Banyoların Vazgeçilmezleri : Çok Amaçlı Banyo Dolabı 2020

Çok amaçlı banyo dolabı kullanımı sayesinde hem kullanım konforu elde edecek hem de dekorasyon kaliteniz ile uyumlu bir dolap sahibi olacaksınız. Bu sebeple çok amaçlı banyo dolabı seçimi için bilmeniz gereken birkaç dekorasyon parametresi olduğunu ifade etmeliyim. Bu ölçütler ışığında istediğiniz dolap hacmini banyonuzun genel dekorasyonu içerisinde değerlendirebilirsiniz. Banyo dolabı tekzen ya da ikea gibi yapı marketlerden de temin edilebilir. Buralardan yapacağınız alış verişlerde fiyat avantajı olmasına rağmen model ve fonksiyonellik olarak istediğiniz nitelikleri elde edemeyebilirsiniz. Bu sebeple ihtiyacınız olan banyo dolabı modeli için modüler mobilya üreticileri ile temasa geçmekte de fayda olacaktır.

Banyo kalabalığını ortadan kaldırın..

Banyoda kalabalık bir görünüm elbette ki istenmeyen bir olay hele ki küçük banyolar için büyük sorundur kalabalık , dağınık bir görünüm. Banyonuz küçük olsa’da ihtiyacınız olan tüm banyo malzemelerinizi ve eşyalarınızı depolayacak bir çözüm çok amaçlı banyo dolapları. Üstelik banyonuzun tarzınıza uygun bir çok farklı tasarımı hazır olarak bulabilirsiniz , canlı renkler seçerek banyonuza farklı bir hava ve hareket kazandırabilirsiniz aynı zamanda..

Dolapsız bir banyo dekorasyonu düşünemeyenler için tüm ihtiyaçlarını karşılayacak dekoratif çok amaçlı dolaplar , onlarca farklı tasarımı ile beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Farklı banyo tipleri için farklı ebatlarda ve extra özelliklere sahip dekoratif çok amaçlı dolaplar farklı zevklere hitap eden bir çok tasarım ve renk alternatifi ile banyoların vazgeçilmez tasarımları arasındalar. Bir banyoda olması gereken her tülü malzemeyi ve eşyayı düzenli şekilde saklamanıza imkan sunan çok amaçlı dolaplar her türlü kullanıma rahatça imkan sağlıyorlar.

dekoratif çok amaçlı boy dolabı 2016
dekoratif çok amaçlı boy dolabı 2020

Çok amaçlı banyo dolabı seçiminde öncelikle ihtiyacınız olan hacmi belirlemelisiniz. Bu hacmin ihtiyacınızdan bir miktar fazla olması ileride oluşabilecek alan gereksinimleri için oldukça faydalı olacaktır. Bazı kullanıcıların küçük hacimli dolapları tercih etmeleri sebebiyle zaman içerisinde ikinci bir dolap ihtiyacı gündeme gelmektedir. Bu ikinci dolabın gerek konumu gerekse nitelikleri ilk dolap ile uyum içerisinde olamamaktadır. Bu sorunun ortadan kalkmasının en mantıklı yöntemi banyo dolabı yaptırırken ya da satın alırken ihtiyacın üzerinde hacme sahip bir dolabı tercih etmektir.

İçeriğinde raf ve çekmecelerin bulunduğu Çok Amaçlı Banyo Dolabı
İçeriğinde raf ve çekmecelerin bulunduğu Çok Amaçlı Banyo Dolabı

Çok amaçlı banyo dolabı hacmi belirlendikten sonra dolabın kaç rafı, kaç kapağı ve başka özellikleri ile ilgili nitelik sıralamasına gitmeniz gerekmektedir. Kullanım alışkanlıklarının ön planda olduğu bu sıralamalarda bazıları için iki kapaklı ve dört raflı dolaplar yeterli olmakta iken bazıları için cam kapaklı, çekmeceli ve çoklu raf sistemine sahip banyo dolabı modelleri tercih edilmektedir. Bunlardan sizin için hangi banyo dolabı uygunsa o modeli belirlemeniz gerekmektedir.

Çekmece ve açık raf sistemli banyo dolabı
Çekmece ve açık raf sistemli banyo dolabı

Çok Amaçlı Banyo Dolabı Modelleri

Çok amaçlı banyo dolabı tercihinde bilmeniz gereken noktalardan biri de iç hacimde muhafaza edebileceğiniz malzemeleri tanımaktır. Deterjanlar, kişisel bakım ve temizlik malzemeleri, havlular, genel temizlik için gerekli malzemeler banyo dolapları modellerinde sıklıkla muhafaza edilen materyaller arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin dışında özel olarak banyoda bulunmasını istediğiniz bir ürünün de bu dolaplarda uygun şartlarda saklanması mümkündür. Tüm bu ürünler hesap edilerek ve dolap içi düzenlemedeki yerleri tespit edilerek bir konumlandırma yapılması durumunda hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de eksik malzemelerin tespiti kolaylıkla gerçekleşmiş olur.

