Balkon Dekorasyonu

Dekorasyon yaparken dekorasyonun tarzı dekorasyonda kullanılacak renk kombinasyonu ve alınacak mobilyalar oldukça önemlidir. Hepsi bir araya geldiğinde dekorasyonu tamamlayarak istenilen tarzı dekorasyonun yapıldığı alana yansıtmanızı sağlar.

Balkon bir evi seçip beğenirken ve o eve yerleşmeyi düşünürken önemli kriterler arasında yer almaktadır. Çoğu birey beğendiği bir evi balkon olmadığı için istemeyebilir. Balkon evin önemli alanlarından biri olmak ile beraber yaşam alanlarının da vazgeçilmez bir parçası olarak düşünülebilir. Bu nedenle ev dekorasyonunda oturma odası, salon, mutfak, koridor, yatak odası, çalışma odası, bebek odası, çocuk odası ve koridorda dekorasyon tarzı ne kadar önemli ise balkonda da bir dekorasyon tarzı yaratmak son derece önemlidir.

2020 Balkon Dekorasyon

Son zamanlarda artan maliyetler evlerin daha ufak yapılı olmasına neden olmaktadır. Balkonun büyüklüğü son derece önemli olmak ile beraber günden güne yapılan inşaatlarda ve yapılarda balkonlar küçültülmüştür. Hatta çoğu evde de balkon iptal edilerek evin geri kalanının büyüklüğü daha çok ön planda tutulmaya başlanmıştır.

Balkon dekorasyonu yaparken balkonu renklendirmeyi unutmamanız gerekmektedir. Balkon oturma keyfinin yaşandığı ve bir insanın yeri geldiğinde huzur bulduğu yeri geldiğinde de hoş sohbetlerini gerçekleştirdiği yer olduğu için keyifli bir balkon dekorasyonu yapmak oldukça önemlidir. Balkonunuzu renklendirirken de çiçeklerden farklı renklerdeki balkon mobilyaları ve kırlentlerden yardım alabilirsiniz. Ev içerisinde aksesuar ne kadar önemli ise balkonlarda da aksesuar bir o kadar önemlidir. Aksesuarlar ile renklendirebileceğiniz balkon dekorasyonunu balkonunuzu boyayarak da renklendirmeniz mümkündür. Balkon duvarınızı boyamayı düşünüyor iseniz, bu boyama işlemine balkon demirlerinizi de ekleyerek balkon dekorasyonunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Balkon dekorasyonunda dekorasyonun yapılacağı balkon ister büyük olsun ister de küçük olsun balkonun vazgeçilmez aksesuarı çiçekler ve bitkilerdir. Bu çiçekleri ve bitkileri balkon demirlerine sabitleyerek balkon demirlerinizi daha keyifli hale getirirken balkonunuza şık bir estetik de katabilirsiniz. Balkonunuzda aksesuar olarak kullanacağınız çiçekleri ve bitkileri balkon demirlerine yerleştirebileceğiniz gibi balkon duvarlarına da asabilirsiniz. Özellikle sarmaşık tarzdaki bitkiler balkon duvarlarında çok şık bir görüntü sağlamaktadır. Büyük bir balkon dekorasyonu yapıyorsanız zeminde de farklı renklerdeki saksılar ile bitkilerinizi zeminde de konumlandırabilirsiniz. Bunun için büyük yaprakları olan geniş bitkiler daha güzel bir görüntü sağlamaktadır. Balkonunuzda çiçek ve bitkilerin yanı sıra kullanacağınız balkon mobilyalarının da keyifli birer dekorasyon parçası olması son derece önemlidir.

Balkon dekorasyonu yaparken de balkonun mimarisine dikkat edilmeli ve bu mimari boyutu düşünülerek bir tarz geliştirilerek balkona uygulanmalıdır. Ayrıca balkon için renk, mobilya ve aksesuar seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi balkonun büyüklüğü ya da küçüklüğüdür. Büyük balkonlarda istenilen mobilya boyutu belirlenebilirken küçük balkonlarda balkonun boyutu düşünülerek uygun ölçülerde küçük mobilyalar tercih edilmelidir.

Balkon Dekorasyon Ürünleri

Balkon dekorasyon ürünleri arasında balkon mobilyaları, aksesuarlar yer almaktadır. Balkonda uygulamak istediğiniz tarza ve dekorasyona uygun yüzlerce balkon mobilyası ve aksesuar arasından seçim yaparak balkonunuzu istediğiniz tarzda dekore etmeniz mümkündür. Balkon mobilyası içerisinde ise masa, sandalye, salıncak, puf yer almaktadır.

2020 Balkon Dekorasyonları

Bu tarzdaki ürünleri balkonunuz için seçerken balkonun büyüklüğünü ya da küçüklüğünü düşünerek tercih yapmanız son derece uygun olacaktır. Küçük balkonlar için masa seçimi yaparken de balkon demirlerine sabitlenerek açılıp kapanan masa modelleri hem balkonunuzda daha geniş bir alan yaratmanızı sağlayacak hem de dekorasyonun daha şık görünmesini sağlayacaktır.

