Koltuk Şalları ile Salona Tarzınızı Yansıtın

Birbirinden şık renkleri ile salon dekorasyonuna enerji katan koltuk şalları, koltuk takımlarının üzerine rastgele yada belirli bir düzende serilen popüler tekstil ürünleri arasında yer alıyorlar. Koltuk şalları aynı zamanda yeni koltuklarının kirlenmesinden yada çabuk eskimesinden korkanlar için kurtarıcı parçalar diyebiliriz. Koltuk üzerine şal modelleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Bir çok farklı renk ve model seçeneği ile hemen her zevke ve tarza hitap edebilen geniş bir yelpazeye sahipler. Koltuk şallarını kullanarak mekan içinde istediğiniz enerjik yada şık görünümü rahatça elde edebilirsiniz, örnek olarak koltuklar ile zıt renklere sahip modeller ile mekanın görselliğini başarılı şekilde arttırabilirsiniz. Farklı modellerden bahsetmiştik bunlar arasında enine dar, kare, boyuna uzun tasarımlar yer alıyor, uzun koltuk şalları genelde ikili ve üçlü koltuklar için tercih ediliyor, daha küçük ve kare modeller ise tekli koltukları tamamlamak için kullanılıyor.

Koltuk üzerine şal modelleri

betiers örme koltuk şalı
betiers örme koltuk şalı

Koltuk şalları kullanırken koltukların büyüklüğünü, tarzını ve rengini göz önünde bulundurmalısınız, oturma takımları düz renklere sahipse mekana hareket kazandırması için desenli koltuk şalları tercih edebilirsiniz. Örnek olarak çiçekli ve çizgili koltuk şalları bu kategoride en fazla tercih edilen modellerdir. Örnek olarak krem rengi yada yakın tonlara sahip koltuklar için kahverengi başta olmak üzere, sarı, pembe, koyu yeşil yada kırmızı gibi pek çok renk tonunu tercih ederek mekana enerji kazandırabilirsiniz. Ayrıca bazı koltuk şalı modellerinin desenli olmaları da birden fazla renge sahip olmasına olanak sağlar. Bu sayede eğer koltuk takımınızda berjerleriniz farklı renkte ise, her iki ürünün de renklerine sahip bir koltuk şalı tercih edebilir veya tamamen zıt renkler içeren koltuk şalları ile rengarenk ve enerjik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Peki koltuk şalları neden kullanılmalı, yararı nedir? 

Koltuk şalları sadece dekorasyon amaçlı kullanabileceği gibi koltukların daha uzun süreli kullanımı için önemli tekstil ürünleridir. Pek çok kişi televizyon karşısında abur cubur yemeyi sever, aynı zamanda sıkça misafir ağırlayan evler için koltuk şalı modelleri  ile her zaman temiz ve şık bir mekan görünümü sağlanabilir. Her zaman temiz bir oturma alanı görünümü elde etmenin en basit ve zahmetsiz yolu diyebiliriz,  üstelik kolayca yıkanabilir olmalı yıllarca sorunsuz bir kullanım imkanı sağlıyor. Yani televizyon başında cips, pasta gibi şeyler tüketirken dökerseniz, koltuğunuza dökülmesinden çok daha kolay şekilde koltuk şalını makineye atarak bu sorunu halledebilirsiniz.

Koltuk Şalı Kullanmanın Avantajları

Her mevsim kullanılabilir olmaları ise büyük avantaj, yaz ve kış ayları için uygun bir çok farklı stil bulunuyor, mesela yaz aylarında kullanmak istiyorsanız dokuma koltuk şalları ideal modeller arasında yer alır. Sıcak havalarda pratik ve rahat bir kullanım imkanı sağlayan dokuma koltuk şalı modelleri arasında pek çok renk ve desen seçeneği bulabilirsiniz.

Kışın soğuk günlerinde oturma alanına sıcak ve samimi bir tarz kazandıran 2019 koltuk şalları arasında örme tasarımlar en çok ilgi gören modeller arasında yer alırlar. Kış mevsiminde salona sıcacık bir hava katan örnek koltuk şalları gibi polar koltuk şalları ve yün koltuk şalları alternatifler arasında yer alıyorlar. Kış için salonda tercih edilebilen diğer bir model ise yorgan tipi koltuk şalları, dış yüzeyi saten olan bu tasarımlar saten ve pamuktan üretildiği için kuru temizleme için daha uygun tasarımlar arasında yer alıyorlar.

Kısacası kışın sıcak bir televizyon keyfi yapmak isteyenler için 2019 koltuk şalları büyük rahatlık sağlayabilen küçük parçalar diyebiliriz.  Country tarzı koltuk şalları arayanlar English Home koltuk şalı, Madame Coco koltuk şalı modelleri olarak net üzerinde arama yaparak birbirinden şık ve zarif modellere rahatça ulaşabilirler.  Salona taze bir hava katmak için koltuk şallarına uygun renklerde kırlent yastıklar seçebilir ve şık bir tarz yaratabilirsiniz.

[galeri]