7 Çarpıcı Beyaz Zeminli Dekorasyon Örneği

Estetik Beyaz Zemin Kaplamaları

İç mekan dekorasyonlarında ferah ve modern bir görünüm hayali kuranlar için galerimizde seçtiğimiz 7 çarpıcı beyaz zeminli dekorasyon örnekleri ilham veren güzellikteler. İç mekanlarda tercih edilen zemin renkleri mekanın görünümü etkileyen en önemli noktalardan biri, koyu mu yoksa açık renk’mi tercih etmeliyim diye düşünenler için beyaz zeminli dekorasyon fikirleri büyük ölçüde alınacak kararlara etki edecektir.

Neden beyaz zeminler?

beyaz zemin kaplama yatak odası dekorasyonu
beyaz zemin kaplama yatak odası dekorasyonu

Bu sorunun bir çok yanıtı var aslında, biz ilk olarak görünümden ile başlayalım. Beyaz renk ağırlıklı yaşam alanları ilk bakışta ferah ve rahat bir his yaratır. Beyaz temizliği yansıtan bir renk olması açısından dekorasyonda kullanımı oldukça yaygın bir renktir. Bunun en güzel örneklerini iskandinav tarzı ev dekorasyon örneklerinde görebilirsiniz. Beyaz yaşam alanları ilk etki olarak her zaman rahat, ferah ve iç açıcı bir tarza sahiptir ve daha geniş gösterme gibi bir özellikleri vardır.

Yaşam alanlarında farklı tarzda beyaz zeminler kullanarak mekanda daha rahat ve daha etkileyici bir tarz elde edebilirsiniz. Genellikle iç mekan dekorasyonlarında oturma odası mutfak ve diğer aktif yaşam alanlarında tercih edilen zemin kaplamaları laminat parke modelleridir.

Beyaz laminat parkeler kendi aralarında bir çok farklı beyaz tonuna sahipler, seçim yaparken bu anlamda zorlanabilirsiniz çünkü beyazın bir çok farklı tonu var ve mekanda nasıl duracağını önceden bilemediğiniz için sizlere ilham vermesi için galerimizde 15 çarpıcı beyaz zeminli dekorasyon örneği hazırladık.

Genellikle beyaz rengin kolay kirlenebildiğinden şikayet edilmekte ve bu nedenle de beyaz renk zeminlerde çok tercih edilmemektedir. Aslında bu bir yanılgıdır. Seramik, fayans, laminant parkeler kolay temizlenebilen ürünlerdir. Leke tutmayacağı için rahatlıkla temizlenebilir ve temizlik yapıldığında da ışıldarlar. Koyu renk tercihler ise tozu, kiri çok daha kolay belli eder. Bu nedenle beyazın kolay kirlenebildiği ön yargısından uzaklaşarak beyaz zeminler üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Beyaz zeminli bir alana girdiğinizde ortamdaki aydınlık ve ferah görüntü doğrudan dikkatinizi çekecektir. Ayrıca zeminin beyaz olması, ortamı olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir. Bunun yanında dekorasyonunuza katacağı bir güzellikte beyazın her renkle rahatlıkla kombinlenebilir olmasıdır. Yani diğer dekorasyon ürünleriniz, duvarlarınız ne renk olursa olsun beyaz ile harika bir uyum sağlayacaktır.

Sakin, Ferah ve Estetik

beyaz ahşap parke ile sıcak dekorasyon
beyaz ahşap parke ile sıcak dekorasyon

İç mekan dekorasyon tarzınız ister klasik, ister modern olsun beyaz zemin kapmaları her anlamda dekorasyona rahatlık ve ferahlık kazandıracaktır. Beyaz zeminler yani beyaz parke modelleri ve beyaz karo kaplamaları temizlik açısından biraz sıkıntı olabilir ancak evin genel tarzını belirgin bir şekilde etkilediği tartışılmaz bir gerçek.

Country yada iskandinav tarzlarından hoşlanıyorsanız kesinlikle denemeniz gereken beyaz zemin kapmaları arasında ahşap dokulara sahip modeller aynı zamanda evde sıcak bir etki yaratacaktır. Beyazın asil aynı zamanda estetik tarzını yaşam alanlarınızda hissetmek için sizler için seçtiğimiz 7 çarpıcı beyaz zeminli dekorasyon örnekleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz..

[galeri]