[haber id=”25926″]

Balkon Koltuğu Modelleri

İlkbahar aylarının gelmesi ile beraber balkon dekorasyonu da büyük önem kazanmaya başlamaktır. Bunun için ise üretici firmalar birbirinden farklı model ve tarzlarda balkon mobilyaları üretmektedir. Bu mobilyalar arasından ise tarzınıza en yakın mobilyayı balkonunuza uygun ölçülerde seçerek balkon dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Baharın ve yazın keyfini çıkarmak için evin en mükemmel alanı olan balkonlar için koltuk seçimi yaparken hem tarzınıza uygun hem de konforlu koltuk mobilyaları seçmeniz balkondaki keyifli anlarınız için önemlidir. Balkon koltuğu modelleri için birbirinden farklı modeller arasından en keyif alacağınız ve balkonda uygulamak istediğiniz tarza en yakın modeller arasından en çok keyif alacağınız koltuk modelini seçmeniz mümkün.

[haber id=”25925″]

Balkon Süsleme Fikirleri

Balkon dekorasyonunu keyifli hale getirerek renklendiren dekoratif ürünler aksesuarlardır. Balkonunuzu süsler iken aksesuarlardan yardım almayı unutmamanız gerekmektedir. Balkon aksesuarları arasında ise yüzlerce farklı dekoratif ürün bulunmak ile beraber balkonların vazgeçilmez aksesuarları çiçekler ve bitkilerdir. Balkon duvarlarına ya da parmaklıklara konumlandıracağınız birbirinden renkli çiçekler ile balkon dekorasyonunuzu süslemeniz mümkün.

2020 Balkon Dekorasyonu

Balkon dekorasyonu yaparken balkonları süslemek için farklı aydınlatma lambalardan da destek alabileceğiniz gibi balkon duvarları için dekoratif aksesuarları da kullanabilirsiniz. Ayrıca yine dekoratif ürünler arasında bulunan neşeli tabloları da balkon duvarlarınıza asabilirsiniz. Balkon dekorasyonunda balkonunuzu canlı renkler ile süslemek için balkon demirlerini ve balkon duvarını da boyayabilirsiniz.

[haber id=”25923″]

Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon dekorasyonu yaparken önemli ayrıntılardan biri balkonun büyüklüğü ya da küçüklüğüdür. Büyük balkonlarda mobilya ve renk seçimleri özgürce yapılabilir iken küçük balkon dekorasyonlarında balkon mobilyalarının büyük olmamasına dikkat edilmeli ve birbiri ile uyumlu renklerin kombinasyonu yapılmalıdır.

2020 En Güzel Balkon Dekor Çeşitleri

Küçük balkon dekorasyonunda balkon demirleri ve balkon duvarları da dekorasyona dahil edilerek şık bir tasarım ortaya çıkarmak mümkündür. Çiçek ve bitki gibi aksesuarları balkon zeminine konumlandırmak yerine balkon demirlerine ya da balkon duvarına asarak hem aksesuarlar için alan yaratılmış olacak hem de balkon mobilyaları için fazladan alan kalacaktır. Ayrıca balkon mobilyası olarak da tavandan sabitlenecek bir salıncak fikri ya da balkon duvarından balkon demirine kadar olabilecek bir hamak fikri küçük balkon dekorasyonları için hem şık hem de ideal bir dekorasyon fikri olacaktır.

[haber id=”25922″]

Küçük Balkon Masa Modelleri

Balkon dekorasyonunda dekorasyonun yapılacağı balkon küçük ise balkon mobilyalarının da ölçüleri büyük önem taşımaktadır. Fazla alan kaplamayacak ancak ihtiyacı da karşılayacak balkon mobilyaları almak küçük balkon dekorasyonu için daha sağlıklı olacaktır. Örneğin küçük balkon dekorasyonunda alınacak masanın balkon demirlerine monteli olması ve gerektiğinde açılıp gerektiğinde ise kapanması hem balkonda fazladan alan yaratacak hem de balkondaki masa ihtiyacını karşılamanızı sağlayacaktır. Yine küçük balkon dekorasyonunda balkon masası için büyük dikdörtgen masalar yerine yuvarlak masaları tercih etmeniz balkonun daha şık bir görüntü almasına yardımcı olacaktır. Ayrıca balkon köşesini de bu ihtiyaca yönelik değerlendirerek üçgen masalardan faydalanabilirsiniz.

[haber id=”25921″]

Balkon Salıncak Modelleri

Balkon dekorasyonu yaparken en şık ve en keyif alınacak balkon mobilyası belki de salıncaklardır. Genellikle büyük balkonlarda daha sık görmeye alışık olduğumuz balkon salıncak modellerini küçük balkonlarda da kullanmanız mümkün. Balkon duvarının tavanına sabitlenen küçük salıncaklar ile hem ihtiyacınız olduğunda kullanabilir hem de yardımcı ekipmanlar sayesinde ihtiyacınız olmadığında kaldırabilirsiniz.

2020 En Güzel Balkon Dekor

Yine balkon salıncağını balkon dekorasyonuna dahil ederken balkon salıncağını ev ve yaşam mağazalarından balkonunuzun boyutuna ve tarzına en uygun olanı satın alabileceğiniz gibi balkon salıncağını kendiniz de yapabilirsiniz. Balkon uğraşlarını kendine hobi olarak edinenler için mükemmel bir uğraş olmak ile beraber özellikle çocuklu ailelerde balkonlarda salıncak olması balkon dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır.

[haber id=”25924″]