Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı

Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı; İnsanların yaşam alanlarının başında evleri gelir. Evlerini sevdikleri ve kendilerini mutlu hissedecekleri şekilde dekore etmek isterler. Yaşam alanının sizi yansıtması ve yaşam kalitenizi artırması için seçimlerinizi doğru ve dikkatli yapmalısınız. Ev konusunda trendler her yıl değiştiğinden dekorasyona başlamadan önce trendleri gözden geçirmek gerekecektir. Trendleri incelerken ben ne istiyorum sorusunu da kendinize sorarak doğru dekorasyona ulaşabilirsiniz.

Bayanların evin tasarımında en çok dikkat ettikleri mekanlar banyo ve mutfaklardır. Trend fayans modelleri her iki mekanda en önemli unsurdur. Koyu renk fayanslar geçmiş yıllarda çok fazla tercih edilmese de yeni yıl trendlerinde önemli bir yer tutmaktadır. işte Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı hakkında detaylar…Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı

Koyu Rengin Güzelliğiyle Evleriniz Yenilensin

Oturma odası, yatak odası ve salonlardan koyu renk sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat banyo ve mutfakta pek kullanılmazdı. 2019 banyo trendleri incelendiğinde kahverengi, siyah ve koyu gri gibi renklerin yoğun olarak kullanıldığı dikkatleri çekmektedir. Her rengin bir manası vardır. Siyah asilliği, kahverengi odaklanmayı, mor ise gücü temsil etmektedir. Bu renklerin kullanıldığı ortamlarda asilliği, odaklanmayı ve gücü hissetmek daha kolay olacaktır.

Klasik beyaz ve açık renklerden artık insanlar sıkıldı. Banyo ve mutfaklarını dekore ederken daha yenilikçi bir hava hissetmek istemektedirler. Dekorasyonda sade tek renk kullanılmak zorunda değildir. Koyu renkler ile açık renkler harmanlandığında muhteşem bir hava oluşacaktır.Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı nasıl olur

Mutfakta Siyah Rengin Cazibesi

Geniş ve kocaman mutfağınızda sıcak bir hava yakalamak istiyorsanız kesinlikle siyah kullanmalısınız. Duvarların veya dolapların siyah olması mutfağınızı daha derli toplu gösterecektir. Koyu renk duvarlar için mutfağın illa büyük olmasına gerek yoktur. Duvarlarda kullanılan siyah, dolaplardaki açık renklerle kombin yapıldığında küçük mutfaklarda bile harika bir görüntü elde edilecektir. Duvar kağıdı modelleri 2019 arasında siyah ve koyu tonların daha yoğun kullanıldığı dikkatleri çekmektedir.

[haber id=”2433″]

Büyük küçük fark etmeden her mutfakta siyah ve yakın renkler kullanıldığından koyu renklere olan talep artmıştır. Duvarlarda siyah tonları kullanıldığında zeminde açık renk kullanmayı ihmal etmeyiniz. Böylece açık ile koyu renklerin uyumunu yakalamış olursunuz.Mutfakta Siyah Rengin Cazibesi

Banyoda Siyahın Asaletinin Kullanımı

Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı; Eskilerde banyoda daha çok beyaz ve açık renkler kullanılırdı. Bunun nedenleri arasında temizliklerinin daha rahat olmasıydı. Sabun ve su kalıntıları koyu renklerde hemen belli olduğundan temizlik zor olmaktaydı. Oysaki 2019 banyo fayans modelleri ve renklerinde moda oldukça değişmiş durumdadır. Çünkü yenilenen ve geliştirilen fayans üretiminde artık ürünler kir tutmamaktadır.

Sabun ve kirin bir su tutma ile temizlenir olması bayanların siyahı banyolarında kullanma oranının artırmıştır. Ayrıca banyoların eskiye nazaran daha büyük tasarlanması da siyaha olan talebi artırmıştır. Banyosunda asaletini yansıtmak isteyenler siyah renkteki fayansları kullanmaktadır. Küçük olan banyolarda bütün duvar siyah ile kaplanmadığında daha ferah bir ortam elde edilir.Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı 2019

Mat Siyah mı Parlak Siyah mı?

Siyah renk ortamlarda farklı atmosfer yakalamak için kullanılır. Geniş alanlarda bütün duvarlarda kullanılabilir. Fakat genellikle mekanın belli yerlerinde siyah kullanılarak aranılan hava yakalanmaya çalışılır. Siyah kullanırken nerde, nasıl ve hangi duvarda uygulanacağı iyice düşünülmelidir. Çünkü ışığı duvara yansıması siyahın kendini göstermesi adına önemlidir. Parlak siyahı kullanmak zorken mat siyahı diğer renklerle kombinlemek daha kolaydır.Mat Siyah mı Parlak Siyah mı?

Mat Siyah Hangi Odalarda Kullanılır?

Banyo Ve Mutfakta Siyah Duvar Kullanımı; Siyahın mat hali her yerde kullanılabilir. Mutfaktan salona, banyodan hole kadar rahatlıkla kullanılabilir. Siyah su geçirmeyen duvar kağıdı olması mutfak ve banyolar için daha kullanışlı olacaktır. Yatak odası, salon ve oturma odalarının ışık alır olması siyah kullanım açısından önemlidir.

[haber id=”15748″]

Banyoda ışığın çok veya az olması çok önemli değildir. Çünkü genellikle banyodaki siyah duvarla beyaz veya açık zeminle birlikte kullanıldığından ferahlatıcıdır. Bütün mutfak duvarlarının siyahla kaplanması yerine bir veya aralıklarla siyah olması daha kullanışlı olacaktır.

Siyah Fayans Modelleri

Evin banyo, tuvalet ve mutfaklarına hem görsel açıdan zenginlik katması hem de temizlik açısından kolaylık sağlaması adına birbirinden farklı model ve çeşitlerde fayanslar üretilmektedir. Son zamanlarda tercih edilen koyu renkteki fayanslarla da iyi bir aydınlatma sayesinde ferah bir hava yaratabilirsiniz. Bu sayede siyahın asaletinden faydalanarak  modern bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Siyah Fayans Modelleri

Dekor olarak siyah fayans modellerini tercih edebilirsiniz. Örneğin duvarın belirli bir tarafını dekor siyah fayans yapabilir diğer yerleri siyahla uygun renkteki fayanslarla kaplayabilirsiniz. Siyah fayansı panel olarak satın alabilirsiniz. Ya da seramik şeklinde alıp dekorunu kendiniz yapabilirsiniz. Siyah fayansı güzel bir aydınlatma ile zemin döşemesi için de kullanabilir

[galeri]