2019 Mobilya Trendleri Nelerdir?

2019 Mobilya Trendleri Nelerdir? Ev dekorasyon trendleri de tıpkı giyim sektörü gibi sürekli bir olarak yenilenmektedir. Her sezon belli başlı renkler ve tasarımlar mobilyalarda trend haline geliyor.2019 Mobilya Trendleri dediğimizde ise benzersiz ve özel mobilya tasarımları göze çarpıyor. Günümüzde mobilya tasarımında sıra dışı tercihler yapılıyor. Artık klasik mobilyanın modası çoktan geçti. Evlerde kahve ve krem tonları eskide kaldı.

2019 Mobilya Trendleri Nelerdir

Klasik Mobilyaların Bitişi

Mobilya Trendleri

Her ne kadar klasik ve antika mobilyaların üretimi devam etse de özellikle genç kesim bu tarz mobilyalardan uzak duruyor. Daha canlı ve daha sıra dışı evler hem ferahlık hem de huzur veriyor. Zaten evimizdeki eşyaların bir bakıma amacı da budur. Bunun yanı sıra işlevsellik ön plana çıkıyor. Örneğin, yatak haline gelebilen koltuklar, hemen hemen her tür ıvır zıvırı saklayabileceğiniz bazalar, büyük kütüphaneler daha çok tercih ediliyor.

Yine 2019 Mobilya Trendleri arasında vitrinlerin olmadığını görüyoruz. Vitrinler neredeyse hiç kullanılmayan yemek takımlarını sergilemek amacı ile kullanıyordu. Fakat artık böyle bir durum söz konusu değil. Piyasa da hali hazırda yer alan vitrin modelleri oldukça eskidir. Yani yeni üretimde artık vitrinlere düşünüldüğü kadar yer verilmiyor. Vitrinler yerine daha çok kitaplıklar ve televizyon üniteleri kullanılıyor.

[haber id=”14495″]

2019 Koltuk Modelleri

2019 Mobilya Renkleri ve Uyumu
2019 Mobilya Renkleri ve Uyumu

Mobilyaların başında gelen koltuk modellerinde daha çok işlevselliğe yer veriliyor. Varaklı, klasik koltuklar yerine alıcılar, daha geniş, daha yumuşak ve sıradan koltuklar tercih ediyor. Evlerin neredeyse beş de üçünde L koltuk modelleri mevcut. Bunun en büyük sebebi ile L koltukların hem yer kaplamaması hem açılabilir ve bazalı olması hem de oldukça konfor sağlamasıdır. Doğal olarak 2019 Mobilya Trendleri nelerdir arasında L koltuklar ilk sırayı alıyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra çok daha geniş salonlara sahip olan evlerde, ayrı koltuk takımları kullanılıyor. Fakat bunlar da klasik ve antikalardan uzak diyebiliriz. Yine işlevsellikleri ve konforu ile ön plana çıkan koltuk modelleri birbirinden şık renk ve desenleri ile ev dekorasyonunda canlılığı ön plana çıkarıyor. Kişiler artık evlerinde bir müze havası olmasından çok daha sıcak bir ortam ve soft renklerle huzuru, ferahı yakalamaya çalışıyor. Daha çok mavi, pembe ve yeşil tonlarına yer veriliyor.

2019 Ahşap Mobilya

2019 Ahşap Mobilya
2019 Ahşap Mobilya

Ahşam mobilya tasarımlarına baktığımızda ise yine işlevselliğin ön planda olduğunu görüyoruz. 2019 Mobilya Trendleri arasında çoklu çekmecelere sahip olan konsollar, açılıp kapanabilir masalar, vitrin benzeri televizyon üniteleri ve her ne kadar alımı azalsa da hali hazırda kitap okumayı bir hobi haline getiren ve buna gereksinim duyan kültürlü insanlar için kitaplıklardır. Bu sene doğal ahşap, tüm mekanlarda kullanılmakta ve aynı zamanda, evlerin vazgeçilmez malzemesi haline gelmiştir. Ahşabın sıcaklığı ve mermerin ciddiyeti evlerde eşsiz bir dekorasyon sağlayacaktır. Prestijli olduğu kadar rahat bir ortam sağlanabilir.

2019 Mobilya Renkleri ve Uyumu

Sakinleştirici bir renk olan gri, klasik kahve tonları, asaleti ile siyah, saflığı ile beyaz ve duruşu ile haki yeşili genel olarak bu sezonda da baş sıradadır. Fakat bunun yanı sıra koyu mor, açık mavi, pembe ve tonları da2019 Mobilya Trendleri arasında yer almaktadır. Mobilya dendiğinde en önemli eşyalardan biri de yataklardır. Bu sezon yataklarda trend hiç şüphesiz ki rahatlıktır. İşlevselliği açısından bazalı ya da alt çekmeceli yataklar kadife başlıkları ile dikkat çekmektedir. Nevresimlerde ise daha çok geometrik desenler kullanılmaktadır.

[haber id=”14691″]

Son zamanlarda aksesuar dendiğinde ise hanımların bu işlerde oldukça başarılı olduklarını görmekteyiz. Ev dekorasyonunda daha çok kendi tasarımlarını konuşturmaktadırlar. Pek çok farklı malzemeden hem kendilerine hobi edinmekte hem de oldukça şık tasarımlar ortaya çıkarmaktadırlar. Bir bakıma da eskileri değerlendirme konusunda oldukça etkili bir yöntemdir “kendin yap” dekorasyon eşyaları.

En Kullanışlı Koltuk Takımı

Koltuk takımı seçerken pek çok farklı noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Güzel görünmesi, renkleri, kumaşları, işlevselliği. Tüm bunları doğru bir şekilde seçerek en kullanışlı koltuk takımı seçeneklerinden birine sahip olabilirsiniz. Peki, en kullanışlı koltuk takımı hangisidir, neler öneriliyor? Birlikte inceleyelim.

En Kullanışlı Koltuk Takımı

Öncelikle kullanışlı bir koltuk takımı arıyorsanız yüksek ayaklı olmasını tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem yer değiştirir iken, hem de temizlerken rahat olabilirsiniz. Bununla birlikte yine temizlik konusunda silinebilir kumaşa sahip olan koltuk takımını seçmelisiniz.

[galeri]