2020 Duvar Dekorasyonları İle Evinizi Güzelleştirin

2020 duvar dekorasyonları oldukça dekoratif şekillerden oluşuyor. Klasik ve sıkıcı duvarlara elveda demenin zamanı geldi de geçiyor bile. Basit ve pratik çözümlerle yaşam alanlarınızı daha zarif ve eğlenceli duvarlarla buluşturabilirsiniz.

Evlerinizi muhteşem mekanlara dönüştürecek duvar aksesuarları kısıtlı bir bütçe ile bile yapılabiliyor. Koltuk takımınızın, kanepenizin veya konsolunuzun arkasındaki duvarı hareketli ve dekoratif hale getirmek için birkaç iyi fikri siz değerli takipçilerimizle paylaşmak istedik. İşte çıplak duvarların dekoratif hale dönüştürülmesinin yolları…

2020 Duvar Dekorasyonları Arasında Neler Var

Duvar kağıtlarının artık boyanabilir olduğunu biliyor muydunuz?

Yeni nesil duvar kağıtları artık üzerindeki desenlere göre zevke göre renklendirilebilmekte. Hala bu konu hakkında fikir sahibi değilseniz Boyanabilir Duvar Kağıdı hakkındaki makalemize bir göz atabilirsiniz.

Dekoratif Raflarla Duvarlarınızı  Hareketlendirin

Kanepe arkasındaki duvarın sadeliğinden mi sıkıldınız? O halde bunu değiştirmenin en kolay yolunu söyleyelim.

En az iki tane dekoratif raf alarak duvarınıza yerleştirin. Üzerine de dekorasyon tarzınızla uyumlu aksesuarları konumlandırın.  Günümüzde şekilli dekoratif duvar rafları arasından dekorasyon tarzınızla uyumlu raf modeli seçerek sıkıcı duvarlarınızda çok farklı ve şık bir değişiklik yapabilirsiniz. Bu rafların üzerine minik biblolar, kitaplar, minik yapay çiçek saksıları koyabilirsiniz. İşte oturma odanıza mükemmel bir hava kattınız.

Duvar rafları fiyat olarak bütçeyi yormayan bir alternatiftir. El becerinize ve hayal gücünüze güveniyorsanız evde kendiniz bile çok şık duvar rafları yapabilirsiniz. Size faydalı olması açısından daha önce yazmış olduğumuz ekonomik duvar rafları hakkındaki makalemizi aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak inceleyebilirsiniz. Hem şık, hem ekonomik duvar rafları artık öğrenci evlerini bile süslemekte. Böyle bir fırsatı kesinlikle göz artı etmeyin.

[haber id=”6324″]

DEKORATİF DUVAR RAFLARI

İyi tamam hoş da, ben dekoratif duvar raflarını nereden bulacağım, bana adres ver diyorsanız İkea Duvar Rafı Modelleri konusunda daha önceden yaptığımız bir araştırmayı bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz şehirde İkea mağazası yoksa, internet sitesinden bulabilirsiniz. Eğer kanlı canlı görerek raf almak istiyorum diyorsanız, Tekzen, Koçtaş gibi şehirde bulunma ihtimali yüksek diğer markalarında şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ben öğrenciyim, bütçem çok kısıtlı veya maddi durumum çok daha kötü diyorsanız 50 TL Altı Dekoratif Duvar Rafı Modelleri hakkında yazmış olduğumuz makaleyi de inceleyebilir, bütçenize uygun raf modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Duvarlarınızı Şık Çerçevelerle Buluşturun

Sıkıcı duvarlardan zarif ve sıcak çerçeve modelleri ile kurtulabilirsiniz. Kendi zevkinize ve tarzınıza göre tasarlayacağınız çerçevelerle duvarınıza muhteşem bir görünüm kazandırabilirsiniz. Resimli çerçeveden hoşlanmıyorsanız, boş çerçevelerle sıra dışı dizaynlar kurgulayabilirsiniz. Boş çerçevelerden dilediğiniz kadar kullanarak farklı ve dekoratif duvarlara kavuşabilirsiniz.

