6 Metrekare Banyo Dekorasyonu

Önceki dönemlerde büyük ve geniş olarak tasarlanıp inşa edilen evler son zamanlarda giderek küçülmeye başlamıştır. Evler küçülürken içerisinde yaşayan bireylerde de azalma olmak ile beraber önceki dönemlerde geniş aileler bir arada yaşarken son zamanlarda çekirdek ailelerin daha küçük evlerde yaşamaya başlaması görülmektedir. Bununla beraber az bireyli ailelerin ya da tek başına yaşayan bireylerin küçük evlere rağbet göstermesi ve artan inşaat malzemeleri nedeni ile de evlerin metre karelerinin daha da küçülmesine yol açmıştır.

6 Metrekare Banyo 2020

Küçülen evler ile beraber daha modern tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Örneğin Amerikan tarzı mutfaklar ön plana çıkarak hem daha kullanışlı hem de daha işlevsel tasarımlar tercih edilmeye başlanmıştır. Aynı zamanda evin daha geniş ve ferah görünmesi açısından balkonlar da küçülmüştür ve son zamanlardaki inşa edilen evlerde balkonsuz evler yapılmaktadır. Evlerin giderek küçülmesi ile beraber önceki dönemlerde salon ve oturma odasının ayrı planlanarak inşa edildiği evlerin yerini tek oturma alanına sahip evler almıştır.

6 Metrekare Banyo Dekorasyon 2020

Evlerin metre karelerinin küçülmesi ile beraber son dönemlerde yapılan evlerde banyo tuvalet ayrımı da ortadan kalkarak ikisi için tek bir kullanım alanı yaratılmıştır. Aynı zamanda metre karesi de küçültülmüştür. Banyo mobilya ve eşya üreticileri de bu noktada kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına hem dekoratif hem kullanışlı eşya ve mobilyalar üreterek alan konusunda da avantaj sağlamayı amaç edinmiştir.

Küçük Metrekareli Banyo Dekorasyonu

Küçük metre kareye sahip banyo dekorasyonlarında genellikle modern tarzdaki ürünler kullanılmak ile beraber Hilton banyo dediğimiz banyo dolabı, banyo tezgahı ve lavabosunun takım olarak üretildiği banyo mobilyaları kullanılmaktadır. Aynı zamanda yer tasarrufu sağlaması açısından ve daha kullanışlı olan gömme rezervuar ve duşa kabin tercih edilmektedir. Bu tarz banyo dekorasyonları ev inşa edilirken kendi içerisinde dekorasyona sahip olarak alıcılar ile buluşsa da zamanla ömrünün bitmesi ile beraber yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır.

6 Metrekare Banyo Dekorasyon

Küçük metre kareye sahip dar banyo dekorasyonu yapar iken ister fayans modelleri ile dekorasyonu ön plana çıkartabilir isterseniz de banyo mobilya ve eşyalarını dekorasyonda ön plana çıkartabilirsiniz. Bununla beraber sade ve minimal çizgide de bir banyo dekorasyonu yapmanız mümkündür.

6 Metrekare Banyo Dekorasyonları 2020

Banyo dekorasyonlarında dekorasyonun ve tarzın zevkini ön plana çıkarmak amaçlanarak birbirinden farklı modelde dekoratif fayanslar üretilmektedir. Dekor fayans olarak adlandırılan renkli ya da desenli fayans modellerini duşa kabin ya da küvet içerisinde duvarda değerlendirerek geriye kalan alanı yine bu dekor olarak kullandığınız fayans modeline uygun daha sade fayanslar ile kaplayabilirsiniz. Bu şekilde banyo duvarınızda çarpıcı ve şık bir tasarım yaratmış olacaksınız. Zemin fayansında da yine duvar fayansları ile uyumlu açık tonda fayans modeli tercih edebileceğiniz gibi banyonuzun yüksekliğini daha da uzun göstermek için duvar fayansları ile aynı model ve renkte zemin fayansı tercih edebilirsiniz. Dar ve küçük banyoları daha geniş ve ferah göstermek için açık tonları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Banyo dekorasyonu yaparken banyonuz küçük ve dar ise zemin için fayans yerine mermer de tercih edebilirsiniz. Mermerler küçük ve dar banyolar için ideal bir ürün olmak ile beraber küçük ve dar banyonuzu daha geniş gösterecektir. Kullanım rahatlığı da bulunan mermerlerde fayanslardaki gibi derz sorunu bulunmamaktadır. Ayrıca bir bütünlük algısı da yaratarak fayanslardaki gibi parçalı bir görüntüye neden olmayacaktır.

6 Metrekare Banyo Dekorasyonları

Küçük banyo dekorasyonunda fayans ve banyo mobilya seçimlerinin tamamını parlak ve açık tonlarda yapabilirsiniz. Aynı zamanda küçük banyolarda aydınlatmalardan da yararlanarak banyonuzu daha geniş gösterebilirsiniz.