2020 Dekoratif Mutfak Gereçleri

Mutfak yaşamını daha rahat ve pratik hale getiren ve daha kolay çalışmanıza imkan veren mutfak gereçleri artık daha renkli ve dekoratif görünümlere sahipler. Genel olarak baktığımızda hemen her evde tercih edilen ürünler aynıdır , çaydanlıklar, fincan setleri, çatal kaşıklar, tencere tavalar ve işleri büyük ölçüde kolaylaştıran dekoratif saklama kapları her mutfağın ihtiyacı olan gereçler. Yazımızda sizler için seçtiğimiz canlı ve parlak renklere sahip mutfağınıza stil katacak birbirinden güzel 2020 dekoratif mutfak gereçleri seçtik. Özellikle mutfağında canlı renkleri görmeyi sevenler için galerimizde harika tasarımlar yer alıyor.

Mutfağınız için gerekli olan ürünler aynı zamanda dekoratif tasarımları ile mutfağınıza renk ve hareket kazandıran birer aksesuar görevi görüyor. Seçimlerinizi yaparken mutfak dekorasyonuna uyumlu renk, desen ve tarzlarda dekoratif mutfak gereçleri seçmeniz mutfağın görselliğini zenginleştirecektir.

dekoratif mutfak gereçleri

Mutfak yaşamını kolaylaştıran ve sürekli elinizin altında bulunması gereken mutfakların olmazsa olmazları her yıl daha farklı ve şık tasarımları ile oldukça dikkat çeken ürünler arasındalar. Geçmişten günümüze her mutfakta ter alan metal mutfak gereçleri günümüz mutfaklarında çekici desenleri ve canlı renkleri ile daha dekoratif ve daha modern bir görünüm sergiliyorlar..

En çok kullanılan ve mutfak yaşamını kolaylaştıran gereçler arasında şüphesiz ki saklama kapları geliyor. Pratik depolama imkanı sunan ve yiyeceklerin ömrünü uzatan saklama kapları özellikle son yıllarda klasik görünümlerinden kurtulup daha modern ve canlı renkleri ile dekoratif bir görünüme sahip oldular.

Modern Yemek Termosları

rengarenk dekoratif yemek termosları
rengarenk dekoratif yemek termosları

Son dönemde mutfakta kullanımı giderek artan dekoratif mutfak termosları yüksek kaliteli paslanmaz çelikten tasarlanıyor, bu sayede yemeklerinizi daha sağlıklı şekilde muhafaza edebilir ve lezzetini ilk gün ki gibi koruyabilirsiniz.

katlı dekoratif yemek saklama kapları
katlı dekoratif yemek saklama kapları

Canlı renk seçeneklerine sahip yemek kapları aynı zamanda saklama kabı olarak kullanabiliyor ve mutfakta büyük kolaylık sağlıyorlar. Paslanmaz çelik yemek saklama termos modelleri farklı ebatlara sahipler, tek olarak satın alabileceğiniz gibi takım olarak’da satın alabilirsiniz.

Yuvarlak Porselen Saklama Kapları

dekoratif porselen saklama kapları
dekoratif porselen saklama kapları

Mutfakların vazgeçilmez parçaları olan saklama kapları arasında yiyecekleri sağlıklı şekilde saklayabilen ve bir çok ev hanımının tercihi porselen tasarımlar özellikle pembe ve mor çiçek desenleri ile mutfağınızda çok şıklığı ile dikkat çekebilir. Set halinde satılan porselen saklama kapları arasında beyaz üzerine pembe, mor ve lila gibi renklere sahip desen seçenekleri ile mutfakta büyük kolaylık sağlayacak tasarımlar arasında.

Mutfakta Cupcake Modası !

Cupcake dekoratif saklama kavanozları
Cupcake dekoratif saklama kavanozları

Dekoratif tasarımları ile mutfaklara renk katan ve şık bir aksesuar görevi gören Cupcake dekoratif saklama kapları ile sevdiklerinize eğlenceli sunumlar hazırlayabilirsiniz. Mutfağınıza hareket kazandıracak seramik saklama kapları 16.99 TL gibi oldukça uygun fiyatlar ile bir çok alışveriş sitesinde bulabileceğiniz dekoratif mutfak gereçleri arasında..

Mutfakta Retro Şıklığı..

dekoratif retro saklama kapları
dekoratif retro saklama kapları

Retro şıklığını mutfağınıza taşıyan dekoratif porselen saklama kapları mutfak dekorasyonuna görsel zenginlik kazandırabileceğiniz basit ancak kullanışlı mutfak gereçleri. Zarif renk tonları ile tezgah üstünde dahi rahatça sergileyebileceğiniz retro saklama kapları 24.99 TL fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Dekoratif Renkli Camlar

dekoratif renkli cam saklama kapları
dekoratif renkli cam saklama kapları

Her mutfakta yer alan cam kavanozlar son yıllarda daha renkli ve dekoratif tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Sıradan cam kavanozlara göre daha modern daha kullanışlı bir tasarıma sahipler. Her türlü kuru gıdaları saklayabileceğiniz kullanışlı kavanozlara mutfağınızda yer açabilirsiniz. Modern cam kavanozlar tasarıma ve ebatlara göre fiyatlandırılıyor ve bir çok ünlü ev dekorasyon alışveriş sitesinde rahatça bulabilirsiniz.