Eğer çerçeveden ziyade tablo kullanmak istiyorsanız, duvarlarınızın daha büyük yapılı olması işinizi kolaylaştıracaktır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kanvas, ahşap-mdf, doğal taş, metal, hard board tablolar hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

[haber id=”2980″]

Stencil Veya Sticker’lar İle Farklı Dizaynlar

Duvar Dekorları

Duvarlarınıza hareket kazandırmak ve dikkat çekici tasarımlar uygulamak istiyorsanız stencil veya sticker’lardan faydalanabilirsiniz. Kendisinden yapışkanlı bu dekoratif duvar süsleri ile yaşam alanlarınıza çok farklı kompozisyonlar yapabilirsiniz. Özellikle çocuk odalarında, salonda ve oturma odası duvarlarında bu estetik ve şık duvar sticker’larını kullanabilirsiniz.

Dekorasyon tarzınızla ve renginizle uyum sağlayan sticker’lar duvarlarınızı renklendirerek olağanüstü bir görünüm kazandıracaktır.

Günümüz teknolojisinin en mükemmel duvar aksesuarlarından olan 3D sticker’ları da incelemenizi öneririz.

[haber id=”2628″]

Sıkıcı Duvarlara Aynalar İle Derinlik Kazandırın

Demode duvar dekorasyonuna farklılık kazandırmanın en kolay yollarından birisi de ayna kullanımıdır. Dekoratif çerçevelere sahip aynalarla duvarlarınıza hem hareket kazandıracak hem de hem de zarif bir görünüm kazanmasını sağlayacaksınız. Özellikle karanlık ve dar mekanların duvarlarında ayna kullanarak geniş ve ferah görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Duvarlarınıza hareket kazandırmak için dekoratif çerçevelerden oluşan ikili ve üçlü ayna setleri de kullanabilirsiniz.

Evde kendiniz midyeden, sahil taşlarından ve renkli camlardan çok şık ayna çerçevesi yapabileceğiniz gibi, sıkıldığınız eski ayna çerçevelerini bu materyallerle yenileyerek değişikliğe gidebilirsiniz.

[haber id=”8900″]

Farklı Duvar Aksesuarlarını Unutmayın

Eğer cesurca tasarlanmış bir ev dekorasyonunuz varsa duvarlarınızda cesur olmalısınız. Duvarlarınıza kendi tasarladığınız veya farklı tasarımlardan oluşan duvar aksesuarlarından öbekler yaparak odak noktası oluşturabilirsiniz.

Mesela seramik, mozaik veya porselen tabaklar ile farklı şekillerde objeleri duvarlarınızda kullanarak dekorasyonunuzla uyuşan cesur duvarlar oluşturabilirsiniz. Bu uygulamalar hem kolay hem de her bütçeye hitap eden dekoratif ürünleri kapsar.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bu hususta daha önce yayınlamış olduğumuz makale size fikir verebilir.

[haber id=”8767″]

Kanvas Tablolardan Yararlanabilirsiniz

2017 ve 2018’de oldukça popüler olan kanvas tablolar, kendisine 2019 duvar dekorasyonları arasında da yer bulacak gibi görünüyor. Duvarlar için mükemmel bir şekilde tasarlanan kanvas tabloları özellikle salon ve oturma odalarında kullanarak dekorasyonda mükemmeli yakalayabilirsiniz. Bu sezon kanvas tabloların çeşitliliği konusundan çok daha farklı yenilikler yapılmıştır. Bu da kanvas tabloları her eve sokacak gibi duruyor.

[haber id=”7444″]

Sıradışı Saatler İle Dekorasyonunuzu Özel Kılın

salon için büyük duvar saatleri
salon için büyük duvar saatleri

Duvarlarınızda farkı yakalamak ve için farklı duvar saatlerinden yararlanabilirsiniz. Çok farklı duvar saati modelini duvarınızda kullanacaksanız farklı duvar aksesuarlarına yer vermemeli saati tek başına kullanmalısınız. Özellikle endüstriyel dekorasyon tarzlarında metal detaylı saatler ortamı olduğundan çok daha şık gösterecektir.

