Banyo Düzeni Sağlamak İçin Yapılması Gerekenler

Banyo Düzeni Sağlamak İçin Yapılması Gerekenler; Evlerimizin en sık kullanılan alanlarından biri olan banyolarda tam bir düzen sağlamak için oldukça çaba sarf etmek gerekmektedir. 2019 banyo trendleri arasında oldukça ön plana çıkan düzenli banyoları evlerimizde uygulamaya çalışmak çok zor bir konudur. Çünkü sürekli kullanılan bir alan ve tertemiz tutup düzeni sağlamak genel olarak imkânsıza yakın bir konu olarak karşımıza çıkmaktaydı.

Banyolarımızı düzenli, temiz ve ferah bir ortam haline getirmek için yeniden bir banyo tasarlatma şansınız olmayabilir. O zaman mantıklı tercihler yapılarak doğru dokunuşlar ile banyonuzu çok düzenli ve ferah bir atmosfere kavuşturabilirsiniz.

Banyo Düzeni Sağlamak İçin Yapılması Gerekenler

Düzenli Banyo İçin Modüler Dolap Seçeneği

Banyolarınızı dağınıklıktan kurtarmak ve etkili bir banyo düzeni sağlamak için ilk yapmanız gereken mantıklı dokunuş modüler dolaplardan edinmek olacaktır. Bu modüler dolaplar sayesinde banyonuzda var olan dağınık görüntüden kurtulacaksınız. Havlularınızı, banyo araç gereçlerinizi vs modüler dolaplara düzgünce sıralayarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Maliyet olarak sizi çok zorlamayacak bu ürünlerin size sunduğu düzen karşısında büyüleneceksiniz.2019 banyo delorasyonları

Her boyuttan ve her renkten bir modüler dolap seçenekleri arasından banyonuza en uygununu tercih edebilirsiniz. Banyonuz çok genişse daha farklı ve büyük fayans modelleri ile kombin sağlayacak bir dolap seçebilirsiniz. Eğer banyonuz küçük bir alana sahip ise açık renk modüler dolapları kullanarak banyonuza hem derinlik katacak hem de düzeni kısa sürede sağlayacaksınız.

[haber id=”14085″]

Modüler dolaplar ev dekorasyon blog sayfalarında da tasarımlarda sıklıkla tercih edilmiş. Bu sayfaları yakından inceleyerek banyonuz için nasıl bir seçim yapacağınız konusunda farklı fikirler edinebilirsiniz.

Modüler banyo dolaplarının bir diğer güzel yanı ise sabit olmayışı nedeni ile sağa sola çekerek temizlik yapabilmeniz veya ayaklı modelleri tercih ederek altlarını kolaylıkla temizleyebilmenizdir. Duvara sabitlenen modüler ürünleri de tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerde de yere temas sağlamayan tasarımlar oldukça dikkat çekmektedir.

Kirli Çamaşırların Sağa Sola Dağılmasına Son

Banyonuza doğru dokunuşları yapmadan evvel yabancı ev dekorasyon siteleri arasında da fikir edinmek için bir göz gezdirmelisiniz. Özellikle kirli çamaşırlarınız banyolarda başınıza bela olarak hep bir dağınıklık görüntüsü vermektedir. Evlerde sıklıkla tercih edilen çamaşır sepetleri ise banyoya uyum sağlamadığı gibi düzeni sağlayamamaktadır.modern banyo dekroasyonları

Banyonuz için modüler dolaplardan kullanmaya karar verdiğinizde kiriler için özel bölümü olan dolapları kesinlikle tercih etmelisiniz. Tüm dağınıklık çekmece içerisinde kaldığında banyonuzun genel görünümünde oluşan o çirkin görüntüden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Modüler dolaplar her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Sizde dilerseniz etkili bir banyo düzeni için bu modüler dolaplardan kolaylıkla internetten ve pek çok yapı marketten edinebilirsiniz.

[haber id=”13187″]

Dolap için düzeni çok daha kolay sağlayabilmeniz için dolap içi düzenleyicilerden de yardım alabilirisniz.

Küçük Farklı Dokunuşlar Yapmalısınıız

Banyonuzun dağınık ve düzensiz halinden dolayı elbette banyonuzu çok sevemediniz. Şimdi küçük dokunuşlar ile banyo düzeni yaparak banyonuzu çok seveceğiniz bir hale getireceksiniz. 2019 banyo renkleri arasından yapacağınız seçimler ile çok farklı bir atmosferi banyolarınızda yaratabilirsiniz.Banyolarımızda Tam Bir Düzen için neler yapılmalı

Banyonuzda Küçük Objeler Kullanın

Banyonuza modüler dolaplarınız geldi ve artık tam bir düzen kurulduktan sonra son yıllarda çok moda olan banyo objelerinden kullanabilirsiniz. Banyonuza yapacağınız en güzel dokunuş kesinlikle buram buram kokan bir buket çiçek koymak olmalıdır. Canlı çiçekleri banyolarda kullanmak çok moda… Hem modayı yakından takip etmiş olacaksınız hem de modern banyonuza kişisel bir dokunuş yapmış olacaksınız.

[haber id=”14317″]

Bu Kadar Uğraştan Sonra Amman Dikkat

Hem maddi hem manevi olarak biraz yorulduktan sonra kavuştuğunuz bu düzenli banyonun hep böyle kalabilmesi için çok dikkat etmelisiniz. Özellikle sizin dışınızda evde yaşayanların bu düzeni öğrenmeleri konusunda biraz fazla çabalamak gerekebilir. Bu nedenle banyonuzun tüm işlemlerini tamamladıktan sonra banyo düzeninizi onlara tanıtmalısınız. Bu oldukça akılda kalıcı bir yöntem olmaktadır. Bu kadar çok uğraş verdikten sonra eski hale dönmemek için Amman dikkat…

Banyo Düzeni

Sabunlar için sol kısımda yer vermeniz halinde, tıraş bıçakları ve havlular için sağ bölümde alt ve üst alanları kullanmanız şık görüntü yaratacaktır. Klozet üzerindeki ortalama 50 santimetre yukarıda olan bölümün direkt olarak saksı ve ışıklandırma gibi, gün içerisinde sürekli olarak kullanılması gerekmeyen dekorlarla dizayn edilmesi gereklidir. Şık görüntü yaratan dekorlar tercih edildiğinde, karışık ve kaotik görüntü olmayacaktır.

Banyo Düzeni

Banyo dolabının bulundurulacağı alan için direkt olarak lavaboyla birlikte, lavabonun alt kısmı olarak tasarım yapılabiliyor. Üzerinde ise geniş bir aynanın bulundurulması, ortalama 30 santimetrelik ene sahip olacak şekilde, aynanın sağ ve sol bölümünde, banyo gereçlerinin yer alacağı dolap kullanımı gerekmektedir.

[galeri]