Modern Metal Kavanozlar

dekoratif metal mutfak gereçleri
dekoratif metal mutfak gereçleri

Modern ve şık bir tasarıma sahip olan metal saklama kapları cam, porselen gibi tasarımlara göre daha dayanıklı bir yapıya sahip. Özellikle endüstriyel tarzı mutfak dekorasyonu için oldukça ideal mutfak gereçleri arasındalar. Metal kalıp içinde cam kavanozlar bulunuyor ancak basit darbelere karşı oldukça dayanıklı.. Eğer ankastre setli bir mutfağa sahipseniz tezgah üstü dekorasyonu için tercih edebileceğiniz dekoratif ürünler.

Şık Ekmek Sepetleri

dekoratif ekmek sepetleri
dekoratif ekmek sepetleri

Modern görünümleri ile mutfağınıza şıklık katacak ahşap ekmeklik modelleri birbirinden güzel renk seçenekleri ve baskıları büyük ilgi gören tasarımlar. Ahşap malzemeden dolayı uzun yıllar sorunsuzca mutfağınızda kullanabileceğiniz aynı zamanda dekoratif bir aksesuar.

Dekoratif Mutfak Gereçleri Nasıl Olmalı?

Elbette ki mutfakların dekorasyon açısından son derece şık olması önemli bir özellik olarak tanımlanabilir. Ancak mutfaklar her şeyden önce yemek yaptığımız bir alan olduğu için mutfakların bazı özellikleri karşılıyor olması önemlidir.  Doğal olarak mutfak gereçlerinin de hem dekoratif özelliklere sahip olması hem de birtakım özelliklere sahip olması önemlidir. İşte dekoratif mutfak gereçleri ve malzemelerinin sahip olması gerekli olan diğer özellikleri:

  • Pratik bir kullanıma müsait olmalıdır
  • Kullanışlı ve dayanıklı bir malzeme olmalıdır
  • Yıkanabilir bir özelliğe sahip olmalıdır
  • Diğer mutfak gereçleriyle uyum içerisinde olmalıdır
  • Güvenli bir kullanım özelliğine sahip olmalıdır

Sıralanan bu özellikler dekoratif mutfak gereçleri açısından olmazsa olmaz özellikler olarak tanımlanmaktadır.

Renkler Açısından 2019 Dekoratif Mutfak Gereçleri

Dekorasyonlarda renk uyumu oldukça etkili olduğu için 2019 dekoratif mutfak gereçleri söz konusu olduğunda da renk seçimi önem kazanmaktadır. Son zamanların favori rengi olan pembe renk kombinasyonları bu senenin de öne çıkan renkleri arasında yer almaktadır. Yine kırmız ve beyaz kombinlerin mutfak gereçlerinde sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir.

Bununla birlikte mutfaklarına canlılık katmak isteyen ve hareketli bir mutfağa sahip olmak isteyenler açısından çok sayıda farklı renklerin karışımından oluşan dekoratif mutfak eşyalarının son zamanlarda sıklıkla tercih edildikleri bilinmektedir. Böylece mutfaklar hem capcanlı hem de gösterişli olabilmektedir.

Sıradışı Mutfak Gereçleri

Günlük koşuşturma ve artan iş yoğunluğu ile beraber hayatımızı kolaylaştıran birbirinden ilginç ve pratik mutfak malzemeleri üretilmektedir. İlk kez karşılaştığımız ya da bizleri fazlasıyla şaşırtan bu ilginç mutfak malzemeleri hem kullanım rahatlığı sağlamakta hem de aynı anda birden fazla gereçle yapmamız gereken işi tek bir gereçle yapmamızı sağlamaktadır.

Sıradışı Mutfak Gereçleri

Örneğin, yumurta haşlama kabı yumurtaların arasına koyulan aparatıyla beraber yumurtaların haşlanma sırasında birbirine çarpıp çatlamasını engellemektedir. Patates dilimleme araçları, birbirinden farklı şekillerde kesilen patatesleri özellikle çocuklar için yemek yemeyi eğlenceli bir yemek yeme alışkanlığına dönüştürmektedir. Sebze ve et tutucu mutfak araçları, kesme işini kolaylaştırmaktadır. Mıknatıslı bıçak asma barları, günlük hayatta fazlasıyla tehlikeli olan bıçakları elimizin altından kaldırarak güvenli bir alan yaratmaktadır.