[haber id=”5002″]

[haber id=”3752″]

[haber id=”586″]

[haber id=”362″]

Duvarlarınıza Düşüncelerinizi Yazın

dekoratif yazılı duvar çıkartması

2020 duvar dekorasyonları arasında duvarlarınıza modern bir görünüm kazandırmak için elinize bir fırça alarak birkaç sözcük yazarak kendinize özgü tasarım yapmak da var. Burada önemli olan düzgün yazmanız değil ne yazdığınızdır. Bu nedenle yazacağınız şeyi iyi düşünmeli ve bu doğrultuda duvarlarınızı sözcüklerinizle ödüllendirmelisiniz.

Minik notlar dışında minik resim detayları ile de dekoratif görünüm oluşturabilirsiniz. Özellikle çocuk odalarında, salon ve oturma odalarında duvarlarınıza dekorasyon tarzınızla uyumlu minik resim detayları kondurabilirsiniz. Böylece özgün ve şık bir dizayn yapmış olursunuz.

Farklı Temalarda Kullanılan Duvar Kağıdı Modelleri

şehir temalı duvar kağıtları 2017
şehir temalı duvar kağıtları 2017

Duvarlarınıza 2020 duvar dekorasyonları ile çağdaş bir görünüm kazandırmak için duvar kağıdı modellerinden yararlanabilirsiniz. Duvar kağıdı kullanırken farklılığı yakalamak için dört duvarı da aynı duvar kağıdı ile kaplamak yerine farklı duvar kağıtları kullanmalısınız. Odak noktası olarak belirlediğiniz duvarda farklı ve canlı duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Bu duvarlarda 3D duvar kağıdı da fazlasıyla şık duracaktır. Odak noktası olarak TV ünite arkasını seçmeniz en güzel görselliği yakalamanızı sağlayacaktır. 3 D duvar kağıtları arasında manzara resimlerinin ve deniz manzaralı duvar kağıtlarının çok fazla rağbet gördüğünü unutmayın.

Hasır Duvar Süsleri

duvar dekorasyonları

Günümüzde 2020 duvar dekorasyonları arasında daire, dikdörtgen, üçgen ve farklı geometrik şekillerde hasır duvar süsleri de duvarlarınıza farklılık katmaya aday. Özellikle büyük salonlarda çoklu hasır duvar aksesuarlarını duvarlarınıza konumlandırarak farklılık yaratabilirsiniz. Küçük ve dar alanlarda bu tür dekorasyonlar ortama daha da daraltacağı için önermiyoruz.

[haber id=”7540″]

[haber id=”659″]

Ev İçi Duvar Dekorasyonları

Son dönemde en çok karşılaşılan duvar dekorasyonları arasında, lego ürünlerinin yer aldığı, açılıp kapanabilir şekilde tasarlanmış olan, duvarın içerisinde gizli bir dünya yaratılmış tasarımlar bulunuyor. Evinizin bir köşesini hobi bölgesi yapabilir, dışarıdan bakıldığında duvar gibi gözüken fakat ufak bir kapıdan bakılabilecek yapıya sahip, gizli dünya yaratabilirsiniz.

Ev İçi Duvar Dekorasyonları

Duvar dekorasyonları için çok uzun süredir tablo ve saatlerden yararlanılıyor. Maskeler, aydınlatmanın özel olarak gölgelerle şekiller oluşturduğu dekorasyon çeşitleri de her bir ev için kullanılabilecek yöntemler arasında yerini alıyor. Kalitesi, görüntüyü doğrudan etkileyen ve ortamın ambiyansını değiştiren dekorasyonları, odanın büyüklüğüne ve hangi duvarda kullanacağınıza bağlı olarak kullanabilirsiniz.