2019 Pantone : Evlerde Greenery İle Doğaya Dönüş

Bir dekorasyonun kalitesini ve tarzını başarılı şekilde dışa yansıtabilmesi yapılan doğru renk seçimlerine bağlıdır. Renklerin doğru kullanımı ile dekorasyonda bir uyum ve bütünlük ortaya çıkabilir. Aynı zamanda ev modasını yakından takip ederek dekorasyona yeni trendleri dahil etmek tek düze bir dekorasyondan uzaklaşmak adına son derece önemlidir. Evde renk seçimleri ve renk uyumları konusunda kararsız kalanlar için Pantone şirketinin belirlediği yılın rengi Greenery den ilham alabilirler.

Dekorasyon tutkunlarının yakından takip ettiği Pantone her sene için yılın popüler rengini belirliyor, 1950 yılında kurulan şirketin yılın rengi seçimleri modadan dekorasyona bir çok sektör için büyük önem taşıyor. Hatırlayacağınız gibi 2016 yılında pantone yılın rengi olarak  soluk pembe (Roze Quartz) ve bebek mavisi (Serenity) olduğunu duyurmuştu, 2015 yılının popüler rengi ise şarap kırmızı idi. Pantone 2017 yılı için Greenery ( yeşillik, yeşil yapraklar, yeşil bitkiler ) olarak duyurdu.

Pantone 2019 Greenery rengi

Evlerde Greenery İle Doğaya Dönüş

Greenery yeşilin yumuşak bir tonu, yaşam alanlarına ferah ve doğal bir tarz kazandırmak isteyenlere hitap edebilen bir renk tonu. Son yıllarda dekorasyonda Doğaya Dönüş temaları bir hayli ilgi görüyordu, Pantone şirketinin bu yıl bu rengi seçmesi bir çok kişiyi şaşırtmadı diyebiliriz. Greenery  Türkçe karşılığı yeşillik, yeşil yapraklar ve yeşil bitkiler anlamına geliyor, dolayısı ile dekorasyonda doğallık ve ferahlık arayanlar için  Greenery rengi tam bir biçilmiş kaftan diyebiliriz.

2017 pantone Greenery

Bu yıl doğanın rengi olan yeşilin doğallığını ve rahatlığını hemen her yaşam alanında hissedeceğiz ancak bu yumuşak rengi evine bir an önce uygulamak isteyenler için galerimizde bir çok farklı dekorasyon önerisi hazırladık, kesinlikle ilham verecektir.

2019 Pantone Rengi Greenery

Yeşilin en yumuşak tonlarından biri olan Greeneryi evinize dahil etmek için önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. 2019 Pantone rengi Greenery hem duvarda, hemde mobilya ve aksesuarlarda son derece şık ve estetik bir görünüm sergiliyor. Duvar boyası olarak oturma odasında, banyoda yada çocuk odasında bu yumuşak rengi tercih edebilirsiniz.

2019 Greenery ev dekorasyonu

Yeşil Dekorasyon Fikirleri

Yeşil sadece doğanın rengi değil aynı zamanda yeni başlangıçlarında sembolü,  dolayısı ile mutlaka dekorasyona dahil edilmesi gerektiğini düşündüğümüz bir renk tonu. Greenery ile evinizde doğal ve ferah bir ortam yaratmak istiyorsanız mekandaki odak noktalarına bu yumuşak tonu dahil edebilirsiniz.

[haber id=”4966″]

Örneğin bir yatak odası için düşünecek olursak Greenery rengi nevresim takımı yada yastıklar, oturma odası ve salonlarda bu rengi içeren koltuk şalları, halılar ve koltuk yastıkları, mutfakta ise yine bu tonda şık bir masa örtüsü ve küçük mutfak gereçleri tercih edilebilir.

pantone greenery 2019

Eğer bu düzenlemelerin masraflı ve zahmetli olacağını düşünüyorsanız Pnatone yılın rengi Greeneryi küçük ev aksesuarlarında tercih edebilir yada yaşam alanlarınızın içinde yada dışında çeşitli bitkilere yer açabilirsiniz. Doğaya dönüş temasını en belirgin şekilde dekorasyona yansıtmak için bu güzel bahar aylarında evinizde bitki yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Neden Yeşil Dekorasyon Modelleri Tercih Edilmeli?

Dekorasyonun en temel tercihlerinden bir tanesi renk seçimidir. Ev dekorasyonunda hangi rengi seçmemiz gerektiği konusunda oldukça zorlanırız. Bu nedenle tercih yaparken renklerin insan üzerindeki psikolojik etkilerine göz atmamız gerekir. Bu nedenle eğer rahatlatıcı bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız yeşil ve tonları doğru tercih olacaktır. Yeşil doğayı çağrıştırdığı gibi psikolojik olarakta insanı rahatlatan bir renktir. Ayrıca diğer renklerle de uyumu düşünüldüğünde yeşil renkle çok rahat kombinlenebilen gri, beyaz, gül kurusu gibi renkleri de kullanarak kusursuz bir dekorasyon elde etmeniz mümkün.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel yeşil dekorasyon modelleri bulunmaktadır. Eğer yeşil ev dekorasyonu düşünüyorsanız size ilham kaynağı olması açısından galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

[galeri]