40+ Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Günümüzde evde yapılabilecek dekoratif eşyalar konusunda önü alınamaz bir trend var. Eski eski eşyalardan veya akla hayale gelmeyecek parçalar bir araya getirilerek çok farklı ürünler elde edilmekte.  Çöpe atılamayacak kadar değerli anı parçaları, antik eşyalar veya güzel ama evde kullanım alanı bulanamayan objeler ve akla gelemeyecek çok daha fazlası..

Daha öncesinde evde yapılabilecek dekoratif eşyalar konusunda bir çok makale paylaştık. Bu sefer bir makale içinde birden fazla dıy projeden bahsetmek istiyoruz. Bu projeler ile hem evde atmaya kıyamadığınız eşyalarınız ile oluşturabileceğiniz birbirinden güzel dekoratif mobilyalardan hem de evde yapılan dekoratif süslerden bahsedeceğiz. Biraz uzun bir yazı olacak. Sabırla okumanızı tavsiye ederiz.

[haber id=”7111″]

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar: Bahçe Eşyaları

Artık yaz yavaş yavaş gelişini hissettirdiği şu günlerde bahçeleri şenlendirmenin zamanı gelmişte geçiyor demektir. Bu  nedenle evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında bahçe ürünleri önem kazanır. Eğer geçmiş yazdan kalma eskimiş bahçede veya evinizin içinde eski sandalyeleriniz varsa bunları tekrardan ele almanın tam zamanı gelmiştir demektir.

Eski sandalyeleri yılın trendlerine uygun olarak boyayıp, süslemeler yaparak yaza hazırlanın. Eski sandalyelerinizi süslemek için ihtiyacınız olan tek şey birazcık hayal gücü. Eski sandalye kenarlarını renkli kurdelalar ile süsleyebilir ve ahşap boyası ile boyayarak istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

 

[haber id=”1034″]

Evin içerisinde eskimiş, atılmak istenen bir masaya yaz bitmeden önce son bir fırsat verin. Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında şüphesiz en fazla kullanılan yöntem eskimiş ürünlerin saksı ve türevi şeylere dönüştürülmesidir. Eşyalarınızı iyice analiz edin ve sizde bu tarz fırsatları kaçırmayın. Eğer evinizde eskimiş ve kullanmadığınız sandık veya derinliği olan kullanmadığınız eşyalar varsa bunları bahçenizde saksı olarak kullanabilir ve içerisine birbirinden güzel mevsim çiçekleri ekerek bahçenize ayrı bir hava katabilirsiniz.

Masa içinde bitki yetiştirmek

Bahçelerinizi daha naturel hale getirebilmek için tahtadan yapılmış ürünleri tekrardan dönüştürerek iyi saksılar oluşturabilir ve doğallığın ötesine geçebilirsiniz.

 

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar : İç Mekan Ürünleri

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında en fazla üretilen kesinlikle iç mekan ürünleridir. Özellikle bu ürünler mutfaklarda ve genç odalarında sıklıkla yapılmaktadır. Çocukluktan gençlik çağlarına geçen bireyler, çocukluk anılarını atmak istemeyebilirler. Çekmece içlerinde sağda solda kalabalık yapabilecek eşyalarını yeniden değerlendirerek hem geri dönüşüm hem de eskimeyen anılar olarak odalarını dekore edebilirler.

Dünyaların sığdığı bir avize

Zamanında coğrafyayı keşfetme amacıyla alınmış bir ürün başınızda bir avize olabilir.

Veya fen bilgisi derslerinizden kalan bir ürün odanızda hala size ışık veriyor olabilir. Bu fanus avize olarak çevrilmiş ve güzel bir dekor yakalanmıştır

Halattan Saksı Yapımı

Halattan oluşturulmuş bir saksı oluşturarak baharı yakalabilirsiniz. Tamamen geri dönüşüm ve farklı bir tasarıma sahip olan bu ürün oluşturulmuş. İçindeki malzemelere gelince sadece tutkal ve kalın bir halat.

[haber id=”7090″]

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar içinde belki de en kolay olanı bir malzemeyi bütün olarak kullanabilmektir. Perdelerinize zincir veya kemer ile yeni boyutlar kazandırabilirsiniz. Bunların yalnızca eskimiş ürünler olmasına gerek bulunmamaktadır. Hayal gücünüzü kullanarak bu tip ürünleri gayet makul fiyatlarla temin edebilir ve ev dekorasyonunuza ekleyebilirsiniz.

Orta sehpanızı eski alüminyum bir sofra ile yeniden göz önüne serebilirsiniz.

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında kesinlikle bir sınır yoktur. Yukarıdaki örnekler sadece bir kaçıdır. Bu bazen bir balon olabilir, bazen dedenizden kalma bir baston, bebekliğinizden kalma bir emzik, arka bahçenizde eskimiş bir hortum. Aklınıza gelecek her eşya dekoratif bir malzeme haline gelebilir. Bu sadece sizin heves ve hayal gücüne kalmış.

Dekorasyonda hayal gücü çok önemlidir. Diy dekorasyon ise sizin hayal gücünüzü yansıtacağınız en iyi alan olacaktır.

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar konusunda hayal gücünüzün belki sınırlarına bile ulaşamayacak olsa da en azından ufkunuz farklı bakış açıları kazandırabilmesi açısından aşağıdaki resim galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Evde yapılan dekoratif süsler

[galeri]