Chester Koltuk Renk Kombinleri Hakkında Püf Noktalar

Chester koltuk renk kombinleri konusunda tereddütleriniz mi var? Hangi rengin hangi koltuk için uygun olduğunu mu öğrenmek istiyorunuz? Chester koltuk renkleri belirlenirken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda yardım mı alacaksınız? Modern chester koltuk modelleri ile klasik chester koltuk modelleri arasındaki farkların neler olduğunu mu merak ediyorsunuz? Tüm sorularınızın cevaplarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Chester Koltuk Renk Kombinleri
Bordo Krem Chester Koltuk Modelli

Chester koltukların üretim geçmişleri 17. yüzyıla dayanmaktadır. O dönemde üretilen bu koltukların daha çok asil ve varlıklı aileler tarafından kullanımı söz konusuydu. Dekorasyon için kişinin hayattaki düzene karşı bakışınınönemli göstergelerinden biri kabul edilme anlayışı o dönemlerde de mevcuttu. Bu sebeple insanlar evlerinde kullandığı mobilyalara her dönem değer vermiştir. Chester koltuk renk kombinleri ile bu değeri üst seviyeye taşımak mümkündür.

Chester Koltuk Renk Kombinleri
Modern Chester Koltuk Renk Kombinasyonu

Modern chester koltuk modelleri için birtakım düzenlemeler yapılmaktadır. Bu düzenlemelerin başında ayak uzunluklarının artırılması, kumaş çeşitliliği ve ebat revizesi gelmektedir. Klasik chester koltuk kumaşları deridir. Deri için önceden daha çok siyah ve kahverengi tercih edilirken günümüzde birçok farklı renk kombinasyonlarını deri için de kullanmak mümkündür. Bunun dışında normal koltuklar için kullanılan ve antialerjik, silinebilir, kir tutmaz, su tutmaz özellikleri ile dikkat çeken kumaş çeşitleri de chester koltuk modelleri için kullanılabilmektedir. Bu kumaşların çok farklı renkleri ile chester koltuk renk kombinleri elde edilebilmektedir.

bu senenin koltuk renkleri
bu senenin koltuk renkleri

Chester koltuk renk kombinleri belirlenirken hedefimizde mekanın toplam dekorasyon özelliklerine uygun bir renk seçimi olmalıdır. Bu noktada salon için kullanacağınız chester koltuklarda mutlaka salonun diğer dekorasyon niteliğini oluşturan zemin, halı, duvar, perde, yemek odası takımı ve diğer aksesuarların renk ve desenleri de dikkate alınmalıdır. Bunlardan bağımsız kendi içinde renk kombinasyonları yapmanız salon içi toplam dekorasyon başarısını düşürecektir.

Modern Chester Koltuk Renk Kombinleri 2018

Chester koltuk tercihinizde öncelikle kullanacağınız alanın metrekaresini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Seçeceğiniz koltukların ebatları ile metrekare uyumu gözetilmeden elde edilecek renk uyumlarının da bir anlamı olmayacaktır. Chester koltuk renk kombinleri için seçeceğiniz renkler biri gridir. Gri rengin nötr bir algıya sebep olması çok farklı renk düzenlemeleri yapmanızı sağlayabilir. Örneğin gri ile sarı renk oldukça uyumlu bir birlikteliğe sahiptir.

[haber id=”11471″]

Gri renk aynı zamanda turkuaz, fuşya, kırmızı ile de oldukça nitelikli kombinler oluşturmaktadır. Dilerseniz bu kombinleri chester koltuk üniteleri içinde de değerlendirebilirsiniz. Bu da toplam koltuk takımı parçalarında çift renk kullanımı ile mümkün olabilir. Kullanılacak çift renkler aynı zamanda salon içerisindeki diğer mobilya dekorasyon ürünleri ile de uyum sağlamada avantajlı olacaktır.

Chester Koltuk Renk Kombinleri
Gri Chester Renk Kombinasyonu

Berjerlerin özellikle farklı bir esinti ile üretilmiş olması salon içerisindeki enerjiyi de yükseltecektir. Bu sebeple seçeceğiniz chester koltuk modelleri içinde berjer renginin toplam takım içerisindeki renkten ayrı olarak tasarlanıp üretilmesine dikkat etmelisiniz. Bu renk farklılığını dilerseniz bol desenli olarak tercih edebilir dilerseniz de tek renk olarak seçebilirsiniz. Her iki durumda da bu nitelik takımın uyum etkisini artıran bir özellik anlamına gelmektedir.

Chester Koltuk Renk Kombinleri
Chester Berjer

Bu senenin koltuk renkleri 2020

Bu sene koltuk modasında en çok tercih edilen renkler diye merak ediyorsanız; 2020 yılında yani bu senenin koltuk renkleri; Turkuaz – bordo, sarı-mavi, kemik rengi-turkuaz, mor-açık mavi, fuşya-kahverengi, pembe-gri, gül kurusu-pudra rengi gibi alternatifler de her zaman chester koltuk renk kombinleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Chester Koltuk Renk Kombinleri

Chester koltuk renk kombinleri için değinmemiz gereken önemli bir ayrıntı da kırlentler hakkındadır. Kırlent kullanılması sadece fonksiyonel olarak rahatlığı sağlayan bir uygulama anlamına gelmez. Kırlentler aynı zamanda dekoratif açıdan da oldukça nitelikli sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. Kırlentlerin temel özelliği chester koltuk takımı dışındaki diğer mobilya ve aksesuar ürünleri ile dekoratif bağlantı oluşturmaktır. Bu bağlantının daha çok perde ile sağlandığını gözlemliyoruz. Perdenin yanında halı, diğer zemin uygulamaları, duvar renkleri ve desenleri ile uyum yakalamak mümkündür.

[galeri]