2019 Bahçe Çim Dekorasyonu

2019 bahçe çim dekorasyonu hem dinlenme hem de yaşam alanı olarak kullanılan bahçelerim dekorasyon fikirlerinin hedefinde yer alıyor. Bu alanda hem bahçe hem de çimler için özel olarak üretilmiş dekoratif ürünler bulunuyor. Bahçeleri çok daha alımlı ve sağlıklı bir yaşam alanına dönüştürmek isteyen herkes bu ürünler arasından en doğru seçimleri yapabilir. Aynı zamanda mis gibi oksijen kaynağı olarak da rulo biçimli çimler tercih edilebilir.

2019 Bahçe Çim Dekorasyonu

Çevirme Çitleri ile Bahçeler Hem Şık Hem de Korunaklı Olabilir

2019 bahçe çim dekorasyonu çim yaprakları ile birlikte doğal ve zengin görünüme sahip olan çevirme çitleri ilk seçeneklerde yer alıyor. Tüm bahçeler için uygun ölçülerde imal edilebilir ve satın alınabilir. Bahçelerin yapılarına göre kare, dikdörtgen ve hatta üçgen biçimli çitleri bulmak mümkün.

[haber id=”11971″]

Bahçenin dört bir yanını saran ve çok daha pastoral bir noktaya taşıyan bu çevirme çitleri uygun koruma stilleri için de idealdir. Toplamda 3 metre karelik ölçülerden başlayarak 6 metre karelik alana kadar çıkmaktadır.

 Suni Yer Döşemeleri ile Bakımlı Bahçeler

Yalın ayak bahçede dolaşma keyfini sınırsız bir şekilde yaşamak isteyen kişiler suni yer döşemelerini sipariş edebilirler. Suni olmasına rağmen neredeyse gerçek çimlerde olduğu gibi canlı ve mat bir görünüme sahiptir. Genellikle uzunluk ve genişlik ölçüleri aynı olmaktadır. Ancak bahçelerin yapılarına göre kesilerek uygulanma şansına da sahiptir.

Suni yer döşemeleri ile birlikte bahçeleriniz çok daha bakımlı ve albenili görünebilir. Ek olarak çim halılar da bir diğer seçenek olarak değerlendirilmeye açık. Her iki ürünün bakımı da en az uygulaması kadar kolay ve pratik olmaktadır.

 Çim Paspaslar

2019 bahçe çim dekorasyonu için bahçelere özel olarak imal edilen çim paspaslar bahçelerin giriş katlarında ve kapı önlerinde kullanılabilir. Altı kapalı olan bu paspaslar su sızdırmazlık özelliği sayesinde kullanıcı ve çevre dostudur. Özellikle yağışlı havalarda da korunaklı bir şekilde kullanılma ayrıcalığına sahip olan ürünlerdir. Bahçeleri halısı olan ve paspas olarak da kullanılan bu modeller birçok farklı geometrik şekilde de değerlendirilerek özgün tasarımlara imza atılabilir.

[haber id=”11705″]

Örneğin; bahçenin bir kısmında çember şeklinde olan paspaslar tercih edilebilirken, diğer alanlar için kare ve üçgen gibi biçimler seçilebilir. Bu sayede hem otantik hem de orijinal bir dekorasyon bütünlüğü sağlanabilir. Ayrıca sadece yeşil rengini seçmek zorunda da değilsiniz. Yeni nesil çim paspaslarda turkuaz, mavi ve kırmızı gibi göz alıcı renkler de başarılı bir şekilde ön ve arka bahçelere uygulanabilir.

Bahçelere Özel Duvar Süsleri

Çimlerin yanında bahçe duvar süsleri de uygulanarak çok daha bakımlı ve güzel bahçeler dekore edebilirsiniz. 2019 bahçe çim dekorasyonu çerçevesinde üretilen çeşitli hayvanların sevimli figürlerinin yer aldığı duvar süsleri çivi ve vida vasıtasıyla pratik bir şekilde monte edilebilir. En çok tercih edilen modellerin başında baykuş, köpek ve kedi motifleri yer alıyor.

 Renkli Meşaleler ile Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonunda farklı bir yol izlemek isteyen ev sahipleri için rengarenk içerikleriyle sunulan meşaleler de bulunuyor. Bu meşaleler özellikle akşam vakitlerinde bahçelerin çok daha dingin ve özel bir şekilde ışıklandırılmasını da sağlıyor. Farklı renk seçenekleri bu ürünler için de geçerli. Pembe ve kırmızı gibi cafcaflı renklerin yanı sıra kahverengi ve krem gibi karakteristik renkler de mevcut.

[haber id=”13772″]

Çeşitli Çiçek Süslemeleri

Bahçeler hem gerçek hem de suni çiçekler ile birlikte dekore edilebilir. Vakti olmayan ve hızlı bir şekilde dekor işlemlerini tamamlamak isteyen ev sahipleri için gerçeğini aratmayan suni çiçekleri önerebiliriz. Özellikle nilüfer motifli çiçekler 2019 bahçe çim dekorasyonu modası. Açık pembe, lila ve turkuaz renkli nilüferler de suni çimler üzerinde orijinal bir seçki sunabilir.

[galeri]