10 Modern Endüstriyel Yatak Odası Dekorasyonu

Sanayi bölgelerinde yer alan eski binaların hızlı bir şekilde yaşam alanı formuna dönüştürülmesi beklenmedik bir iç mekan stilinin doğuşuna tanıklık ettik. İlk başta hem ucuz hemde büyük alanlar olmasından dolayı projelik kullanım alanları olarak değerlendirildi, ancak bu alanlarda geçirilen sürenin bir hayli fazla olmasından dolayı yaşanılacak bir ortam haline gelmesi çok uzun sürmedi. Endüstriyel dekorasyon özgünlük ve basitlik temel alınmış bir stil, kalabalıktan uzak ve ferah bir görünüme sahip olması ve tüm alanın gözler önünde olmasından dolayı son derece rahat bir ev yaşamı sunması son derece ilgi çekici. Bazen mekan içinde kaba dokunuşlar kendini hissettirebilir, bakımsız duvarlar mekanın yaşanmışlık hissini yoğun şekilde hissettirirken, parlak metallerin sanayi etkisi mekana ağır olduğu kadar modern bir görünüm sunuyor.

Endüstriyel Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Endüstriyel Modern Yatak Odası Dekorasyonu
Endüstriyel Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yazımızda bugün giderek değerlenen Endüstriyel – Loft yaşam biçimlerini yansıtan birbirinden özel ve farklı detayları ile öne çıkan Endüstriyel yatak odası dekorasyon örneklerine yer vermek istedik. Ahşap ve metalin ortaya çıkardığı estetik görünüm, sade ve özgün tasarımlar ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Endüstriyel yatak odası dekorasyonu yıpranmış beton yada tuğla duvarların mekana kattığı samimi ve yaşanmışlık hissini başarılı şekilde yansıtıyor,  ahşap tasarımlar ise metal ve beton duvarların aksine ortama sıcak ve samimi bir tarz kazandırıyor. Peki bu Endüstriyel ve Modern Yatak Odası Dekorasyonu nasıl elde edilir?

Endüstriyel stili yatak odalarında ilk önce uygulanacak alanın geniş olmasına dikkat edilmelidir. Geniş ve büyük duvarlar, büyük pencereler ile desteklenmelidir. Geniş ve ferah bir alana sahipsek ardından endüstriyel ürünler ile dokunuşlar gerçekleştirmemiz gerekiyor.  Bunlar endüstriyel aydınlatma ürünleri yada mobilya seçimleri ahşaptan yana tercih edilebilir, bu mekanda yaratılmak istenilen etkiye bağlı şekilde değişebilir, örneğin cam, metal yada deri tasarımlar ile farklı etkiler ortaya çıkarılabilir.

Arıca ilginizi çekebilir : Estetik Endüstriyel Tarzı Masa Lambaları , Kullanışlı ve Modern Loft Ev Dekorasyonu

Endüstriyel dekorasyon sadece metallerin öne çıktığı bir iç mekan olmaktan çıktı, günümüz modern stilleri için konuşacak olursak metal ve demir tasarımlar kadar mekanın soğukluğunu kıran masif ahşap, cam ve deri materyallere sahip dekoratif tasarımlar ile renkli ve etkileyici bir stil rahatça elde edilebiliyor. Bu tarzı elde edebilmek için yazımızın içerisinde de bahsettiğimiz gibi geniş bir alana ihtiyacımız var. Ardından biraz yaşanmışlık ezgileri eklemeli ve endüstriyel aydınlatma ürünleri, ahşap veya tuğla duvar dekorasyonu, metal dokunuşlar, saklanmayan su boruları gibi detaylar ile dekorasyonumuzu tamamlamalıyız.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz stil sahibi Endüstriyel yatak odası dekorasyon örnekleri seçtik,  ayrıca örneklerde size ilham vereceğini düşündüğümüz bir çok farklı detay  yer alıyor. Siz de bu tarz bir dekorasyon yapmak isterseniz galerimize göz atmanızı öneriyoruz.

[galeri]