3 Boyutlu Posterler ile Sıradışı Duvarlar

Klasik duvarlardan sıkılıyorsanız ve evinize farklı bir tarz katmak istiyorsanız 3 boyutlu posterler ile sıra dışı bir tarz elde edebilirsiniz. Son yıllarda 3 boyutlu duvar kağıtları büyük ilgi gören modeller, farklı tarzlara ve zevklere hitap eden yüzlerce farklı modele sahipler. Dekoratif 3D posterler başta salon olmak üzere, oturma odası, çocuk odası, mutfak ve antre gibi alanlarda farklılık yaratmak için kullanılabilir. Ayrıca yazımızın devamında yatak odası için duvar kağıdı konusuna bir parantez açacağız.

Sıradışı Duvarlar

Yaşam alanlarında cesur değişiklikler yapmak isteyenler için çok ideal tasarımlar 3 boyutlu posterler, dev boyutlara sahip hd baskı kalitesi ile duvarlarınızı canlandıracak ve dekorasyona farklılık kazandıracaktır. Bir çok kategoride farklı temalar bulabilirsiniz, ilgi duyduğunuz alanlara yönelik onlarca farklı modeli kullanarak duvarlarınıza derinlik katabilirsiniz.
3 boyutlu poster duvar kağıdı modelleri genelde tek bir duvar için uygulanıyor, bu sayede mekanda rahatça odak noktası haline gelebiliyor. Özellikle çocuk ve genç odalarına hareket ve enerji kazandırmak adına tercih edilebilir.

Dev posterler ile cesur odalar

Dev duvar posterleri kullanmak dekorasyonda farklılık yaratacak cesur bir karar, kullanıldıkları mekanda odak noktası haline gelen bu dekoratif posterler ile dikkat çekici bir dekorasyona sahip olunacağı kesin.

Küçük, orta ve büyük boy seçenekleri ile her tarz yaşam alanına özel olarak uygulanabilir, yeni tasarımların arkası yapıştırmaya hazır olduğundan kolayca istenilen duvara uygulanabiliyor. Yazımızın devamında 3 boyutlu poster duvar kağıtları nasıl yapıştırılır detaylı şekilde anlatımı bulabileceksiniz.

Kullanım Alanları

3 boyutlu dev posterler ev haricinde otel ve restoranlarda, tiyatro sinema ve toplantı salonlarında, ofis ve showroom dekorasyonları için kullanılan dekoratif duvar kağıtları arasındalar. Mekanda istenilen etkiyi güçlü şekilde yansıtabilen ve duvarlara hareket kazandıran bu tasarımlar ile daha kişisel ve özel bir tarz elde edilebilirsiniz.

Nasıl uygulanır?

3 Boyutlu Dekoratif Posterler kendinden yapışkanlı olduğundan evde rahatça uygulanabiliyor, eğer yapıştırma konusunda emin değilseniz bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Genelde birden fazla parçadan oluşan dev posterler için yanınızda size yardımcı olacak biri olmalı diyoruz ve yapmanız gerekenleri adım adım listeliyoruz..

3 boyutlu poster duvara nasıl yapıştırılır ?

Öncelikle belirtmek isteriz ki, bu posterlerin yapıştırılması oldukça basit olmasına karşın özen ve sabır istemektedir. Acele ederek hata yapmak sonrasında telafi etmesi zor neticeler doğurabilir. Aşağıdaki önerilerimizi sabırla uygulayarak harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Şimdi gelelim nasıl yapıştırılacağına;

1-) Posteri uygulayacağınız duvarı önce iyice ıslatın (camsil olabilir ), posterin arkasında bulunan kağıdı kaldırıp tekrar ıslatın, birbirlerine yapışmamaları için.

2-) Bu aşamada yapışkanlı dev posterin ilk parçasını duvara uygulayacağınız,  Yukarıdan aşağıya olmak üzere yapıştırdığınız köşeye göre sağ veya sol hizalayarak başlayınız.

3- ) En üstten 2-5 cmlik kısmı tavana taşacak şekilde şekilde hizalayarak  yapıştırınız. düşey eksende yamukluk olmaması çok önemlidir

4-) Camsil sıkılmış duvara posteri her seferinde 30-40 cm yapıştırarak devam ediniz. Yapışan yüzeyin üzerine de cam sil sıkarak kayganlaştırmayı sağlayınız ve kredi kartı ile duvarla poster arasında kalan sıvıyı dışarı atınız. Bu işlemi dikkatlice yapın, çizilebilir.
5-) Birinci parça yapıştıktan sonra ikinci parçayı’da aynı düzende desenleri birbirine denk getirerek yapıştırmanız gerekmektedir. Fakat parçalar birbiri üzerine  bindirilerek yapıştırılmalıdır.
6-) Eğer yüzeyde hava kabarcığı kalırsa iğne ile delin ve hava kabarcığını dışarı çıkartmak için yüzeye bastırınız.

3 Boyutlu Duvar Kağıdının Çıkartılması;

Fön makinası ile ısıtılarak çıkarılması gerekmektedir.Boyanın uygulanması ve boya tipine zarar verip vermediğinin test edilmesi tavsiye edilir. Ürünün içinden çıkan test parçasını bir gün boyunca duvarın görünmeyen bir yerinde denenmesi tavsiye edilmektedir.

Yatak Odası İçin Duvar Kağıdı

yatak odası için duvar kağıdı
yatak odası için duvar kağıdı

Yatak odalarımızın dekorasyonunu yaparken farklılıklar yaratmayı seviyoruz. Hal böyle olunca seçeneklerimiz kısıtlı olmaktadır. Ancak duvar kağıdı bu noktada bize çözüm olacaktır. Örneğin yatağımızın başlığının olduğu duvara 3d yatak odası duvar kağıdı tercih ederek bir derinlik kazandırabiliriz. Bunun yanında diğer duvar renklerinden farklı bir renkte duvar kağıdı tercih ederek güzel bir kontrast yakalayabiliriz.

[galeri]