2019 Banyo Tasarımları Şıklığı İle Büyülüyor

Evlerin huzur verici dinlendirici alanlarından biriside banyolardır. Mental ve fiziksel arınma yeri olan banyolar dekorasyonla da huzur vermelidir. 2019 banyo tasarımları dinlenme ve huzur bulma açısından daha etkili olacak şekilde tasarlanmıştır. Her sezon değişen bölüm dekorasyonlarının içinde banyo dekorasyonları da gelmektedir. Önümüzdeki sezon daha şık, daha görkemli banyo dekorasyonları dekorasyon tutkunlarını fazlasıyla memnun edecektir.

Banyo dekorasyonu yapılırken veya banyo yenileme gidilirken en son trendler incelenmeli ve en son trendlere göre modası geçmeyen fayans, dolap ve diğer ögelerle dekore edilmelidir. Çünkü banyo dekorasyonu sık değiştirilen bir şey değildir. Bir banyo dekorasyonu ev halkı tarafından en az 10-12 yıl kullanılır.

Banyo Tasarımları
Banyo Tasarımları

2019 Banyo Tasarımları Arasında Öne Çıkanlar

Banyonuzu doğru bir tarzla doğru şekilde dekore etmek istiyorsanız ilk olarak önceliklerinizi belirlemelisiniz. Banyoda kullanacağınız fayans rengini, dolap modeli ve rengini, dinlenme alanında kullanılacak mobilyaları renk, model ve tarz olarak belirlemelisiniz. Bunu yapmadan önce de tema belirlemeli ve o doğrultuda dizaynlar yapmalısınız. Özellikle karar vermekte güçlük yaşayan biri iseniz tema belirleme işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

2019 banyo tasarımları renklerinden öne çıkanlar krem, mavi, beyaz ve grinin pastel tonlarıdır. 2019 banyo trendleri arasında kendisine önemli bir yer bulan canlı ve pastel renklerden oluşan kombin de öne çıkmaktadır. Burada her sezon moda olabilecek renk tonları arasından seçimler yapmanızı öneririm. Ayrıca sevdiğiniz renklerle yapacağınız banyo dekorasyonu sizin için hem daha eğlenceli olacak, hem de daha rahat bir şekilde kullanmanızı sağlayacağını unutmayın.

[haber id=”9333″]

Tarzınızı, rengi ve deseni belirledikten sonra banyo dekorasyon ögelerinden küvet, dolap, klozet duşa kabin gibi şeyleri konumlandıracağınız yeri belirlemelisiniz. Bu ürünleri belirlediğiniz tek tarz doğrultusunda seçmelisiniz. Aksi halde karmaşık bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Özellikle küçük banyo dekorasyonu sırasında bu ögelerin konumlandırılmaları ferah ve aydınlık bir banyo için son derece önemlidir.

Küvet Modeliniz Tarz Olsun

Banyo Tasarımları 2019
Banyo Tasarımları 2019

 

Yeni sezon küvet modelleri arasında öne akıllarda yer eden model Retro modelidir. Kaliteli cam kabine sahip duşakabin modelleri ise çok tercih edilen duşakabin modelleri arasındadır. Geçtiğimiz sezon öne çıkan ve çok beğenildiği için bu sezonda trendler arasında yer alan çift lavabo modelleri ise banyo dekorasyonunuzun vazgeçilmezi olarak öne çıkacaktır. Çift lavabo modellerini şıklığı ve zarafeti ile banyo dekorasyonunda mutlaka düşünmelisiniz. Çift lavabo modelleri özellikle büyük banyo dekorasyonlarında oldukça şık ve modern duruyor.

Fayans Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar

2019 Banyo Tasarımları
2019 Banyo Tasarımları

Banyo dekorasyonunun zor beğenilen ve beğenilirken çok hata yapılan bir diğer vazgeçilmez ögesi de fayans modelleridir. Günümüzde 3 boyutlusundan tutunda klasik modellerine kadar birçok fayans çeşidi bulunmaktadır. Banyo fayansı seçerken mutlaka banyo dekorasyon tarzınızla ve renginizle uyumlu model seçmelisiniz.

