Bebek Nevresim Takımları

Bebekler için üretilen tekstil ürünleri arasında canlı renkleri ve desenleri ile dikkat çeken bebek nevresim takımları birbirinden sevimli tasarımları ile bebek odasının vazgeçilmezleri halindeler. Anne ve babalar olarak bebek odası nevresim takımı modelleri seçerken her zaman olduğunuzdan daha dikkatli ve titiz davranılması gerekiyor şüphesiz. Çoğu zaman uygun renk ve desenler karşımıza çıkınca hiç düşünmeden ürünü satın alabiliyoruz, ancak bu tekstil ürünün bebek için ne derece sağlıklı, zararlı madde içeren boyalar boyalar kullanıldı mı yada hangi kumaştan imal edildiği konusunda ne yazık ki dikkatsiz davranılabiliyor. Bu nedenle bebekler için nevresim takımı alırken görüntüsü kadar diğer özelliklerine de bakmalıyız. Sağlıklı ve bebeğinize zarar vermeyecek, pamuk veya bambudan üretilmiş, içerisinde zararlı kimyasal bulunmayan bebek nevresim takımları tercih etmeliyiz.

Bebek Nevresim Takımları

Bebek Nevresim Takımı Modelleri
Bebek Nevresim Takımı Modelleri

Bebek nevresim takımları arasında seçim yaparken renk ve desenden önce sağlık açısından düşünmek gereklidir. Nevresimin hangi kumaştan yapıldığı, renklendirmesinde hangi boyaların kullanıldığı gibi noktalar bebek sağlığı açısından son derece önemli noktalardır. Bildiğiniz gibi bebekler öğrenme aşamasında herşeyi ağızlarına götürebiliyor. Ayrıca neredeyse bütün günlerini bu nevresimler üzerinde geçiriyorlar. Bu nedenle sağlıklarını tehlikeye atacak ürünlerden uzak durmak gerekir. Bugün yazımızda seçtiğimiz birbirinden şirin ve tatlı renkleri ile bebek odasını güzelleştiren bebek nevresim takımları pamuk ve bambu gibi doğal kumaş türlerinden üretilen ve renklendirmesinde herhangi bir zararlı kimyasal kullanılmayan tasarımlardır.

2019 Modern Bebek Odası Takımları ve Fiyatları

Neden Pamuk veya Bambu Nevresim Takımları Tercih Etmeliyiz?

Özellikle bebeklerin tenlerinin çok hassas olduğu için teri çabuk emen ve vücudun nefes almasını sağlayan bebek nevresimleri tercih etmeniz sağlık açısından doğru bir karar olacaktır.

İlginizi Çekebilir : En Yeni Bebek Beşikleri ve Karyolalar

Genel olarak baktığımızda bebek nevresim takımları arasında %100 pamuktan imal edilmiş tasarımlar en fazla tercih edilenler, yüksek kimyasallardan geçirilmemiş ve zararsız boyalar ile renklendirilmiş nevresimler hem bebeğinizin uyku saatlerini daha rahat geçirmesini sağlar hemde sağlığını tehlikeye sokmaz. Ayrıca günümüzde bambu ürünlerin de çeşitliliği arttı ve pamuklu ürünler kadar tercih ediliyor. Sağlık açısından da bu ürünlerin kullanılabilirliği kanıtlanmış durumda. Pamuklu modeller yerine bambudan imal edilmiş bebek nevresimleri de tercih edebileceğiniz diğer seçenekler arasında geliyor.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz 2019 bebek nevresim takımları arasında hem minik kızlar hemde erkekler için bir çok farklı ve sevimli model bulunuyor. Beğendiğiniz modelleri konu altından bize ulaşarak sorabilir, marka ve fiyat bilgileri konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

[galeri]