Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Amerikan mutfak dekorasyonu genellikle salon ya da oturma odası ile mutfağın birleşmiş halidir. Açık mutfak olarak da bilinen Amerikan mutfaklar modern dekorasyonun bir ürünüdür. Zamanla küçülen evler ile beraber hem mutfak hem de oturma alanının daha geniş ve kullanışlı görünmesi açısından mutfak ve oturma alanı birleştirilerek Amerikan tipi mutfak formuna kavuşturulmuştur.

2020 Amerikan Mutfak Dekorasyon

Giderek artan inşaat malzemeleri ve bu doğrultuda fiyatlarda artış gösteren evler olduğu için genellikle daha düşük fiyatlı küçük yapılı evler daha fazla talep görmeye başlamıştır. Evlerin küçülen metre kareleri neticesinde daha kullanışlı ve ferah hale getirmek için genellikle studio gibi küçük evler yapılmaya başlanmış ve gerek balkondan ödün göstererek balkonsuz evler gerek ise de mutfaktan ödün gösterilerek oturma alanının ve mutfağın birleştiği ev tipleri tasarlanmaya başlanmıştır.

2020 Amerikan Mutfak Dekoru

Oturma Odası ile Uyumlu Amerikan Tipi Mutfak Dekorasyonları

Oturma odası ile uyumlu açık mutfak dekorasyonları yapmak oldukça keyiflidir. Modern dekorasyon tarzında üretilen Amerikan tarzı mutfaklar için özel üretilen mutfak dolapları olduğu gibi kendi mutfak ölçünüzü alarak kendiniz de dilediğiniz tarzda mutfak dolabı yaptırarak tarzınızı yansıtabilirsiniz.

2020 Amerikan Mutfak Modeli

Amerikan tarzı mutfak dekorasyonlarında sadece mutfağı dekore etmek yeterli değildir. Mutfak ve oturma odası aynı görüş doğrultusunda olduğu için hem oturma odasını hem de mutfağı aynı tarzda dekore etmek daha uygun bir dekorasyon görüntüsü sağlayacaktır. Genellikle Amerikan tarzının modern çizgisi ışığında dekore edilen oturma odası ve mutfak dekorasyonuna klasik bir tarzda mobilya almamak doğru bir karar olacaktır. Mutfak dolapları daha modern çizgilerde üretildiği için oturma odası mobilyalarının da bu çizgi doğrultusunda seçilmesi gerekmektedir.

2020 Amerikan Mutfak Modelleri

Oturma odası ve mutfağın iç içe olmasını istemeyenler için Amerikan tarzı mutfaklarda farklı seçenekler de mevcuttur. Örneğin ergonomik Amerikan mutfak tarzında mutfak ve oturma odası sürgülü bir cam ile ayrılmaktadır. Bunun nedeni mutfaklarda sıklıkla yemek pişirildiği için çok çabuk koku yapabilmekte ve çok çabuk kirlenip dağılabilmektedir. Bu ağır kokuların ve dağınık görüntünün oturma odasını etkilememesi adına mutfak ve oturma odasının arasına sürgü kapılı bir cam monte edilebilmektedir.

Amerikan Tarzı Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

Amerikan tarzı mutfaklar genellikle modern çizgide üretildiği için farklı tarzlar ile harmanlayarak hem oturma odası hem de mutfak dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Bunun yanında renk seçiminde de geniş bir renk yelpazesine sahipsiniz. Canlı renkleri bir araya getirerek hem oturma odası hem de mutfak dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Bunu yaparken de renklerin birbiri ile uyumlu olmasına ve hem oturma odası hem de mutfak dekorasyonunuzda kullandığınız renklerin bir bütünü oluşturmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Amerikan tarzı mutfaklarda modern tarzı ve retro tarzı bir arada kullanabileceğiniz gibi modern tarz ile country tarzı da harmanlayarak farklı ve çarpıcı bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Eğer mutfağınız ankastre bir mutfak değil ise retro tarzındaki beyaz eşyaları kullanarak oturma odası mobilyasında da retro çizgiler ışığında gidebilirsiniz. Ya da aynı şekilde country tarzı bir dekorasyon ile de mutfak ve oturma odanızı dekore edebilirsiniz.

2020 Amerikan Mutfak

Genellikle son yapılan yapılarda ve evlerde Amerikan tarzı mutfak tiplerine daha sık rastlanmaktadır. Bu tarzdaki evler ise modern tarzda tasarlanmaktadır. Bu nedenle bu tarz evlerde genellikle boydan yüksek pencereler kullanılmaktadır. Bu pencereler için de mutfak dolaplarınıza ve tarzınıza uygun fon perdeler tercih edebilirsiniz. Ancak eğer mutfakta balkona açılan bir pencereye sahip iseniz perde seçiminde daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu tarz evlerde balkon kapısı sürgülü model olduğu için stor ya da zebra perde seçimi yapmamak daha uygun olacaktır.

[haber id=”25721″]