Modern çizgilerle dekore edilen bir banyoda klasik fayans modeli hiç de hoş durmayacaktır. Küçük bir banyoya sahipseniz açık renk ve büyük parçalı fayans kullanmanızı tavsiye ederiz. Büyük banyolarda renk ve model seçimlerinde daha avantajlısınız, banyonuzu dilediğiniz renk ve modelde dekore edebilirsiniz:)

2019 Banyo Tasarımları Arasında Öne Çıkanlar
2019 Banyo Tasarımları Arasında Öne Çıkanlar

Yeni Evliler İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı yazımızda sezonun trend dekorasyonları hakkında bilgiler verilmiştir.

Banyo dekorasyonunda kullanılan aksesuar modellerini de mutlaka incelemelisiniz. Banyo aksesuarları ile banyoyu daha şık ve görkemli dekore etmek banyo dekorasyonunuzu daha da alımlı kılacaktır. 2019 banyo tasarımları için seçeceğiniz aksesuarları oldukça şık tasarımlardan oluşmaktadır. Size kalan ise bu şık aksesuarları doğru yere konumlandırmaktadır.

Dinlenme Köşesi İle Huzuru Yakalayın

Banyo Tasarım Fikirleri
Banyo Tasarım Fikirleri
2019 Banyo Tasarımları
2019 Banyo Tasarımları

Günümüz banyo dekorasyonlarında dinlenme köşeleri de yapılmaktadır. Özellikle büyük banyo dekorasyonları yapılırken banyonun uygun bir alanına konumlandırılan dinlenme koltuğu ile banyo sonrası huzurlu bir şekilde dinlenebilirsiniz. Seçeceğiniz dinlenme koltuğu modeli ve rengi de dekorasyon tarzınızla uyumlu olmalıdır. Dinlenme koltuğu odak noktası niteliği kazanması için genelde banyo dekorasyonunun ana rengi dışında bir renkte seçilmektedir. Yumuşak renklerle dekore ettiğiniz bir banyoda canlı renklerde dinlenme koltuğu kullanarak banyo dekorasyonunuza hareket katabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Sizi rahatlatan renk tonlarından seçimler yapmalı moda diye sevmediğiniz renkleri banyo dekorasyonunda kullanmamalısınız
  • Maliyetli bir şey olduğu için mutlaka fiyat araştırması yapmalı online kampanyaları incelemelisiniz.
  • Leke tutmayan veya kolay temizlenen ögeleri kullanmalısınız.
  • Son trendleri mutlaka incelemeli ve özellikleri hakkında fikir sahibi olmalısınız.
  • Banyoların can damarı olan banyo dolabı ve banyo lavabosu dolabı ve aynası işlevsel, estetik ve kullanışlı olmalıdır.

2017-2018 En Trend Koltuk Takımı Renkleri Nelerdir? Başlıklı yazımızda 2019 de öne çıkacak koltuk modelleri hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiş, birde resim galerisi paylaşılmıştır. Yazımızı incelemek ister misiniz?

Banyo dekorasyonu yaparken dolap sayısını fazla tutmalı banyoyu gereksiz aksesuar ve dekorasyon ögesi ile doldurmamalısınız. Yukarıda sizler için 2019 banyo tasarımları arasında öne çıkan modeller ve renkler hakkında bilgi vererek doğru banyo dekorasyonu konusunda iyi fikirler verdik. Aşağıda ise 2019 banyo tasarımları resim galerisini ise daha fazla fikir sahibi olmanız açısından siz değerli takipçilerimizin istifadesine sunuyoruz.

Yeni Banyo Modelleri

Evinizin daha şık ve daha kullanışlı bir banyosu olmasını istiyorsanız yeni sezonda bunu başarmak artık çok kolay. Sizler için hazırladığımız yeni banyo modelleri sayesinde hem işlevsel, hem de şık bir görünüme sahip olan banyoya sahip olabilirsiniz. Gerek küçük, gerekse de büyük banyolar için bu dekorasyon fikirleri rahatça uygulanabilecek.

Yeni Banyo Modelleri

Banyo dekorasyon fikirlerine göz attığımızda ise özellikle beyaz ve benzeri açık, soft renkler tercih edilmeli. Küçük bir banyonuz var ise daha büyük gösterecek dev bir ayna tercih etmelisiniz. Hem küçük, hem de büyük bir banyoya sahip olanlar için mobilya seçiminde ince ancak çok bölmeli dolapların bol bol kullanılması gerektiğini aktaralım.

[galeri]