Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler Hangileridir?

Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler Hangileridir? Ev dekorasyonunda koyu ve karanlık renklere dair ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Her ne kadar koyu ve karanlık renkler olsa da renklerin doğru kullanımı ile dilediğiniz her rengi istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Günümüzde popüler dekorasyon rengi antrasit pek çok farklı alanda kullanılmaya başlanmıştır. Fakat rengi kullanan kimseler Antrasit ile uyumlu renkler hangileridir merak etmektedir.

Televizyon üniteleri, koltukların renkleri ve bunun yanı sıra duvar ve zemin renkleri antrasit asil ve etkileyici duruşundan faydalanıyor. Siz de bu rengi evinizin belirli alanlarında kullanıyorsanız, bazı özel renk seçimleri ile dekorasyonda farklılık yaratabilirsiniz. Antrasit hem nötr renge canlılık katarken hem de alanın aydınlanmasını sağlayarak koyu renk kullanımına uygundur.

Antrasit Hakkında Bilinmeyenler

Antrasit nötr bir renktir. Bu yüzden pek çok kişi tarafından ifadesiz ve enerjisiz renkler arasında değerlendirilmektedir. Fakat, antrasit renginin kullanımı bir tarzı yansıtma biçimi olarak kullanılmaktadır. Açık gri tonları ile cesur, siyah renk ile dramatik ve asil bir görünüm kazandırılır. Bunun yanı sıra Antrasit ile uyumlu renkler parlak beyaz, canlı narenciye ve pembe gibi renklerdir. Bu renkler antrasit harika bir uyum yakalayabilirsiniz.Beyaz ve Antrasitin Uyumu

Parlak Beyaz ve Antrasitin Uyumu

Antrasit ile uyumlu renkler arasında en çok kullanılan renk parlak beyazdır. Özellikle parlak zeminler ve kaplamalar ile birlikte oldukça başarılıdır. Beyazın ahenginden dolayı huzurlu ve keyifli bir dekorasyon yansıtır. Antrasit ile uyumlu renkler arasında sıkça ön plana çıkan beyazı duvar boyasında da kullanabilirsiniz. Yine yarım boya şeklinde tasarlanan duvarlarda da alt kısmın beyaz olması, alanın daha aydınlık ve geniş gözükmesini sağlayacaktır. Ayrıca araya siyah renklerde aksesuarlar koyduğunuzda muhteşem bir uyum elde edebilirsiniz.

[haber id=”77″]

Antrasit ve Gri Uyumu

Evinizin dekorasyonunda daha çok minimal ve modern bir tarz elde etmek istiyorsanız, antrasit ile soğuk ve nötr renkleri bir arada kullanmanız gerekir. Antrasit ile uyumlu renkler arasında yer alan siyah, beyaz ve başta gri tonları bu bağlamda size kolaylık sağlayacaktır. Tüm bu renklerin uyumu ile evinizde asaleti ön plana çıkarabilirsiniz. Dekore edeceğiniz alanda antrasit rengini yoğun bir şekilde kullanmalısınız. Daha sonra açık gri aksesuarlar, beyaz pencereler ve siyah tablolar ile eşsiz bir dizayn elde edebilirsiniz.Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler Hangileri

Pozitif Enerji ve Nötr Renkler

Dekorasyonda tek başına kullanılmaması gereken turuncu ve tonları antrasit ile muhteşem bir uyum içerisinde girecektir. Antrasit ile uyumlu renkler arasında yer alan ve turuncunun tonlarından biri olan narenciye rengi Antrasit rengin cesur, güçlü ve kararlı duruşuna, enerji ve aydınlık katacaktır. Tabi ki bu iki zıt rengi birbirine tamamlamak için araya bir geçiş rengi gerekmektedir. Geçiş renklerinden en güzeli ise beyaz, daha cesur ve egzotik bir anlam katmak istiyorsanız altın rengidir.

[haber id=”9009″]

Sarı ve Grinin Uyumu

Sarı ve tek tip gri rengi muhteşem bir uyum sergilemektedir. Bunun yanı sıra içerisinde antrasit rengine de yer verdiğinizde bu sefer antrasit geçiş rengi olarak uyumu tazeler. Enerjisi ile dikkat çeken sarı tonları ile ev dekorasyonda harika bir uyum elde etmenize yardımcı olurken, gri ise daha çok evin asilliğini ortaya koyacaktır.Antrasitin renklerle Uyumu

Antrasit Rengi ile Uyumlu Renkler Hangileridir; Bu tip renk uyumları çocuk odaları için de iyi bir seçenektir. Renkleri biraz daha yumuşatmak isterseniz içerisinde pembe ve sarı tonlarına da yer verebilirsiniz. Her ne kadar bu renkler mutfaklarda tercih edilmese de bir ilk olabilirsiniz. Mutfak ve banyo gibi alanlarda temiz ve düzenli bir görünüm elde etmek isteseniz, bu tonları tercih ederek hem ferah hem de modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

[galeri]