2019 Gergi Tavan Dekorasyonu ve Detayları

Dekorasyona estetik kazandıran mekanda farklılık yaratan dekoratif uygulamalar arasında 2019 gergi tavan dekorasyonu geliyor. Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız ve giderek popülerleşen gergi tavan nedir ? Nasıl yapılır ve gergi tavan dekorasyonu hakkında bilinmesi gereken tüm detayları konumuzda bulabilirsiniz.

Renkli Tavan Modelleri

Yaşam alanlarına üst düzey bir görsellik ve estetik kazandırmak isteyenler için yüksek teknoloji ile üretilen gergi tavan modelleri, onlarca farklı profil yelpazesi ile akla gelebilecek her yaşam alanına rahatça uygulanabiliyor. Ev dekorasyonu, ofis, kafe ve restoranlar, alışveriş merkezleri, hastaneler ve devlet kurumları gibi yapılarda tercih ediliyor. Peki neden gergi tavan tercih edilmeli, asma tavanlar ile arasında ne gibi farklar var, avantajları neler  yazımızın devamında bu başlıklara değineceğiz.

Gergi Tavan Nedir ?

Her türlü yapıda rahatça uygulanabilen gergi tavan modelleri son yıllarda oldukça popüler bir yapı elemanı haline geldi. Peki gergi tavan nedir ? bilmeyen kullanıcılarımız için kısaca özetleyelim,  barrisol gergi tavan sistemleri yüksek teknoloji ile üretilen, istenilen renk desen ve ebatta üretilebilen özel kumaşların, alüminyum profillere ısıtılarak germe sonucunda ortaya çıkan alternatif tavan dekorasyonudur. Çeşitli renk ve doku seçeneklerine sahip olan germe tavan sistemleri asma tavanlara göre daha hafiftir ve kurulumu kolaydır. Oldukça hafif olan germe tavanlar istenilen her mekanda uygulanabilir, özel olarak belirtilen boyutlarda tasarlanabilir.

Gergi tavan modelleri renk ve desen açısından oldukça zengin bir yelpazeye sahip, kişinin zevkine ve tarzına göre özel olarak üretilebilir, sadece düz tavanlar için değil, yuvarlak, geometrik, kubbe yada tonoz gibi alanlarda yine rahatlıkla kullanabilir özelliğe sahiptir. Germe tavanların sahip olduğu esnek yapısı sayesinde hemen her tarz projeye uyum sağlayabilir.

Tarzınızı evinize yansıtın..

Gergi tavan sistemlerinin en önemli avantajlarından biride dekorasyona sağladığı özgün tasarım imkanı diyebiliriz. İstediğiniz renkleri ve desenleri hatta kaliteli baskıları dekorasyona dahil etmenin ve evinize tarzınızı yansıtmanın en rahat yolu. İsmi sizi yanıltmasın gergi tavan modelleri sadece tavana değil duvarlara’da rahatça uygulanabiliyor, zaten tasarımı gereği dekoratif amaçlı kullanılan bir yapı elemanı. Her şekle girebilmesi kullanım alanı açısından oldukça geniş bir alana yayılmasında önemli bir etken.

Dekorasyona özel ve farklı bir stil kazandırmak için tercih edebileceğiniz gergi tavan sistemi üzerine eklenebilen aydınlatma armatürleri ile daha çekici ve şık bir stile sahip olabiliyor.

Avantajları neler ?

 • Sadece tavan değil rahatlıkla duvarlara uygulanabiliyor olması
 • Hızlı ve kolay montaj sağlaması
 • Bakım ve boya gerektirmemesi
 • Kolayca sökülüp takılabilmesi
 • Yırtılmaz, bozulmaz, çatlamaz
 • Kolay temizlenebilmesi
 • Ultraviyole ışınlardan etkilenmemesi
 • Uzun ömürlü kullanım imkanı sunması
 • Hijyenik olması, Antibakteriyel olması
 • Su ve nemden etkilenmemesi
 • Çevre dostu ( geri dönüşümlü) olması
 • Hijyenik, sağlığa zararlı madde barındırmaması

Gergi Tavan Fiyatları

Gergi tavan fiyatları üretici firmaya göre fiyatta değişkenlik gösterebilir. Son yıllarda yerli markalarında bu sektörde üretime başlamasından dolayı geçtiğimiz yıllara nazaran fiyatlarda bir düşme söz konusu. Gergi tavan fiyatları aynı zamanda yapılacak işin zorluk derecesine göre, iş hacmine göre, kullanılan ham madde kalitesine göre, işçilik kalitesi ve son olarak olası fireler gergi tavan fiyatının değişmesinde rol oynayan faktörlerdir.

Gergi tavan montajı

Uzman bir ekip ile çalışılırsa gergi tavan montajı hem kısa sürede sona erer hemde iş yapılan alan kirletilmeden temiz ve rahat bir montaj yapılabilir. Gergi tavan sistemi uygulanacak alanda uzman ekip tarafından keşif yapılır ve yapının şekline göre tasarım süreci başlar. Tasarım hazırlandıktan sonra çok kısa bir süre içinde germe tavan uzman ekip tarafından kolayca tavana monte edilir.
Ancak bilgilendirmekte yarar var, bu tarz sistemler uzman bir firma tarafından yapılmalı ve kullanım ile ilgili gerekli bilgiler mutlaka sorulmalıdır.
[galeri]