200 Yıllık Efsane Chesterfield Koltuk

200 Yıllık Efsane Chesterfield Koltuk: Kaliteyi ve şıklığı yansıtan stil sahibi mobilyalar arasında 200 yıllık geçmişe sahip Chesterfield Koltuk tasarımları avangard, country, modern, klasik ve neo klasik ev dekorasyon tarzlarında çok uzun yıllardır yaşam alanlarına kalite katan ve dikkat çekici mobilyalar.  Chesterfield Koltuk ve koltuk takımları hem ev dekorasyonuna hem de ofis için tercih edilebilecek tarz sahibi tasarımlar.

Rahatlıkla söyleyebiliriz ki Chesterfield Koltuk takımlarının farklı bir beğeni kitlesi bulunuyor, dekorasyonda şıklıktan ve kaliteden ödün vermeyen ve rahatına düşkün kişilerin vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alıyorlar. Tabi ki zevk sahibi olan, antika düşkünü kimseler de bu koltukların evlerinde ya da ofislerinde yer almasından çok hoşlanıyor.

Chesterfield Koltuk modelleri günümüzde birçok farklı tarzda karşımıza çıkabiliyor, avangard ve klasik çizgilerin yanı sıra, daha modern ve canlı parlak renklere sahip tasarımlar modern dekorasyonlara farklı bir hava kazandırıyor. Özellikle deri Chesterfield Koltuk modelleri stil sahibi ofislerde ve diğer iç mekanlara çok yakışan ve tarz katan şıklığa sahipler. Günümüzde bu şık koltuk takımlarında pek çok farklı kumaş seçeneğini rahatlıkla görebiliyoruz.

Daha çok Chesterfield Koltuk modelleri arasında daha rahat ve şık bir görünüm sunan saten kumaşlar genelde daha fazla ilgi gören kumaşlar arasındalar. Kapitoneli koltuk takımları genelde temizlik açısından düşündürücü olsa da tasarımın ve kumaşın eşsiz şıklığı bu detayın önemini kaybetmesinde etken diyebiliriz. Eğer bu tarz koltukları çok beğeniyor fakat kirlenmesini ve temizlenmesini göze alamıyorsanız, size iyi bir haberimiz var.

Chesterfield Koltuk Modelleri

Günümüze uyarlanan 200 yıllık Chesterfield koltuk modellerinde, kumaşlar her zaman daha çabuk temizlenebildiği gibi kir tutmayan özelliklerle de karşınıza çıkıyor. Böylece her zaman sahip olmak istediğiniz fakat temizlik söz konusu olduğunda düşündüğünüz koltukları artık satın alabilirsiniz.

Chesterfield Koltuk

Üretim teknolojileri her geçen zaman ilerliyor ve alternatif çözümler üretiliyor, bununla eş zamanlı olarak yaşam stilleri büyük ölçüde değişikliğe uğruyor. Modern tasarımların günümüzde daha çok tercih edilmesi ve bu yönde tasarımların öne çıkması klasik ve neo klasik sevenlerin seçimlerini zorlaştırsa da Chesterfield Koltuk modelleri ister modern ister klasik iç mekanlarda rahatlıkla mekânın kalitesini ve şıklığını yansıtabilen mobilyalar oldukları için zaman kavramını ortadan kaldırıyorlar.

Yaklaşık 200 yıllık geçmişe sahip olan ve günümüzde hala tasarımı ve şıklığı ile dikkat çeken Chesterfield Koltuklar hiç şüphe yok ki daha çok uzun yıllar iç mekanlara stil kazandıran elegan mobilyalar olarak yerini ve değerini kaybetmeyecektir.

En Şık Chesterfield Koltuk Modelleri

İlk bakışta rahatlıkla kendini hissettiren ağır klasik tasarım sizi korkutmasın, canlı ve parlak renklerin yanı sıra sakin bir tarz isteyenler için özel pastel renkli Chesterfield Koltuk tasarımları her tarza ve beğeniye rahatlıkla karşılık verebilecek dinamik bir tasarımdır.

Özel renk seçeneklerine sahip olan kapitoneli koltuk takımları ve kapitoneli kanepe modelleri ile renkli ve enerjik bir yaşam alanı dekore edebilirsiniz. Bunun yanı sıra evinde ya da ofisinde daha çok antika eşyaları tercih edenler için de oldukça ideal modeller olacaktır. Şayet 200 yıllık geçmişe sahip olan Chesterfield Koltuk modelleri evinizin ya da ofisinizin hem çok şık hem oldukça kaliteli hem de ağır bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır.

Chesterfield Koltuk ve kanepe seçimi yaparken yaşam alanınızda yer diğer mobilyaların ve genel renk dağılımına uygun tarzda kumaşlar seçmenizde yarar var, daha ayrıntıya girecek olursak klasik avangard iç mekanlarda deri tasarımlar ve koyu renkler ile dekorasyonda bütünlük ve uyum sağlanabilir, parlak ve canlı renklere sahip kumaşlar ile daha dinamik ve enerjik yaşam alanları rahatlıkla oluşturulabilir.

Kısaca renk tercihleri tamamen sizin istek ve arzularınıza kalmış diyebiliriz. Eskiden belirli renklerde ve belirli kumaşlarda üretilen Chesterfield Koltuk modellerinin günümüzde her rengine ve her kumaşına ulaşmak mümkün. Bu koltukları satın almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlara da değinmek isteriz.

Chesterfield Koltuk

Yeni Tasarım Chesterfield Koltuk Modelleri

Chester koltuk takımları tasarımı gereği ustalık gerektiren mobilyalar sınıfına girerler gerek döşemesi gerek tasarımda kullanılan döşeme raptiyeleri, düğmeler ve dolgusu Chesterfield Koltuk üretiminde belli bir ustalığa erişilmesi gerekir. Gerek işçilik ve verilen emek oldukça önemlidir. Chesterfield Koltuk imalatı gerçek anlamda ustalık ve büyük emek gerektirir, bu anlamda bu tasarımlara sahip olmak istiyorsanız detaylı bir araştırma yapmadan hemen karar vermemelisiniz.

Kullanılan malzemenin kalitesi ve dayanıklı iskelet ve özellikle kaliteli kumaş ve kaliteli kumaş kaplamaya sahip Chesterfield Koltuk modelleri çok uzun yıllar yaşam alanlarınızın tarzını belirleyecektir. Bu yüzden seçimlerinizi yaparken oldukça dikkatli davranmanızı bir tavsiye olarak düşünebilirsiniz.

Modası geçmeyen mobilyalar adlandırabileceğimiz Chester tasarımları pek çok farklı tarzda yaşam alanlarına hava katan mobilyalar, Chesterfield köşe takımları, dinlenme ve josefin gibi farklı konseptlere sahipler. Yaşam alanlarına etkisini kolayca yansıtabilen ve en üst düzeyde şıklığı yansıtan Chesterfield mobilyalar ile size farklı stillerde dekorasyon fikirleri verecek olan galerimizde ilham verici iç mekân örnekleri sizleri bekliyor. İster ayrı ayrı ister bir bütün olarak galerimizden inceleme yapabilir ve hayalinizdeki koltuk takımlarına erişebilirsiniz.

[galeri]