50 TL Altı Dekoratif Duvar Rafı Modelleri

Duvar rafları pek çok yaşam alanında rahatça kullanılabilen ve duvarda pek çok eşyayı rahatça sergileyebileceğiniz dekoratif tasarımlar. Ev ve ofis dekorasyonu için dekorasyonu tamamlayan bir dekoratif obje olarak düşünebilirsiniz duvar raflarını, farklı model ve renk seçeneklerine sahip bu dekoratif tasarımlar pek çok dekorasyon stili ile uyumlu ve kullanışlı bir yapıya sahip. Bugün yazımızda sizler için 50 TL altı sahip olabileceğiniz birbirinden güzel dekoratif duvar rafı modelleri seçtik. Seçtiğimiz ürünler içerisinde salon duvar rafı modelleri, mutfak duvar rafı modelleri, ofis duvar rafı modelleri mevcut.

Salon Duvar Rafı Modelleri

Salon Duvar Rafı Modelleri
Salon Duvar Rafı Modelleri

Duvar rafları ne işe yarar, kısaca özetleyecek olursak bu basit tasarımlar duvarda kitaplık yada mekan içinde ihtiyaç duyulan küçük eşyalatı, aksesuarları sergileyebileceğiniz dekoratif parçalar. Çok amaçlı olarak bir çok alanda kullanılabilirler, kullanım dışında diğer bir avantajı ise dekorasyona estetik ve modern bir stil kazandırması diyebiliriz. Dekoratif raf modelleri başta salon olmak üzere,  mutfak, antre, çocuk odası, yatak odası ve banyoda rahatça kullanılabilir, aynı şekilde ofis dekorasyonuna tarz ve renk kazandırmak için duvar raflarını tercih edebilirsiniz. Salon duvar rafı modellerini dilerseniz kitaplık olarak, dilerseniz TV ünitesine ek olarak, dilerseniz dresuar üstünde aksesuar koymak için kullanabilirsiniz. Bu üzerine koyacağınız eşyalar ile dekorasyonunuzu tamamlayacağı gibi size ortamı daha derli toplu gösterecek göz önünde bir depolama alanı da sağlar. Birbirinden farklı modeller ile özellikle kitaplıklar, salonlar için en çok tercih edilen ürünler diyebiliriz.

Binlerce farklı model seçeneği arasından duvar rafı seçmek bir hayli zor, ancak bazı önemli noktaları göz önünde bulundurarak seçenekleri daraltmak mümkün. Bu noktalar arasında bütçe, kullanım amacı ve tarz gibi unsurlar çok önemlidir. Duvar rafı için ayıracağınız bütçe otomatik olarak seçenekleri azaltacaktır, kullanım amacı bu anlamda çok önemli.

Duvar raflarını ihtiyaçtan mı yoksa dekoratif amaçlı mı kullanacaksanız , ihtiyaca yönelik seçimler yaparak seçenekleri azaltabilirsiniz. Yazımızın devamında duvar rafı seçerken dikkat edilmesi gereken küçük ayrıntıları inceleyebilirsiniz, küçük detaylar olarak görülebilir ancak doğru bir raf seçimi için etkili ayrıntılardır.

  • Dekorasyonu tamamlayan renk ve tarza sahip olması
  • Kalitesi ve sağlamlığı, bir çok kez sökülüp takılabilir olması
  • Sağlığa zararsız, renkli ise kanserojen madde içermeyen ve Avrupa kalite standartlarına uygun şekilde üretilmiş
  • Kolay monte edilebilir, monte sonrasında vida ve kapama gibi görüntü kirliliği yaratmayacak bir tasarım olması
  • Kullanım amacınıza göre taşıma yükü kapasitesi ve ebatları

Yukarıda belirtilen detaylar seçtiğiniz duvar rafı modelleri için uzun süre kulanım ömrünü beraberinde getirecektir,  son olarak seçtiğiniz duvar rafının uzunluğu ve ağırlığı, monte edilecek duvarın bu kullanıma uygunluğu, raf üzerinde kullanılacak eşyaları uygun olup olmadığı yine dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer alıyor. örneğin salonda kullanacaksanız kaç kitap koyabileceğiniz, mutfakta mikrodalga için kullanacaksanız ağırlığını taşıyıp taşıyamayacağı ve mikrodalga fırının sığıp sığmayacağı gibi hususları göz önünde bulundurmayı unutmayın. Sizler için seçtiğimiz ev – ofis dekorasyonuna estetik ve modern bir tarz kazandırak birbirinden güzel 50 TL Altı Dekoratif Duvar Rafı Modelleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Editör Notu: Yazıda yer verilen duvar rafları ve fiyatları bir çok farklı ev dekorasyon alış veriş sitesinde yer alan güncel bilgileri ile eklenmiştir. Zaman içinde markalar fiyatlar üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

[galeri]