2019 Modern Dekorasyonlar

2019 Modern Dekorasyonlar ev dekorasyonunda trendi yakalamak ve sıradanlıktan uzak etkili bir görünüm elde etme imkanı sunar. Tıpkı giyim sektöründe olduğu gibi ev dekorasyonu açısından da değişik renkler ve mobilyalar insan hayatına giriş yapıyor. O yüzden 2019 trendi de göz doldurucu, modern çağa ayak uyduran estetik çizgilerle hazırlanmış tasarımlar sunuyor. İç tasarımda göz önüne alınabilecek mobilyalar, renkler ve malzemeler ferah, rahat ve şık bir dizaynın kapılarını aralıyor.

2019 Modern Dekorasyonlar

2019 Modern Dekorasyonları
2019 Modern Dekorasyonları

Mutfaklar Doğallıktan Yana

Mutfaklarda daha sıcak ve samimi bir etki yaratmak için 2019 yılı ahşap tasarımlarla süslenmiş durumda. İç mekânda bu kullanım çok eskiye dayanmaktadır. Sağlamlığı, bulunduğu ortama samimiyet katması ve doğa bir malzeme yapısı sunması tercih edilmesindeki önemli etmenlerdir.

[haber id=”13738″]

Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2019 modern dekorasyonlar için de ahşap tasarımları mutfakta görmeye devam edeceğiz. Ancak bu kez görsel açıdan tamamen doğal etki dikkat çekiyor. Boyasız, herhangi bir işleme tabii olmamış, ham ahşap trendi 2019 yılı itibariyle mutfaklara misafir olacak. Daha önce beyaz renk mutfakları süslemekteydi. Ancak bu yıl cilasız ahşap ve iskandinav tarzı mobilyalar mutfaklarda hayat bulacak.

İlgi Gören Mobilya Renkleri

2019 Modern Dekorasyonları
2019 Modern Dekorasyonları

2019 modern dekorasyonlar kapsamında salonlara yeşil renk hücum ediyor. Özellikle 2017 senesinde ortaya çıkan canlı yeşil, 2019 modern dekorasyonlar alanında da hakimiyeti eline alacak. Bundan daha çok gri- yeşil tonlaması olarak da söz etmek mümkün. Adaçayı yeşili olarak da bilinen bu özel renk, farklı tonlara sahip şekilde tercih imkanı sunuyor.

 Ayrıca gri rengin de tek başına bu yıl evlerin farklı odaları için moda olduğunu söylemek gerekir. Özellikle arka planda nötr bir ton etkisi yarattığından dolayı, göz yormayan, karizmatik ve zengin bir hava getiriyor. İster duvarlarda ister mobilya gruplarında tercih edilebilir.

Esnek ve Eğri Tasarımlar Göz Kamaştırıyor

Modern Dekorasyonlar
Modern Dekorasyonlar

Modern çağımızın tasarımı göz önüne alındığında, geometrik ve asimetrik tasarımlar ön plana çıkar. Daha Çağdaş, şık ve saygın bir etki yaratan eğri ve esnek modeller, 2019 modern dekorasyonlar bünyesinde de popülaritesini arttırmış durumda. Bu yıl kanepeler, koltuklar ve sandalyeler için keskin hatlar yerine yeni modeller esnek tasarımlarla yerini alıyor.

[haber id=”13985″]

Dönemin Farklı Tarzları Yeniden Gündemde

retro tarz dekorasyon
retro tarz dekorasyon

Farklı dönemleri mekanlara taşıyan retro tarzı ve vintage modeller popülerliğini kaybetmiyor. Estetik kaygıdan uzak özgün bir olanağı mekanlara getiren retro tarzı, mekanlara hem tarz bir etki katıyor hem de nostaljik bir hava getiriyor.

 Üstelik retro tüm farklı süslemeler ile uyum sağlama özelliğine sahiptir. Modern ya da klasik, endüstriyel, İskandinav gibi farklı tarzlara sahip mekanlarınız için retro tarzını her zaman kullanabilirsiniz.

Bitkilerin Rengi ile Evlerde Şıklığı Yakalama Şansı

dekorasyonda bitki kullanımı
dekorasyonda bitki kullanımı

Bir mekanda samimi ve sıcak bir etki yaratmak için bitkiler en önemli süslemeler arasında gelir. Rahatlatıcı bir atmosfer elde etmek, davetkar ve zarif bir görünüm yakalamak için bitkiler ideal çözümler sunmaktadır. 2019 modern dekorasyonlar alanında yeşilin ön planda olduğu düşünülürse, taze yeşillikler dekorasyonda tamamlayıcı bir etki oluşturabilir.

Etkili Kumaş Kullanımı ve Halı Modelleri

dekorasyonda kadife kuklanımı
dekorasyonda kadife kuklanımı

Dekorasyonun takip ettiği en önemli etmenler arasında podyumlar da gelir. Bu yüzden kadife kumaş tasarımları 2019 yılı için moda olurken, mekanlara dekorasyon trendi olarak da yansımış durumda. En çok da oturma gruplarında kadife kumaş tercihe dikkat çekiyor.

Geçen yıl olduğu gibi aynı şekilde halı seçimi konusunda kadife modeller ön plana çıkıyor. 2019 yılı itibariyle de kadife tarzı halı çeşitleri evlerin farklı odalarında hayat bulmaya başladı. Genel açıdan bakıldığında 2019 daha sıcak, samimi ve doğallık arayışına dönüldüğünü gösteriyor.

Modern Dekorasyon Önerileri

Gerek ev, gerekse de ofise dekorasyonu yaparken daha modern ve estetik bir görünüm yakalamak istiyorsanız tüm konulardan hassas davranmalısınız. İlk olarak renk tercihiniz her zaman tek bir renk olmalı ve soft renkler seçilmelidir. Duvar renkleri ile mobilya renklerinden halı ve perdelere kadar tamamı bir ahenk içerisinde olmalıdır.

Modern Dekorasyon Önerileri

Modern dekorasyonda ne kadar az eşya kullanırsanız o kadar başarılı olabilirsiniz. Kalabalık eşyalar dekorasyonu olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden işlevsel mobilyaları tercih etmelisiniz. Duvarları ise modern dekorasyonda boş bırakmak son trendler arasında yer alıyor. Bu yüzden tek bir renkli tablo tercih edebilirsiniz.

[galeri]