Balondan Avize Yapımı

Balondan avize yapımı ile alakalı birden fazla model mevcuttur. İnternet üzerinden tasarımları ve örnekleri inceleyebilir ve zevkinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Öncelikle hangi modeli yapacağınıza karar verdikten sonra, malzemeleri temin etmekle işe başlamanız doğru olacaktır. Tabii öncelikle daha basit tasarımları denemenizi öneriyoruz. Böylece pratik bir şekilde avize tasarımını gerçekleştirebilir ve tarz avizenize sahip olabilirsiniz.

Evde Balondan Avize Modeli 2020

Balon avize yapımında genellik karşımıza çıkar. Çünkü avize şeklini vermek için yardımcı olan basit ve pratik bir üründür. Bu nedenle avize yapımını gerçekleştirmenize pratik bir yardımcı diyebiliriz. Örgü halat ile ya da boncuk gibi detayları kullanarak da boncuktan avize yapabilir ve tarz avizelere sahip olabilirsiniz.

Evde avize yapımı seçeneklerinde, hoş ve şık tasarımlar mevcuttur. Balon gibi malzemelerde bu konuda yardımcı olan pratik malzemelerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Balondan avize yapımı ile alakalı ihtiyacınız olan şey, sağlam bir balon ve modelinize göre tercih edeceğiniz; halat ip ya da yün vb. iptir.

Evde Balondan Avize Modeli

Tabii ki ipin modeli ve rengi tamamen sizlerin zevkine bağlıdır. Yapıştırma işlemi içinde genelde modele göre tutkal kullanılmaktadır. Ama tabii ki farklı yapıştırma işlemlerinde örneğin, boncukları yapıştırmak için silikon-silikon tabancası kullanabilirsiniz. Bu gibi detay malzemeleri, yapacağınız avizenin modeline göre belirleyebilirsiniz.

Balondan Avize Yapımı

Avize yapımında balonları pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Genellikle örme vb. işlemlerde avizelere şeklini vermek için tercih edilir. Sizlerde balondan avize yapımı işleminde sağlam bir balon tercih edebilir ve böylece tarz bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler oldukça azdır.

2020 Evde Balondan Avize Modelleri

Sağlam bir balon, avize modeline göre tercih edeceğiniz ip türü, elektrik sistemi- dilerseniz bunu eski avizenizden temin edebilirsiniz. Yapıştırmak içinde tutkal kullanmanız önerilebilir. Tabii modellere göre silikon tabancası da kullanılabilir. Balonla yapacağınız basit ve pratik ama bir o kadar şık avizeleri yapmak, bu gibi detaylar ile mümkündür.

Malzemeler:

  • Sağlam bir balon, yuvarlak ve kalın.
  • Avize modeline ve zevkinize göre tercih edeceğiniz bir renkte ip türü.
  • Tutkal

Hazırlanışı:

  • Öncelikle tutkalı bir kabın içinde karıştırın, ardından içine bir miktar su ekleyin. Daha sonra iyice karıştırın.
  • Karışımın içine iplerinizi atın ve karıştırın. Tutkal ile ipin nüfuz etmesini sağlayın.
  • Bu esnada balonunuzu dilediğiniz boyutta şişirin.
  • Balonu hazırladıktan sonra, ipi balonunun etrafına tercih edeceğiniz bir desene göre ya da gelişigüzel örerek sarın.
  • Sarma işlemi bittikten sonra tutkalın kurumasını bekleyin.
  • Kuruduktan sonra, balonun havasını indirin ve balonu ip örgünüzün-avizenin içinden çıkarın.
  • Böylece balondan avize yapımı işleminiz tamamlanmış olacaktır. İçine duyu sistemini dahil edebilirsiniz. Daha sonra ise evinizin herhangi bir alanında aydınlatma olarak kullanabilirsiniz.
Evde Balondan Avize Modelleri 2020

Balondan Avize Yapımı Örnekleri

Balondan avize yapmakla ilgili internet üzerinde sayısız tasarım mevcuttur. Birden fazla model bulunur, sizler ise basit ama şık örneklerden başlayabilirsiniz. Daha sonra ise eliniz alıştıktan sonra dilediğiniz gibi kendi tasarımlarınızı da ortaya yaratıcılığınızla çıkarabilirsiniz.

Balondan avize yapımı aşamasında önemli olan, balonun sağlam olması ve ipi düzgün şekilde örmenizdir. Böylece görsel açıdan da daha hoş bir avize ortaya çıkarabilirsiniz. Tabii dilerseniz ip türünü değiştirebildiğiniz gibi boncuk detayları da dahil edebilirsiniz. Bu gibi ince detayları zevkinize ve bütçenize göre belirmeniz e doğrusu olacaktır.

Evde Balondan Avize Modelleri

Böylelikle daha şık ve hoş bir avize modeli de ortaya çıkarmanız mümkün olacaktır. Bu nedenle öncelikle balondan yapılan avize modellerini detaylı bir şekilde, görselleri kapsamında incelemenizi öneriyoruz. İnceledikten sonra farklı çalışmaları daha özenli bir şekilde yapabilirsiniz.