16 Çarpıcı Ahşap Dekoratif Tavan Dekorasyonları

16 Çarpıcı Ahşap Dekoratif Tavan Dekorasyonları; Genel olarak baktığımızda dekorasyonda tavanlar düz beyaz sade halleri ile pek ilham veren bir tasarıma sahip değiller. Ancak mekanda farklı dokular ve etkiler yaratmak adına tavan dekorasyonu oldukça önemli bir rol oynar. Sade ve düz beyaz bir tavan, dekorasyon ne kadar şık ve gösterişli olursa olsun görsel açıdan bir eksik olarak yansıyabilir ve mekanda yaratılmak istenilen etkiyi ve tarzı gölgeleyebilir.

Samimi ve Sıcak Ahşap Tavanlar

Günümüzde artık hemen her yaşam alanı için dekoratif tavan dekorasyonları ile çok sık karşılaşıyoruz, kişinin tarzına ve zevkine göre özel olarak tasarlanabilen dekoratif asma tavanlar, tavan dekorasyonu adına en çok kullanılan tasarımlar arasındalar.

Dekorasyonu daha özel ve kişisel bir tarza çevirmek adına tavan dekorasyonu yaşam alanlarında büyük etki bırakabilecek bir detay.. Son yıllarda alçıpan tavanlar en popüler uygulamalar arasında, yüzlerce farklı tasarım ve ek özellikleri ile evlere modern ve çekici bir hava kazandırıyorlar. Ancak dekorasyonda sıcak ve benzersiz bir etki yaratan ahşap tavan dekorasyonu çarpıcı  birbirinden çarpıcı örnekleri ile davetkar ve akılda kalıcı bir tarza sahipler.

dekoratif tavan dekorasyonları

Estetik ve Doğal Ahşap Tavan Dekorasyonu

Ahşap tavan dekorasyonu ile mekanda sıcak ve samimi bir hava yaratabilir, en önemlisi dekorasyona doğal bir doku eklenmiş olur. Ahşap tavan modelleri arasında son derece modern ve estetik tavan örnekleri arasından seçtiğimiz örnekler size bu konuda ilham verebilir. Sıcak ve doğal bir etki yaratması daha samimi bir iç mekan tarzı yaratıyor ayrıca beyaz duvarlar ile son derece uyumlu ve şık bir görünüm sergiliyor.

Duvarda yumuşak renkler ile ahşap tavanlar ile mükemmel bir uyum yaratabilir. Ahşap tavan tercih edilen iç mekanlarda doğal unsurlar daha belirgin bir halde sergilendiğinde mekanda tam anlamıyla doğal ve sadeliğin eşsiz uyumunu kolayca fark edilebilir.

Ahşap Tavan Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde tavan dekorasyon fikirleri arasında en popüler olanlardan ahşap tavan dekorasyonu uygulandığı mekanda sıcacık ve doğal bir hava oluşturmaktadır. Evin her odasına uyabilecek tarzda döşenen dekoratif ahşap tavan modelleri aynı zamanda da çok şık bir görüntüye sahiptir.  Ahşap tavan dekorasyonu evlerde açık veya naturel renk tonlarında boyanan duvarlar ve doğal ahşap aksesuarlarla da oldukça uyumlu bir görüntü oluşturmaktadır.

Pek çok farklı mekanda uygulanabilen ahşap tavan dekorasyonu için birbirinden şık duran modeller kişisel tercihe göre seçilebilmektedir. Evlerde sadeliği ile dikkat çeken ve ahşap dekorasyon ile tamamlanmış olan şık ahşap tavan modelleri oldukça estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Ahşap tavan modelleri son zamanlarda moda olan rustik tarzda döşenmiş mekanlarda da çok fazla tercih edilmekte olup özellikle de doğal işlem görmemiş tarzda olan uygulamalar dikkat çekmektedir.

Ahşap Tavan Modelleri

Ahşap tavan modelleri, uygulanacak olan mekanda bulunan döşemeler, duvar rengi ve aksesuarlar ile uyumlu olacak şekilde pek çok farklı renk seçeneğine sahiptir. Ahşap tavan uygulaması yapılan mekanlarda daha çok naturel ve ağaç kabuğu renklerde kullanılan dekoratif malzemeler ve naturel tonlardaki eşyalar görsel bir bütünlük oluşturmaktadır. Ayrıca ahşap tavan uygulanan rustik mekanlarda kütük şeklinde sehpalar, doğal ahşap döşemeler, ahşap dekoratif aksesuarlar ve eskitme tarzındaki eşyalar kullanıldığında oldukça şık ve modern bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Bulunduğu ortama doğallık ve samimi bir hava katan ahşap tavan dekorasyonları, evler ve rustik mekanların yanı sıra günümüzde pek çok iş yerinde ve özellikle de yüksek tavana sahip dış mekanlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Farklı tarzlara sahip bir çok farklı ahşap tavan dekorasyonu bulunuyor, doğal işlem görmemiş stilleri daha çok rustik iç mekan tasarımlarında karşımıza çıkıyor. Modern ve yenilikçi ahşap tavan modelleri ise laminat parke görünümüne sahip son derece estetik ve şık bir stile sahipler. Farklı renk seçeneklerine sahip olan ahşap tavanlar , bir çok farklı renk paletine sahip dekorasyon tarzında kullanılabilir. Ahşap tavanlı rustik tarzı dekorasyonlar gibi iskandinav tarzına sahip sade ve estetik iç mekanların yüksek tavanlarında sıkça tercih ediliyor.

dekoratif tavan dekorasyonları

Farklılık yaratan ahşap kaplama tavanlar

Ahşap tavan kaplamaları ile mekana anında sıcak ve doğal bir görünüm kazandırılabilir, ancak bu doğallığı tamamlayacak aksesuarlar ile bir bütünlük sağlanabilir. Ahşabı tamamlamak için mekan içinde doğal taşlar oldukça dikkat çekici ve uyumlu parçalardır.

Örneğin doğal taş şömine dekorasyonuna sahip bir iç mekanda doğal ahşap tavanlar ile mükemmel bir uyum sağlanır. Doğal tarzı tamamlamak adına dekorasyonda bitkiler yerinde bir seçim olacaktır. Dekoratif saksıları ayrıca aksesuar olarak düşünürsek mekanda tam olarak istenilen doğal ve samimi etkiyi yaratabilir.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden çarpıcı ahşap tavan dekorasyonu2019 ahşap tavan modelleri size ilham verecektir.

Dekoratif Tavan Modelleri

Dekorasyon olarak biraz maliyetli olan ancak eve çok farklı bir hava katan tavan modellerini sizlerde salonlarınızda kullanabilirsiniz. Dekoratif tavan modelleri arasından evinizin dekorasyonuna en uygun asma tavan modellerini seçerek farklı bir görünüm elde etmek mümkün. Yaptıracağınız tavan modellerine göre fiyatlar değişmektedir.

Dekoratif Tavan Modelleri

Modern asma tavan dekorasyonları arasından tasarımlara bakarak istediğiniz renklerde kullanabilirsiniz. Genellikle sipariş üzerine yapılan bu asma tavanlardan bütçenize uygun olanları bulabilirsiniz. Aynı zamanda tavanınızda farklı şekillerde avizeler de kullanarak tavanınızda dekoratif bir hava oluşturabilirsiniz. Salonunuzdaki büyüklüğü ve derinliği de asma tavan yardımı ile değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda küçük salonlarda daha canlı ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

[galeri]