2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları

2019 yılı dekorasyon trendleri arasında 2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları oldukça sıcak ve samimi bir atmosfer sunmayı hedefliyor. Yaşam alanlarını huzurlu bir ortama dönüştürmeyi planlayan bu trendler, özellikle yatak odalarında kullanılan bazı objelerle destekleniyor. Bu yıl yatak odalarında kullanılmak üzere tasarlanan birbirinden keyifli dekorasyon aksesuarları var. Evini güzelleştirmek adına bazı dekorasyon ürünleri satın almak isteyenlerin, bu aksesuar trendlerinden mutlaka haberdar olması gerek. Çünkü hayli keyifli seçimler bu yıl sizleri bekliyor olacak. Gelin şimdi birlikte 2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları nelermiş bakalım.

2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları…

1-Yatak Başlıklarında Kadife Dokunuşu

Eskiden yatak başlıkları genellikle metalden üretilirdi. Klasik tarzın vazgeçilmezi olan metal başlıklar, bir süre sonra yerini ahşaba bırakmıştı. Fakat son zamanlarda bu maddeler yerine yumuşak dokulu ürünler kullanılmaya başlandı. Bu sayede yatakların çok daha rahat görünmesi hedefleniyor.  2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarlarıyatak odası dekorasyon trendlerinde kadife kaplı yatak başlıkları var. Bu başlıkların renk seçenekleri oldukça fazla. Fakat bu yılın en popüler rengi adaçayı yeşili.

[haber id=”13720″]

2-Dekoratif Ahşap Raflar

2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları trendlerinde ahşaptan üretilen dekoratif raflara sıklıkla rastlıyoruz. Bu raflar yatak odalarının duvarlarına da monte ediliyor. Eğer yatmadan önce kitap okuma alışkanlığınız varsa, bu raflara favori kitaplarınızı yerleştirebilirsiniz. Veya beğendiğiniz bazı objeleri raflara yerleştirerek, ortamı keyifli bir hale dönüştürmeniz mümkün. Dekoratif raflar genellikle geometrik şekilleri içeriyor. Üretilen dekoratif raf modellerinde üçgen tasarımlar öne çıkıyor.

3-Duvar Objelerinde Estetik Ögeler

2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları arasında duvar objeleri de oldukça rağbet görüyor. Duvarla kullanılan modern tablolar oldukça göz dolduran özelliklere sahip. Modern resim sanatının en çarpıcı örneklerini sunan bu tabloların bir özelliği var. Bilinen klasik tablolar gibi tek bir objeden oluşmuyor. Bunun yerine aynı resim, birkaç adet geometrik şekli içeren parçalardan oluşuyor. Bu parçaların bazıları diğerlerinden daha geniş, bazıları daha küçük. Yan yana yerleştirildiklerinde resmin görüntüsü ortaya çıkıyor. Ancak alışılanın çok dışında, özel bir görünüm sunuyorlar.

4-Minimalist Tarza Uygun Aydınlatmalar

2018 yatak odası trendleri arasında minimalist tarz, geçtiğimiz yıl hayli öne çıktı. 2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları arasında da bu tarzın devam edeceği gözlemleniyor. Yatak odalarında kullanılan aydınlatmalarda bu tarzın başarıyla yansıtıldığına tanıklık etmekteyiz. Özellikle köşelere yerleştirilen ayaklı lambalar, sade ve şık ögeleri içeriyor. Renk olarak siyah ve beyazın kullanıldığı bu aydınlatmalar, ağaç dalı gibi doğal bir görünüm sunmayı da hedefliyor. Bunun yanı sıra geometrik şekiller, yine aydınlatma ögelerinde de kullanılıyor.

[haber id=”12241″]

5- Üç Boyutlu Tablolar

Bu yıl, dekorasyon trendlerinde üç boyutlu tablolar yine hayli revaçta olacak. Bu tablolar, yatak odalarına da başarıyla uygulanacak biçimde tasarlanıyor. Bu yılın yatak odası dekorasyonunda tercih edilen üç boyutlu tabloların bir özelliği var. Bu tablolarda amaç, sanki duvarların arasından ayrı bir dünyaya açılan bir pencere oluşturmak. Kenarları kırık bir duvar görünümü veren bu tablolar, hayal dünyanızı süslemek için son derece uygun. Tablolara bakılınca sanki duvarın bir bölümü bir deniz kıyısına ya da uzayın derinliklerine açılıyor hissi yaşanıyor. Son derece estetik olan bu tablolar, yatak odalarında uykuya dalarken, keyifli bir görünüm arz ediyor.

6.Dekoratif Yapay Bitkiler

Yatak odalarına bitki konulmasının ne kadar doğru olduğu uzmanlar tarafından halen tartışılıyor. Ancak bitkilerin ortamlara sağladığı doğal görünüm, oldukça başarılı. Dolayısıyla yapay da olsa mekanlarda bitki kullanmak, hayli başarılı tasarımlar oluşturuyor. Buradan yola çıkılarak, 2019 Yatak Odası Dekorasyon Aksesuarları olarak yapay bitki saksıları sıklıkla kullanılacak. Özellikle köşelere yerleştirilmek üzere tasarlanan, geniş görünümlü yapay bitkiler göz dolduruyor. Bu yılın dekorasyon renginin yeşil olduğu hesaplanırsa, yapay bitkilerin yeşil renk ile mükemmel bir uyum oluşturması bekleniyor.

[galeri]