2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu

2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu son yılların zirve dönemini yağıyor diyebiliriz. Ev dekorasyonunda son yıllarda modelde, özellikte ve renklerde zirveye ulaşan duvar kağıdı dekorasyonu evlerin sıcacık havasını tamamlayan unsurlardır. Eşyaların büyüklüğü, tarzı, rengi, evin zemini, perdelerin rengi gibi pek çok faktöre göre dekore edilen duvar kağıtları 2020 yılında farklı önerilerle kendini gösterdi. İşte 2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu incelemesi.

2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu Detayları…

Otantik Desenli Duvar Kağıtları

Geniş ağaç dalları, dallara konan kuşlar ve hafif mat renkler ortama otantik bir hava katmaktadır. Hatta bu iç dekorasyon ürünlerinde Rönesans klasiğin modern esintileri hissedilebilir. Eşyaların uyumu da sağlandığı taktirde hoş bir iç dekorasyonu sağlamak mümkündür. Otantik duvar kağıtları için daha canlı renkler de tercih edilebilir.

Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Capcanlı ve modern bir ortam yaratmak isteyenler için çiçek desenli duvar kağıtları harika bir iç dekorasyon önerisidir. Bu kağıtları kumaş görünümlü olanları ile harika bir salon dekorasyonu yapılabilir. Daha canlı renkler ve büyük çiçek baskılarıyla süslenen duvar kağıtları da mevcuttur. 2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu alanında kullanılan bu duvar kağıtları daha ferah bir ortam sağladığı için çalışma odası ve oturma odası gibi alanlarda sıklıkla kullanılır.

Çizgili Duvar Kağıtları

Genellikle boyuna çizgilerden oluşan duvar kağıtları özellikle çocuk odaları için harika bir dekorasyon önerisidir. Çizgiler farklı ve parlak renklerden oluşuyorsa ortama ferah ve şık bir hava katmaktadır. Ayrıca doğru renkler ve doğru dekorasyon sağlandığı taktirde evinizin her bölümünde tercih edilebilir. Uzun zaman vakit geçirebildiğiniz geniş ve ferah bir mutfağınız varsa çizgili duvar kağıdı ile renklendirmek çok kolay olacaktır. Evinizin uygulamak istediğiniz alanı da oldukça önemlidir. Alanın genişliği ve ferahlığı ölçüsünde renkler seçilerek dekorasyon tamamlanabilir. 2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu için çizgili duvar kağıdı modellerini inceleyebilirsiniz.

Taş Desenli Duvar Kağıtları

Son dönemlerin modası haline gelen taş desenli duvar kağıtları modern salonların muhteşem bir dekorasyon unsurudur. 2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu ülkemizde de çok kullanılmaya başlandı. Özellikle Avrupa’da evlerde taş duvar modası hakimdir. Ancak duvarları taşla döşemek gibi maliyetli bir işe gerek kalmıyor. Taş desene sahip duvar kağıtları oldukça gerçekçi ve samimi bir ortam oluşturma konusunda başarılı. Şömine duvarlarda ya da televizyon ünitesi arkasına harika bir atmosfer oluşturuyor.

[haber id=”13564″]

Tuğla Desenli Duvar Kağıtları

Evlere klasik bir atmosfer katmak isteyenler için harika bir seçim olduğunu söylemek mümkündür. Bazı iç dekorasyon mimarları evin tek duvarı için uygulanan tuğla desen duvar kağıdı canlılık ve renk katılmasını sağlar. Geniş bir antreye sahipseniz antrenin kapıya bakan duvarına rahatlıkla uygulanabilir. Böylece eviniz hakkında ilk izlenimlerin olduğu alan olan antreye modern ve otantik bir hava katabilirsiniz.

Eskitme Görünümlü Duvar Kağıtları

2020 Duvar Kağıdı Ev Dekorasyonu alanında en şek duvar kağıtlarından bir diğeri de eskitme tipi duvar kağıtlarıdır.

Eskitme modası evlerin eşyalarından sonra duvar kağıtlarında da kendini göstermeye başlamıştır. oldukça şık, modern ve otantik bir hava yaratan eskitme kağıtların doğru seçilmesi gerekmektedir. Eşyaların ve perdelerin doğru seçilmesi duvarların öne çıkmasını sağlamaktadır. Eğer şatafatlı ve şıkır şıkır bir salonunuz varsa eskitme model oldukça banel duracaktır. Ancak salonunuz sade ama şık ise eskitme duvar kağıtlar iç dekorasyonda birinci tercihiniz olabilir. Sade bir sehpa ile veya klasik bir koltuk ile uyumu oldukça fazla olacaktır.

Boyanabilen Duvar Kağıtları

Duvar kağıtlarını kullandıktan sonra duvardan çıkarmak oldukça zahmetli iştir. Yüzeyinin kolayca temizlenebilmesi sebebiyle de yıllarca kullanılmaktadır. Ancak evinizin dekorasyonundan sıkıldıysanız ve çıkarmaya üşeniyorsanız boyanma özelliğine sahip kağıtlar tam size göredir. Kabartmalı ve renksiz duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Yapıştırdıktan sonra fırçaları alıp zevkinize uygun renklerde boyayabilirsiniz. Boyanması hızlı ve kolaydır. Bu sebeple kağıtsız duvarı boyamaktan daha az zahmetlidir. Daha canlı duvarlara sahip olmak için bu modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Dekorasyon tamamlayıcı olarak kullanılan duvar kağıdı modelleri arasından uygun renkli modeller seçilerek farklı görünümler elde edilebilir. Özellikle küçük odalar için boyut kazandırmaya yarayan duvar kağıdı modelleri yatak odaları için son derece uygun dekorasyon ürünlerinden biridir. Yatak odası duvar kağıdı modelleri arasından seçim yaparak hem hesaplı hem de kökten değişiklik sağlayacak dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Yatak odasında daha fazla tercih edilen birçok farklı duvar kağıdı modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasından hem bütçenize hem de yatak odanıza uygun modelleri internet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Her renkte ve desende bulabileceğiniz bu duvar kağıtlarını dilediğiniz boyutta satın alabilir ve kolay bir şekilde duvara yapıştırarak kullanabilirsiniz.

[galeri]