2019 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

2019 çocuk odası dekorasyon fikirleri çocuk odalarının dekorasyonu daha da keyifli hale getrimektedir. Yeni sezon çocuk odaları, onların keyifli bulacağı biçimde tasarrımlardan oluşmaktadır. Bu sayede çocuklar odalarında zaman geçirirken kendilerini daha iyi hissederler. Bu yılın en yeni çocuk odası dekorasyonlarında oldukça renkli detaylar var. Bu yıl tasarlanan odalar, canlı renkleri ve çocukların gelişimini olumlu etkileyen objeleri içeriyor.

2019 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyon
Çocuk Odası Dekorasyon

1-Cıvıl Cıvıl Renkler

Çocuk odalarında bu yıl, hem duvar rengi seçimleri hem de duvar kağıtları cıvıl cıvıl ögeleri içeriyor. Duvar boyalarında pembe ve yeşilin açık tonları göz kamaştırıyor. Genelde açık renklerin biraz daha koyu renklerle beraber kullanılması söz konusu. Bazen de zıt renklerin uyumundan ilham alınıyor. Buna göre turuncu, mavi, kırmızı gibi renklerin sıkça kullanılacağı bir dönem başlıyor. Duvar kağıtlarında ise, çocuklara özel tasarımlar var. Sevdikleri çizgi film kahramanları ve animasyon karakterlerle süslenen duvar kağıtları, odalara canlı, enerjik bir hava sunmayı planlıyor.

 2-İskandinav Tarzı Çocuk Odalarına Taşındı

2019 Çocuk Odası Dekorasyon
2019 Çocuk Odası Dekorasyon

Son yılların dekorasyon trendlerinde İskandinav tarzı hayli ilgi gördü. Bu ilgiyle beraber İskandinav tarzı dekorasyonunu, artık çocuk odalarında da kullanmak mümkün olacak. Bu tarzın en önemli özelliği, mekanların aydınlık ve ferah bir şekilde tasarlanmasıdır. Buradan hareketle duvarlarda doğal ışığı yansıtacak açık renkler kullanılıyor. Yerlere konulan kilim tarzlı halılar da oldukça şık bir detay sunuyor. Bu dekorasyonda kullanılan mobilyaların renkleri ise, genelde beyaz ve açık tonları içermektedir. 2019 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri renkleri de bu yönde trendler oluşturmaktadır.

 3-Odalarda Çocuklara Özel Oyun Köşeleri

2019 Çocuk Odası Dekorasyon 2019
2019 Çocuk Odası Dekorasyon 2019

Çocuk odalarında oyuncakların her yere yayılması, annelerin şikayet ettiği bir durumdur. Bu yılın dekorasyon tarzında, bu şikayetleri engelleyecek bir tasarım planı var. Buna göre odanın bir bölümüne, çocuğa özel bir oyun köşesi tasarlanıyor. Bu alanda çocuğun oyuncaklarını koyabileceği renkli raflar kullanılıyor. Çocuğun üzerinde oturabileceği renkli ve eğlenceli minderler ve ufak sehpalar bu köşeye samimi bir hava katacak.

 4- Saray Odası Tasarımı

Saray Odası Tasarımı
Saray Odası Tasarımı

2019 yılı çocuk odası dekorasyon fikirleri için saray odası trendleri yine oldukça yaygın biçimde kullanılacak. Son iki yıldan bu yana, bu tarz hayli beğenildi ve sevildi. Çocuğunuzun odasına yapacağınız ufak dokunuşlarla, onun kendisini bir şehzade veya sultan gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bu konsepti elde etmek için tasarlanan mobilyalar var. Örneğin padişah tahtı şeklindeki koltuklar ve yataklar kullanılabilir. Bu odaların renk seçiminde ise Osmanlı kırmızısı ve sütlü kahve tonlarından yardım alınıyor.

 5-Çocukları Cezbeden Temalar

Çocuk Odası Tasarımları
Çocuk Odası Tasarımları

Her çocuğun bir ilgi alanı vardır. Kimi çocuk futbola meraklıdır, kimi çocuk uzay çağı hikayelerini beğenir.  2019 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri çocuk odalarında onların sevdiği temaları canlandırmanız mümkün olacak. Örneğin duvar kağıdı olarak gökyüzü, uzay ve yıldızlar görünümü içeren ürünler seçilebilir. Buna uygun olarak bir uzay mekiğini çağrıştıran bir koltuk veya çalışma masası seçilebilir.

[haber id=”10018″]

6-Çocukların Gelişimini Destekleyen Duvar Panoları

Çocuk Odası Tasarımları 2020
Çocuk Odası Tasarımları 2020

Çocuğunuzun odasında kullanacağınız bazı duvar panolarıyla, onların bir şeyler öğrenmesini sağlayabilirsiniz.2019 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri trendlerinde estetik görünümlü duvar panoları, onların bir şeyleri daha keyifli öğrenmesini sağlıyor. Çocukların yaşına göre seçilen bu panolarda, harflerin, sayıların öğrenilmesi mümkün. Veya daha ileri yaştaki çocuklar için dünya ülkelerini tanıtan panolar, uzayı ve gezegenleri konu alan panolar kullanılabilir. Bunlar odaya şık bir detay olurken, aynı zamanda çocuğun gelişimini de olumlu yönde destekleyen ögelerdir.

7-Doğal Bitkilerin Kullanımı

2020 Çocuk Odası Tasarımları
2020 Çocuk Odası Tasarımları

2019 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri, çocuk odalarında doğal bitkilerin kullanımını da  mevcut kılmaktadır. Çocuğun sevdiği bir bitkinin odasına yerleştirilmesi aynı zamanda onun sorumluluk duygusunu da güçlendirmektedir. Gereken zamanlarda bu bitkinin sulanma görevi çocuğunuza ait olacak. Ayrıca odaya doğal, ferah bir görünüm kazandırılacak.

Bebek Odası Dekorasyonu

Dünyanın en büyük heyecanını yaşamak üzere olduğunuz zamanlarda bebeğiniz için şık ve rahat aynı zamanda sağlıklı bir oda hazırlamak istiyorsanız sizlere önerilerimiz var. Bebek odası dekorasyonu yaparken öncelikle sağlıklı mobilyalar seçmeye özen göstermeli ve olabildiğince az mobilya kullanmalısınız. Bebekleriniz büyüdükçe her şeyi merak edip dokunacağı için önemlidir.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyonunda aydınlatma diğer önemli bir seçim. Bebeklerin hassas vücutlarına zarar verecek olan ışıkları tercih etmek yerine özellikle tavan değil de yan duvarlardan gelecek olan ışıklar daha sağlıklı olacaktır, bunları da spot ışık veya aksesuarlar ile sağlayabilirsiniz.

[galeri]