20 İlham Kaynağı Mor Salon Dekorasyonu 2020

Mor Salon Dekorasyonu 2020; Salon dekorasyonu için ilham verecek ve mekanı daha iddialı ve çekici gösterebilecek renkler arasında mor ve tonları ile çarpıcı bir etki  yaratabilirsiniz.  Mor detaylar salonda sofistike bir stil ortaya çıkarabilir, ister mekan içinde küçük detaylarda, isterseniz mobilya ve tekstil ürünlerinde kullanın morun yaratacağı tutkulu etkiyi salon dekorasyonuna yansıtabilirsiniz. Yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz 20 tutkulu mor salon dekorasyon örneği seçtik. Mor dekorasyon örneklerini incelerken özellikle bu tutkulu rengi öne çıkaran aksesuar ve mobilya tasarımlarını incelemenizi öneriyoruz.

Salonda Mor renk kullanımı

Salonunuza yeni bir renk katmak istiyorsunuz ve renk seçimi konusunda henüz karar veremediyseniz kesinlikle mor ve tonlarını kullanmanızı öneririz. Mor tonları salonda daha tutkulu, daha egzotik bir hava kazandırabilir,  abartısız ve en sade şekilde kullanılması ile ortaya sofistike bir salon dekorasyonu çıkabilir.

Salonda mor aksesuar seçimleri 

Salonda çekici bir etki yaratmak için mor detayları mekan içine yayabilirsiniz. Bu küçük detaylar büyük bir değişimin ilk adımları olabilir salonda. Salona mor tonlarında aksesuarlar ekleyerek istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Sehpa üzerinde kullanabileceğiniz dekoratif mor çiçekler, duvarda mor tonlarında dekoratif bir tablo, konsol ve dresuar üzerinde dekoratif mor ve tonlarında biblolar ve koltuk takımınızda mor yastıklar gibi ufak detaylar ile büyük bir değişim elde edebilirsiniz.

mor salon dekorasyon

Mor tonları beyaz ve bej renkleri ile harika bir uyuma sahiptir, gri ile son derece uyumlu olan bu rengi koltuk takımına enerji vermek için kullanabilirsiniz. Basitçe mor yastıklar ve mor koltuk örtüleri ile büyük bir etki yaratabilirsiniz.

Mor rengi’de diğer renkler gibi bir çok farklı tonu olduğundan salona bu rengi dahil etmeden önce mekan içinde yer alan mobilya ve diğer detayları göz önünde bulundurmalısınız.

Dekoratif mor koltuklar

Salonda büyük bir değişim istiyorsanız mobilya seçimleriniz ile mor rengi ön plana çıkabilirsiniz. Bunun için mor ve tonları tekli dekoratif koltuklar tercih edebilirsiniz. Uyumlu bir görünüm için salon halısında yada salon perdelerinde ufak mor detaylara sahip tasarımlar ile tarzı daha güçlendirebilirsiniz.

Salonda yer verdiğiniz dekoratif sehpa tasarımlarınız var ise dekoratif mor örtüler ile süsleyerek rengi salonda daha etkili biçimde kullanabilirsiniz.

Mor detaylı salon duvar kağıtları 2019

Salonda mor rengi duvarda tercih edebilirsiniz, bunun için mor tonları duvar boyaları yada mor detaylı salon duvar kağıtları kullanılabilir. Duvarda mor ve tonları kullanmak cesur bir adım olabilir ancak doğru tonu ve doğru yeri seçerseniz istenilen çekici ve tutkulu tarzı elde edebilirsiniz. Tüm salon duvarlarında bu rengi kullanmak yerine , belirli bir duvarda bu tonu öne çıkarmak daha doğru aynı zamanda daha şık bir görünüm yaratacaktır. Koyu bir ton seçilirse duvarda dekorasyonu boğan duvarlar ile karşılaşmak mümkün olabilir, bu anlamda belirli bölgede kullanılması daha asil bir görünüm için önemli.

mor salon dekorasyon

Ev dekorasyonunda mor rengin kullanımı

Asalet ve kraliyet gibi anlamları olan mor renk kırmızı ve mavi renklerinin karşımından elde edilmektedir ve anlam olarak bu iki rengin anlamlarını taşımaktadır. Mor renk kırımızının enerjisi ve mavinin kararlılığını bünyesinde birleştirir ve ruhsal açıdan canlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Mor rengi zihni ve sinirleri sakinleştiren ve fiziksel dengesizliği ortan kaldıran bir renktir. Kişileri yaratıcılığa teşvik ettiğide bilinen mor renginin evinizde etkileyici bir hava yakalamak için kullanabilirsiniz.

Mor renk gücü, lüksü ve tutkuyu sembolize eden ve ruhsal enerjinin artmasını sağlayarak psikolojik rahatlama yaratan bir renktir. Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde ev dekorasyonunda morun kullanılması kaçınılamaz olmuştur. Bu durumun sonucu olarak ev dekorasyonunda mor renkli mumlar, mor renkli duvar kağıtları, abajur ve duvar saati seçenekleri evlerin şık bir görünüm kazanmasında etkili olmuştur.

Mor salon dekorasyon önerileri

Mor rengin sağladığı olumlu özellikler düşünüldüğünde ev dekorasyonunda kullanılması uygun görünmektedir ancak çok yoğun kullanıldığında baskın ya da sıkıcı bir sonuç ortaya çıkabilir. Bunun için mor rengin beraberinde diğer renklerde kullanılmaldır. Mobilyalarda genelde beyaz ile birlikte kullanılan mor, aynı zamanda altın, gümüş ve bakır gibi renklerde birlikte de kullanılmaktadır. Mor renginin birlikte kullanıldığı bir diğer renk ise pudra pembesi ve yeşil renkleridir.

Mor rengi diğer renklerde kullanıldığı gibi kendi içinde de pembe mürdüm, lila gibi tonlarda farklı gruplara ayrılmaktadır.

Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve modern 2019 mor salon dekorasyon örnekleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Mor Ev Dekorasyonu

Özellikle kadınların en sevdiği renklerden biri olan mor rengi dekorasyonda da oldukça fazla kullanılmaktadır. Her türlü mobilya, aksesuar, duvar rengi ya da yatak odası gibi yerlere uyum sağlayan mor rengi dekorasyonda rahatlıkla tercih edilebilecek renkler arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda mor ev dekorasyonu yapılan odalarda koyu mor tonları tercih edilerek daha derin bir görünüm elde edilebilir.

Mor Ev Dekorasyonu

Evinizde mor rengi ve tonları ile dekorasyon yapacaksanız kullanım yerlerine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Örneğin yatak odasında daha koyu mor tonları, salonda daha açık, mutfakta ya da banyoda ise en açık mor tolarını kullanmak çok daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Aynı zamanda küçük odalar için de morun açık tonları kullanılarak daha büyük bir görünüm elde edilebilir.

[galeri]