2020 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri

2020 banyo fayans modelleri ve renkleri ile siz de banyolarınızı yenileyebilir ve birbirinden güzel banyolara sahip olabilirsiniz. Banyo fayans renk seçimi çoklu parametrelerin ortaya konulması ile elde edilecek sonuçlar ve kişisel zevklerin yansıtılması ile sağlanmalıdır. Aksi halde sadece kişisel zevkler dekoratif kurallar göz ardı edilerek uygulanacak olursa elde edeceğiniz sonuç hiç de istediğiniz gibi olmayacaktır. Bunun tam tersi durumlarda ise kişisel zevklerin yok sayılması söz konusu olacaktır ki bu da dekorasyonun gerçek amacına uygun düşmez. Küçük banyoda fayans seçimi ile büyük banyoda fayans seçimi aynı kurallar çerçevesinde değerlendirilmez. Bunun için farklı ölçütleri ve özellikleri kullanmanız gerekir.

2018 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri

2020 banyo fayans modelleri ve renkleri arasında en sık tercih edilecek modellerden biri de beyaz renge sahip olanlardır. Beyaz renk fayanslar hemen her banyo için nitelikli dekoratif alanlar sunabilecek özelliklere sahiptir. Bu sebeple 2020 yılı da fayans renkleri açısından beyazın hakimiyeti ile devam edeceğe benziyor. Beyaz renk üzerinde kullanılan desenler sayesinde banyolarınızın enerji düzeylerini de artırabilirsiniz. Bu desenler arasına kullanılacak renklerin toplam banyo stilinize uygun olmasına da dikkat etmelisiniz.

Özellikle küçük ve dar banyolarda beyaz banyo fayansları daha çok tercih edilmelidir. Ancak bu durumda renkli ve canlı minik banyo aksesuarları ile banyoya canlılık ev hareket katılmalıdır.

[haber id=”9459″]

2018 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri

2020 banyo fayans modelleri ve renkleri seçiminde banyonuzun metrekaresinin oldukça önemli olduğunu belirtmek isterim. Her fayans modeli ve rengi her banyo için aynı sonucu vermez. Bu sebeple özellikle küçük banyoda fayans seçimi için renk ve desen konusunda oldukça titiz davranmalısınız.

Beyaz renkli fayanslar küçük banyolar için değişmez renkler olsa da siz dilerseniz beyazın farklı tonları ile de düzenleme yapabilirsiniz. Açık renk kuralını ihmal etmeden küçük banyolarda da krem rengi, açık pembe, açık pastel tonlar oldukça şık bir kombinleme ile tercih edilebilir.siyah fayan smodelleri

Büyük banyo dekorasyonlarında banyo fayans renkleri konusunda biraz daha özgürsünüz. Büyük banyolarda modern tasarımlara sahip siyah banyo fayanslarını kullanabilirsiniz. Bu noktada da ortama ışıltı katması için açık renk tonunda banyo aksesuarları kullanmanız doğru dekorasyon yöntemleri arasında yer almaktadır.

2018 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri

2020 banyo fayans modelleri ve renkleri için karışık malzemeler eğiliminin artarak devam edeceğini de ifade etmeliyim. Günümüzde banyolar artık sadece tek bir hammaddeye dayalı olarak dekore edilmiyor. Ahşap, mermer, kireçtaşı efektlerine uygun fayans modelleri ile düzenlenmiş farklı desenlerin birlikteliğini ortaya koyan banyolar oldukça şık sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Bu malzemeler uyum içinde birlikte veya ayrı ayrı kullanıldığı zaman hem banyo dekorasyonunuz daha şık görünüyor, hem de banyonuzun kirlenmesi zaman aldığı için banyonuzun temizliği çok daha kolay bitiyor.

[haber id=”5762″]

2020 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri Trendleri

Metalik tonlarla dekore edilmiş bir eviniz varsa bu tonları banyonuzda kullanarak evin toplam dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz. Pirinç ve bakır gibi metallerden ilham alınarak oluşturulmuş banyo fayansları sayesinde diğer aksesuar uyumu da oldukça kolay bir şekilde dekorasyona bağlanabilmektedir. Siyah banyo fayansları ile metalik aksesuarlar doğru yerde ve doğru oranda kullanıldığı zaman banyo dekorasyonuna zengin ve gösterişli bir hava katmaktadır.

