Banyoda Farklılık Yaratan Gösterişli Avizeler

Hangi yaşam alanı olursa olsun hiç şüphe yok ki aydınlatmalar ortamın şıklığını tamamlayan aksesuarlardır. Evin tüm alanlarında dekorasyon tarzını tamamlayan, şık ve mekana derinlik kazandıran özelliğe sahip olan aydınlatmalar aynı zamanda daha ferah bir görünümün anahtarıdır. Bugün yazımızda banyo aydınlatmaları arasında ortamda yarattığı şık ve zengin görünümü ile farklılık yaratan gösterişli avizeler ve mekandaki etkilerinden bahsetmek ve sizler için en uygun banyo avize modellerini paylaşmak istiyoruz.

Banyo Avize Modelleri

Banyo Avize Modelleri
Banyo Avize Modelleri

Banyoda gösterişli avizeler banyo dekorasyonunda çok sık rastladığımız aydınlatmalar değil, genelde daha kişisel ve banyonun’da diğer yaşam alanları gibi evin bir parçası olduğunu ve bu alanında kendine ait bir tarza sahip olması gerektiğini düşünlerin tercih ettikleri bir seçim diyebiliriz.  Gösterişli avizeler ile dekore edilen banyolar arasında ağırlıklı olarak klasik tarzlar görüyoruz ancak modern tasarımların tercih edildiği banyo dekorasyonlarında  avize kullanımlarına rastlayabiliyoruz.  Büyük banyolarda daha zengin ve şık bir hava yarattığı kesin, ortama kazandırdığı parlaklık nedeni ile taşlı klasik avizeler derinlik algısı yaratmak adına tercih edilebilir.

Günümüz banyo dekorasyon örnekleri beraberinde daha çok kişisel detayın öne çıktığı, alışılagelmiş soğuk ve sade banyoların aksine stil sahibi parçalar ile desteklenen özel bölümler olarak dikkat çekiyorlar. Yani banyonuzu sadece duş almak için ayrılmış bir alan değil, ev dekorasyonunun bir parçası olarak görmeli ve gereken özeni göstermeliyiz. Bu anlamda banyoda avize seçimi sadece banyoya şıklık kazandıran aynı zamanda farklılık yaratan şık bir seçim. Tam anlamıyla uyumlu bir banyo dekorasyonu için banyo için seçtiğiniz aydınlatmaların tarzını ve etkisini tamamlayacak şekilde seçimler yapmak oldukça önemlidir.

Renkli ve Enerjik Banyolar İçin Halı & Paspas Modelleri

Banyo İçin Hangi Avize Modelleri Tercih Edilmeli?

Taşlı avizeler tercih edecekseniz bu şıklığı ve zarif görseli tamamlayabilecek unsurlara banyoda yer vermelisiniz, duvar dekorasyonu bu anlamda oldukça önemlidir. Duvarda zarif bir tablo, banyonun tarzını tamamlayan dekoratif banyo aynaları ve banyo ile hem renk hemde tarz olarak uyum sağlayacak dekoratif banyo aksesuar modelleri tercih edilmelidir. Bu avizelerin seçimini yaparken, banyonuzun nemli olabileceği zamanları da göz önünde bulundurarak, neme maruz kaldığında buharlanma yapıp zamanla kolayca sararabilecek ve içeriyi karartabilecek modeller yerine, taşlı modeller tercih edebilirsiniz. Bunlar ışık yaymanın dışında mekana parlaklıkta katacağı için daha doğru bir seçim olacaktır. Yazımızın devamında banyoda farklılık yaratan birbirinden şık gösterişli avizeler ile banyo dekorasyon fikirleri sizlere ilham verecektir.

[galeri]