2019 Renkli Banyo Modelleri ve Tasarımları Neler?

Renkli Banyo Modelleri ve dekorasyonları hakkında belki de en çok makale yayınlayan sitelerden biriyiz. Çünkü banyo dekorasyonlarında rengi çok seviyoruz. Banyoların soğuk yapısını bir kenara bırakıp cesur renklerle farklılık yaratmanın şu bahar aylarında artık tam zamanı olduğunu düşünüyoruz.

En Yeni Banyo Modelleri

Renkli banyo modellerini araştırmaya başlamadan önce, renkler arasındaki uyumu iyi bilmek gerekir. Birbiri ile uyumsuz bir banyo dekorasyonu, bırakın sıradanlığı sizi büyük bir pişmanlığın ortasına atabilir. Bu yüzden renkleri mutlaka doğru analiz etmelisiniz. Biz de bu yazımızda birbiri ile uyumlu renklere sahip en yeni banyo modellerini ele aldık.

[haber id=”5745″]

Bilindiği üzere banyoya renk katabilmek için imkanlarımız biraz kısıtlı görünüyor. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte artık seramik ve fayans sektöründe binlerce renk ve desene sahip fayans modeli yer almaktadır. Yani banyonuza renk katmaya renkli fayanslar ile başlayabilirsiniz. Son dönemde renkli banyo modelleri arasında patchwork fayans akımı var. Rengarenk banyo hayal ediyorsanız siz de bu akıma katılabilirsiniz.

Yeşil Renkli Banyo Modelleri 

Yeşil Renkli Banyo Modelleri
Yeşil Renkli Banyo Modelleri

 

Yeşil Banyo Dekorasyonu

Doğallık ve huzuru tercih eden bireylerdenseniz tercihiniz mutlaka yeşil olmalıdır. Yeşilin kendine has huzurlu ve sukunetli hissi renkli banyo modelleri içinde mutlaka tüm benliğinizi saracak ve dinlendirecektir. Yeşil rengi çok altın sarısı ile bir araya gelmese de yukarıdaki görselde çok güzel bir uyum yakalamıştır. Yeşilin çok farklı tonlarını banyonuzda kullanma imkanınız mümkün.

[haber id=”4966″]

Yeşil renkli banyo modelleri denince akla genellikle yeşil fayanslardan oluşan banyolar gelmektedir. Ancak dolaplarda da yeşil rengi kullanılarak mükemmel bir sunum elde edilebilir. Yeşili her ne kadar banyolarda çok fazla görmesekte eğer iyi bir kombinin içine dahil edebilirseniz rahatlıkla çevrenizden bir adım öne çıkacaksınız.

Mavi Renkli Banyo Modelleri 

Mavi Renkli Banyo Modelleri

Mavi renk şüphesiz banyo modelleri arasında en fazla kullanılan renktir. Gerek ferah gerekse kendine has dingin yapısı sayesinde çokça tercih edilen bir renk türüdür. Genel olarak mavi renkli banyo modelleri içinde fayans kullanımında öne çıkmaktadır.  Ancak banyo aksesuarları ve dolapları arasında da sıkça tercih edilebilecek bir modeldir. Eski dönemlerden bugüne en fazla kombin edildiği ikinci renk beyazdır.

Pembe Renkli Banyo Modelleri 

Açık pembenin kullanıldığı bir banyo modeli

Pembe renkli banyo modelleri, mavi-siyah-beyaz renklerin verdiği soğuk hissine karşı sıcak ve samimi bir hava verir. Daha çok bayanların tercih ettiği bir renk olmasına karşın, diğer renklerle uygun kombinasyon edildiğinde her kesim tarafından beğeni ile karşılanacaktır.  Özellikle banyo dekorasyonlarında pembe rengine karşı ön yargılı olunmamasında fayda var. Konuyla ilgili aşağıdaki yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

[haber id=”5689″]

Renklerin  insanlar üzerinde çok ciddi etkilerinin olduğunu bilmeyen yoktur. Banyolar ise insanların kirlerinden arındığı, rahatladığı bir yerdir. İnsanların ruhunu arındıran şeyler ise güzel ve dinlendirici renklerdir. Eğer dinlendirici renklerde bir banyo istiyorsanız, tavsiyemiz sırasıyla mavi, su yeşili veya yeşilin diğer tonları, sarı (güven ve rahatlama hissi verir) veya beyaz renkleridir. Bu renkler yapısı gereği daha ferah ve hafiftir. Bu renklere nazaran örneğin kırmızı çok dinamik bir renktir. Bu dinamik renk insandaki kan akışını hızlandıracak ve dinlenme hissi vermeyecektir. Banyolarda aksesurlar kırmızı olarak kullanılabilir ancak tavsiyemiz huzur istiyorsanız yukarı da belirttiğimiz açık renklerdir.

Ayrıca banyonuza biraz daha renk ve farklılık katabilmek adına renkli banyo perdeleri veya banyo sticker modellerine de göz atmanızda fayda olabilir.

Banyolara Renk Katan 2019 Duş Perdeleri

Banyolara Eğlence Katan Dekoratif Stickerlar

Banyo da siyah renk asaletin ve şıklığın temsilcisi olsa da temizliği diğer fayanslara göre daha zordur. Bunun nedeni kireç ve hafif su lekelerini rahatlıkla belli edebilmesidir. Eğer sürekli bir banyo temizliği yapmak istemiyorsanız siyah rengi tercih etmemelisiniz.

Renkli Banyo Modelleri hakkında daha fazla  bilgi edinebilmeniz için aşağıdaki resim galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

[galeri]