2018 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri

2020 banyo fayans modelleri ve renkleri için kullanacağınız parlak ve mat yüzeylerin dilerseniz aynı duvar üzerinde kullanılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu sayede odak noktası olarak aldığınız alanın çok daha vurgulu bir şekilde dekore edilmesi de mümkündür.

Banyo dekorasyonunu hayranlık uyandıracak seviyeye getiren şey dekorasyon bütünlüğüdür aslında. Bu da banyo dekorasyonundaki küçük detayların uyumundan geçer.

Örneğin banyo fayans modellerindeki renk tonu, fayans üzerindeki renk ve desen detayları ile banyo dolabı ve aksesuarların uyumu banyo dekorasyonundaki harmoni bütünlüğüdür aslında. İddialı, yenilikçi, çağdaş ve gösterişli 2020 banyo fayans modelleri ve renkleri ile bu harmoniyi rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

2018 Banyo Fayans Modelleri ve Renkleri

2020 banyo fayans modelleri ve renkleri trendleri arasında geçen senelerden ilham alınarak oluşturulmuş farklı hayvan derilerinden mülhem fayans modellerini de sıklıkla göreceğiz. Bu sene bu fayansların farklı renklerde seçilmiş türlerini de görmemiz mümkün olacak. Siz de dilerseniz balık ya da timsah derisi görünümlü bu fayans modellerinden banyonuz için uygun olanları seçebilirsiniz.

Bu tür fayans modelleri renk tonunun çokluğu ve desen çeşitliliği ile her sezona ve her tasarım çizgisine uyum sağlayan modellerdir. Bu nedenle klasik, sıra dışı ve modern banyolarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

hayvan derisi desenli fayan smodelleri

[haber id=”5745″]

Fayans kullanımında duvar ve zemin için kullanacağınız renklerin uyum içerisinde olması banyonuzun ferahlığını ve içerisinde geçirilecek vaktin kalitesini de artıracaktır. Bu sebeple özellikle geniş banyolara sahip olanların farklı renk kombinlerini bu sene rahatlıkla kullanabileceğini ifade edebiliriz. Siyah dahil koyu renklerin banyolarda 2020 yılı içerisinde de sıklıkla görebilmemiz mümkündür. Siyah tonlarını kullanırken zıt renk olan beyazın ya da açık bir rengin mutlaka banyo içerisine serpiştirmeniz gerekir. Bu sayede siyahın asaleti ön plana çıkarken karanlık özelliği de seyreltilmiş olacaktır.

2020 banyo fayans modelleri ve renkleri seçiminde istediğiniz desen ve tarzları profesyonel bir yardımla banyonuza uygun olup olmadığını da test etmenizde fayda var. Aksi halde fayans değiştirme işlemi hem maddi olarak sizi uğraştıracak hem de oldukça fazla zamanınızı alacaktır.

Banyo İçin Fayans Modelleri

Tarzın direkt olarak sarı ve beyaz rengin bir arada kullanıldığı, doğal görünümün oluşmasını sağlayan modellerle yansıtılması mümkündür. Krem rengi yerine, koyu sarı ve kahverengiye yakın tonlar, duvar fayansları için çok şık görünecektir.

Banyo İçin Fayans Modelleri

Banyonuz için fayans seçimini yapacaksanız, son derece büyük dikdörtgen modeller veya ortalama 30 santimetrelik kare fayansları değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Bu süreçte yerden yukarıda doğru üç adet fayansın yerleştirilmesiyle birlikte, ince bir şerit halinde banyoyu yatay halde dolaşacak aynalı taşa yer verilmesi gerekmektedir. Üzerine bir hat daha şık banyo fayansının konulmasının ardından, bir sonraki kısımda da ortalama 3 ila 4 santimetrelik aynalı yatay taşın koyulması mümkün olacaktır.

[galeri]