Ahşap Tutkunları İçin Harika Banyo Dekorasyonları

Ahşabın doğallığını ve sıcaklığını banyoda hissetmek isteyenler için bugün yazımızda ahşap detayların öne çıkarıldığı birbirinden dekoratif ve doğal banyo dekorasyonları hazırladık.. Hangi dekorasyon tarzı olursa olsun hiç şüphe yok ki ahşap mekanın ruhunu yansıtan, sıcaklığı ve samimiyetini öne çıkaran bir malzemedir. Özellikle evde doğal dokuları görmek isteyenler için başta masif ahşap mobilyalar ve aksesuarlar olmak üzere çeşitli işlemlerden geçmiş ahşaplar dekorasyonun olmazsa olmazıdır.

Söz konusu banyo dekorasyonu olunca ahşap kullanımı biraz cesur bir karar gibi gelebilir ancak ahşabı banyoda uzun yıllar sorunsuzca kullanmanın bir çok farklı yolu var. İşte ahşap banyo dekorasyonu için sizler için yaptığımız araştırmalara göre önerilerimiz.

Ahşap Banyo Dekorasyonu

Ahşap küvetler

İlk olarak son yıllarda özellikle modern banyo dekorasyon örneklerinde karşımıza çıkan dekoratif ahşap küvet modelleri ile devam etmek istiyoruz. Ahşap küvetler rustik ve vintage tarzı dekorasyon stillerinde geçmişten günümüze kullanımı devam eden küvet modelleri, ancak modern dekorasyon stillerinin günümüzde daha fazla ön plana çıkmasından dolayı ahşap küvetler şuan sadece meraklısı için ilgi odağı halinde diyebiliriz.

Yazımızda yer verdiğimiz modern ahşap küvetler suya dayanıklı yapılarıyla uzun yıllar kullanabileceğiniz tarzda üretiliyor. Son derece dayanıklı bir yapıya sahipler ve bakımı kolaydır. Son yıllarda üretilen farklı ebatlara ve modellere sahip ahşap küvet modelleri mat yada parlak renkleri ile her tarz banyoda rahatlıkla kullanılabilen tasarımlar. Ahşap küvetler banyo dekorasyonunda sıcak ve samimi bir etki yaratacağı gibi son derece şık ve modern bir etki bırakabilir.

Özellikle büyük banyolarda ahşap küvet modelleri çok açık şekilde odak noktası haline gelen tasarımlardır. Farklı modellere ve renk seçeneklerine sahip olduklarından bahsetmiştik, ahşap küvetler keskin yada yuvarlatılmış hatları ile modern yada klasik dekorasyonlar için tercih edilebilir. Açık kahve tonları yanı sıra parlak siyah ahşap küvetler özellikle çağdaş banyolar için tam anlamıyla odak noktası haline gelebiliyor. Eğer banyo zeminini beyaz, gri veya bej gibi açık tonlardaki renkler tercih ettiyseniz koyu renk ahşap küvetler dikkat çekici olacaktır.

Ahşap lavabolar

Tıpkı ahşap küvetler gibi ahşap lavabolarda gelişen üretim teknolojileri sayesinde bir çok farklı modele ve özel renk seçeneklerine sahipler. Suya dayanıklılık ve kullanışlılık açısından seramik lavaboları aratmayan bu modeller, farklı tarzı ve modelleriyle bir adım öne çıkıyor. Banyoda doğallık arayanlar için ahşap lavabolar klasik ve modern tarzlarıyla banyolara sıcacık bir hava katıyor.

Son dönemde banyo dekorasyonunda sıkça tercih edilen çanak lavabolarda özellikle ahşap tasarımların daha modern ve samimi bir görünüm sergilediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Banyonun soğuk tarzını daha samimi, sıcak ve dekoratif bir stile çeviriyorlar. Özellikle yazlık evlerde tercih edilen bu modelleri gündelik hayatta da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Size ilham vermesi adına birbirinden şık ve modern ahşap lavabo modelleri arasından seçtiğimiz modeller galerimizde sizleri bekliyor.

Ahşap duvar dekorasyonu

Ahşap Banyo Dekorasyonu
Ahşap Banyo Dekorasyonu

Ahşabın sıcaklığını banyoya yansıtmak için dekoratif görünümlü bir duvar dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Özellikle banyo duvarları ahşap tasarımlar ile daha farklı ve özel bir alan haline gelebilir. Neler yapılabilir,  öncelikle banyoya tarz katmak için banyo duvarlarında dekoratif tablolar tercih edebilirsiniz, kalın ahşap çerçevelere sahip hoş bir tablo bile banyoda ahşabın doğallığını vurgulayabilecek küçük bir örnek.

Aynı şekilde büyük ahşap aynalar ile banyonuzda dekoratif ve samimi bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Dekoratif bir seçenek daha var masif ahşap duvar rafları.. Banyonuzda daha çok rustik tarzı bir hava yaratmak için mutlaka denemeniz gereken dekoratif tasarımlardır. Aynı zamanda banyo duvarlarını daha verimli şekilde depolama amaçlı kullanmanıza imkan sağlar.

Eskitilmiş ahşap banyo mobilyaları

Banyo mobilyaları banyonun genel dekorasyon tarzını belirleyen unsurlar olduğundan seçimlerinizi yaparken banyo tarzına uygun mobilyalar seçmelisiniz. Ahşabın eskitilmiş halinden hoşlanıyorsanız ( Country & Vintage) seviyorsunuz anlamına geliyor, o zaman seçeceğiniz banyo dolapları, ahşap lavabo yada ahşap küvetlerin bir bütün olarak uyum yaratması gerekir.

Eski tip ayaklı ahşap lavabolar ile tam bir klasik tarz yaratabilirsiniz, ayrıca dekoratif amaçlı küçük ahşap tabureler ile banyoda aradığınız doğallığı elde edebilirsiniz.

Ahşap görünümlü banyo fayansları

Ne kadar ahşap severseniz sevin banyo zemini için kullanmanız uzun vadede sıkıntılara yol açabilir, ancak alternatifiniz var. Banyo zemininde ahşap olmasa da ahşap görünümlü ürünler tercih edebilirsiniz. Ünlü seramik & fayans üreticilerinin son yıllarda görenleri hayran bırakan ahşap görünümlü banyo fayansları ile istediğiniz doğal ve sıcak etkiyi banyonuza rahatça yansıtabilirsiniz. Böylece hem ahşabın sıcaklığını hem fayansın kullanışlılığını elde edebilirsiniz.

 

Ayrıca hala kararsızsanız taş duvar banyo dekorasyonu yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz: Etkileyici Taş Duvar Banyo Dekorasyonları

Ufak bir araştırma ile bir çok farklı renk ve modele sahip ahşap banyo fayans modelleri arasında klasik & modern her tarz için uygun tasarımlar yer alıyor.

[galeri]