Küçük Banyolar İçin Çok Amaçlı Banyo Dolabı

Çok amaçlı banyo dolabı modellerinde alana uygun tercihte bulunmak da önemlidir. Geniş banyolarda zeminin kullanılabilmesi mümkünken dar-küçük banyolar için duvarlara monte edilecek dolaplar sayesinde banyo alanı çok daha verimli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Küçük banyolar için çekmece şeklinde düzenlenmiş duvardan çıkan Çok Amaçlı Banyo Dolabı
Küçük banyolar için çekmece şeklinde düzenlenmiş duvardan çıkan Çok Amaçlı Banyo Dolabı

[haber id=”9470″]

Banyo dolap modelleri için genel olarak tercih edilen rengin beyaz olduğunu görmekteyiz. Beyaz renk banyo dolaplarının dekorasyonda uyum sağlaması adına seçilmektedir. Banyoların genellikle açık renkler ile dizayn edilmesi sebebiyle beyaz rengin uyumu çok daha kolay olabilmektedir. Beyaz renk dışında banyo dolabı için dilerseniz zemin ile uyumlu farklı renkleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca iki renk tercihli banyo dolabı üretiminin de mümkün olduğunu unutmamak gerekir. İki renkli banyo dolaplarının dekoratif katkılarının oldukça fazla olduğunu da gözlemliyoruz.

Çok Amaçlı Banyo Dolabı
Beyaz renkli Çok Amaçlı Banyo Dolabı

Çok amaçlı banyo dolabı tercih etmeden önce mutlaka fiyat ve kalite karşılaştırması yapmanızı tavsiye ediyorum. Bazı ürünlerin uygun fiyatlı olması banyo gibi nemi yüksek alanlarda kısa süre sonra dolap deformasyonları yaşamanıza neden olabilir. Malzeme kalitesinin üst seviyede olması gereken banyo dolapları için bu sebeple hazır alınacaklarda mutlaka kalite sorgulaması yapmak gerekir. Mobilya dekorasyon firmalarına yaptıracağınız dolaplarda ise isteğinize ve ölçülere uygun ürünler ortaya çıkabilmektedir. Bu üretim tercihinde bulunmadan önce de fiyat ve kalite araştırması yapmayı unutmayınız.

Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayabilecek Bir Dolap veya Depolama Alanı

Banyo dolabı seçerken ihtiyacınıza yönelik tasarımlar seç meye özen göstermelisiniz , tabi banyonuzun büyüklüğünü’de göz önünde bulundurmalısınız. Çok amaçlı dolap tasarımları arasında banyonuzun büyüklüğüne göre çok çekmeceli ve aynı zamanda raflı tasarımları seçmek büyük ölçüde işinizi kolaylaştıracaktır.

Raflar banyo aksesuarları , temizlik ürünleri ve havlu bornoz gibi banyo tekstil ürünleri için rahat bir depolama imkanı sunarken , çok sayıda ki dolap çekmeceleri küçük detayları saklayabileceğiniz depolama alanları olarak kullanabilirsiniz.

Banyo için ideal bir depolama alanı
Banyo için ideal bir depolama alanı

Banyo dolabının tarzı dekorasyonu büyük oranla etkileyeceğinden dolayı seçeceğiniz tasarımın çizgilerini , banyonun genel tarzına ve detaylarına göre seçebilirsiniz. Beyaz çok amaçlı dolaplar bu anlamda renk kararsızlığı yaşayanlar için en ideal seçimlerdir,  beyaz parlak lake dolaplar görsel anlamda oldukça modern ve şık bir görünüm katacaktır banyoya.

Çok Amaçlı Dolap Alırken

Çok amaçlı dolaba ihtiyacı olanlar banyolarına göre özel tasarım yaptırabilirler , genel olarak baktığımızda hazır banyo dolapları daha uygun fiyatlar ile satışa sunuluyor, bunu da belirtmeden geçmemekte fayda var. Yani hazır bir çok amaçlı dolap almak sizin için daha avantajlı olacaktır , tabi fiyatı kadar dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var dilerseniz bunlardan biraz bahsedelim.

Beğendiğiniz bir hazır banyo dolabında ilk olarak kulplar, ayaklar ve menteşeler kaliteli olmalıdır , bu parçaların kaliteli olması demek bu dekoratif dolabı uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirsiniz demek oluyor aynı zamanda. Dolabı satın almadan önce garanti süresini ve bu belirttiğimiz parçaların 1.sınıf ve TSE’ye uygun olup olmadığı hakkında satıcı firmadan bilgi almayı ihmal etmeyin. Veya dilediğiniz tarz banyo dolabını bir iç mimardan yardım alarak veya tamamen kendi dekorasyon anlayışınıza göre düzenlemeniz mümkün.

[galeri]