Balkon Koltuğu Modelleri

Balkon dekorasyonu için koltuk mobilyası alırken öncelikli konu balkonun genişliği ya da küçüklüğüdür. Alınacak koltuk mobilyası için eğer geniş bir balkonunuz var ise endişe etmeden istediğiniz boyutlarda bir balkon koltuğu satın alabilmeniz mümkün. Ancak dar balkonlarda balkon koltuğu alırken küçük ebatlarda almanız balkonu kullanma rahatlığınız için son derece önemlidir.

Balkon bir evin olmaz ise olmaz alanlarından bir tanesidir. Hemen hemen tüm evlerde balkon olmak ile beraber yükselen inşaat fiyatları ile beraber evler giderek küçülmeye başlamıştır. Hal böyle olunca evin daha geniş olması açısından yeni yapılarda balkonsuz evler de tasarlanmaktadır. Çoğu kişinin ev ne kadar güzel olursa olsun balkonunun olmaması ya da istenilen gibi bir balkon olmaması durumu için evler ya kiralanmaktan ya da satın almaktan vazgeçilmektedir.

2020 Balkon Koltuğu

Bir evin dışarı ile bağlantısını sağlayan bahar ve yaz aylarında ev içerisinde keyifli vakit geçirilmesini sağlayan alanlar evin balkonlarıdır. Bu keyfi daha da arttırarak balkonda geçirilen zamanın kalitesi de düşünüldüğünde balkon dekorasyonları önemli bir yere sahiptir. Öncelikle balkon dekorasyonu yaparken alınacak mobilyalar için balkon ölçülmeli ve büyüklüğü ya da küçüklüğüne karar verilmelidir. Hayali olarak tasarlanan balkonda mobilyaların konumu düşünülerek alınacak mobilyalar için bir ölçü belirlenmelidir. Bu şekilde yapılacak balkon dekorasyonu gerçekleştiğinde daha sağlıklı olacak ve istenilen dekorasyona da kavuşulmuş olunacaktır.

2020 Balkon Koltuk Çeşit

Balkon koltukları için de bir ölçü belirlenerek bu ölçü doğrultusunda balkon koltuğu almak daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca balkonda yapılmak istenilen dekorasyon tarzına göre de balkon koltuğu bulmak oldukça kolaydır. Balkon koltuğu alır iken dikkat edilmesi gereken bir başka konu da balkonun yağmurlu havalarda yağmura ne kadar maruz kaldığıdır. Çok yağış alan iklimlerin görüldüğü yerlerde oturuyor iseniz ya da yağmurlu havalarda balkonunuz yağmurdan çok kolay bir şekilde etkileniyor ise balkon koltuğu mobilyası alırken de üretim malzemesine dikkat ederek nemden ve yağıştan etkilenmeyecek malzemedeki koltuk mobilyalarını seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede balkon koltuğu mobilyasının kullanım süresini de uzatmış olacaksınız.

2020 Balkon Koltuk Çeşitleri

Balkon koltuğunu istediğiniz tarzda kolaylık ile bulabileceğiniz gibi istediğiniz ölçülerde kendiniz de yaptırabilirsiniz. Ya da internet sitelerinden araştırma yaparak balkon ve bahçe işlerini kendisine hobi edinen kişiler için balkon koltuğunuzu kendiniz de yapmanız mümkün.

Balkon Koltuğu Nasıl Yapılır

Dekoratif balkon koltuğu için en uygun ve kolay elde edilebilir malzemelerden bir tanesi paletlerdir. Edineceğiniz paletler ile ister yatak, ister raf, ister oturma grubu, isterseniz de balkon koltuğu yapabilirsiniz.

2020 Balkon Koltuk Modelleri

Paletten balkon koltuğu yaparken öncelikle paletleri zımparalamanız gerekmektedir. Sağlıklı bir çalışma alanı için toz maskesi kullanmanızda da yarar vardır. Öncelikle işe kanepe tabanını yapmak ile başlayabilirsiniz. Bunun için iki paleti üst üste koymanız gerekmektedir. Sonrasında ise vidalar ile bu iki palet birbirine yapıştırılmalıdır. Sonrasında ise edineceğiniz 4 adet mobilya tekerleğini palet ayaklarına küçük vidalar ile takmalısınız.

Sonrasında da diğer paleti birbirine yapıştırdığınız paletlerin arka kısmına montelediğinizde balkon koltuğunun iskeletini yapmış olacaksınız. Son olarak paletten yapmış olduğunuz balkon koltuğunun süslemesi kalacaktır. İnternet sitesinden ya da bu tarz malzemeler satan yerlerden sünger alarak dekoratif kılıflarla süngeri kaplayabilir ve balkon koltuğunuzun oturma alanına yerleştirebilirsiniz. Bunun yanında dekoratif büyük yastıkla ya da minderler ile de paletten yapmış olduğunuz balkon koltuğunun oturma ve yaslanma alanlarına kullanmanız mümkün. Ayrıca balkonunuz geniş ise yine bir paleti de orta sehpa ya da masa olarak da kullanabilirsiniz.

[haber id=”25920″]