Banyonuzu dekoratif tasarımlar ile renklendirin

Banyonuzun klasik ve renksiz halinden sıkıldıysanız sizler için seçtiğimiz dekoratif banyo ürünleri ile banyonuza yani bir renk ve tarz ekleyebilirsiniz. Banyoda her gün kullandığınız ve elinizin altında olması gereken tasarımlar arasında yer alan rengarenk banyo setleri, dekoratif tarzları ile banyonuza şık bir hava ekleyecek banyo kokuları, kirliler için modern tasarım çamaşır sepetleri ve son dönemde banyoların vazgeçilmezleri haline gelen birbirinden güzel deterjan kovaları birbirinden şık ve dikkat çekici yeni tasarımları ile galerimizde sizleri bekliyorlar.

Banyonuzun ihtiyacı olan tasarımların işlevi kadar aynı zamanda görsel açıdan banyoda yaratacağı etkisi son derece önemli. Küçük detaylar olarak görünen banyo ürünleri genel olarak banyo dekorasyonu için büyük önem taşıyan aksesuar görevi görürler. Banyonuz için seçtiğiniz her tasarımın, her rengin ve desenin banyoda farklı etkiler yaratacağını düşünerek seçmekte yarar var.

Banyo ürünleri seçenek olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olsa’da ürün seçerken ilk olarak banyonuzun tarzını ve kendi zevklerinizi ön planda tutarak seçebilirsiniz. Banyonuzun genel tarzını belirledikten sonra bu yönde dekoratif banyo ürünleri seçerek görsel açıdan istediğiniz etkiyi ve görünümü yaratabilirsiniz.

Banyo ve Mutfak İçin Uygun Renkler Neler?
Banyo ve Mutfak İçin Uygun Renkler Neler?

En çok kullanılan banyo ürünleri neler ? 

Bir banyoda olması gereken belli başlı ürünler vardır, bunlar arasında en fazla ilgi görenler bir çok farklı tarza sahip ve geniş model seçeneğine sahip banyo setleri. Son yıllarda karşımıza çıkan 2019 dekoratif banyo setleri her zevke ve tarza hitap eden yüzlerce farklı modele sahip, üstelik banyonuzun görünümü etkileyen ve renk katan bu tasarımlar oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Banyoya şık bir detay olarak düşünebileceğiniz 2019 dekoratif oda kokuları bir çok farklı model ve renk seçeneğine sahipler, farklı ve canlı renkleri ile dekorasyona enerji katan bu ufak detaylar aynı zamanda banyonuzun her zaman güzel kokması için kullanabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor.

Banyoya tarz kazandıran ve görsel açıdan oldukça etkili olan bir başka ürün ise dekoratif 2019 banyo kirli sepetleri, plastik, hasır ve kumaş bir çok farklı tasarıma sahip olan bu dekoratif tasarımlar banyonuza şık bir hava katacak, aynı zamanda daha düzenli bir dekorasyon için elinizin altında olması gereken ürünler arasında yer alıyor.

En çok ilgi gören bir diğer banyo ürünü ise retro ve vintage tarzları ile son dönemde banyoların vazgeçilmez aksesuarları haline gelen 2019 dekoratif deterjan kovaları.

Mutfaklarda Hangi Renkleri Kullanmalısınız?

Mutfaklar yemek yaptığımız alanlar olduğu için hele bir de sık bir şekilde kızartma türü yemekler yapıyorsak; etrafa yemek ve yağ lekelerinin bulaşması söz konusu olabilmektedir. Bu noktada mutfak dekorasyonu konusunda renk seçimi yaparken; özenli davranmak şart olmaktadır. Unutmamak gerekir ki yemek ve yağ lekelerinin düz renk boyalardan çıkartılması hem zahmetli hem de oldukça zor bir uğraş gerektirmektedir. Bundan dolayı öncelikli olarak mutfaklara silinebilir boyaları kullanmak şarttır.

Banyo ve Mutfak İçin Uygun Renkler Neler?
Banyo ve Mutfak İçin Uygun Renkler Neler?

Mutfak dekorasyonları söz konusu olduğunda elbette ki renk uyumundan söz etmek gerekmektedir. Özellikle mutfak dolaplarıyla seçtiğimiz duvar renklerinin uyumlu olmasına özen göstermeliyiz. Örneğin; kahverengi bir mutfak dolabına sahipsek; duvar boyamızı beyaz ya da krem renk gibi açık tonları seçmeliyiz. Böylece mutfaklara çok daha renkli bir hava katarak; güzel bir yaşam alanına sahip olabiliriz.

Banyolardan Hangi Renkleri Tercih Etmelisiniz?

Evin diğer alanlarına göre banyoların çok daha küçük alanlar olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı banyo dekorasyonu söz konusu olduğunda ferahlatıcı renklerin tercih edilmesi önemli olmaktadır. Esasında bu durum mutfak dekorasyonu söz konusu olduğunda da akıllara gelmelidir. Yine banyonun daha geniş görünmesini sağlayacak rahat bir renk tonunu seçmek; banyoların çok daha geniş görünmesini mümkün kılar. Bunun için daha çok kırık beyaz ve krem tonlarını tercih etmek önerilmektedir. Yine banyonuza ikin bir renk seçeneği olarak ise, mavi ve mavini diğer tonları düşünülebilmektedir.

Banyo tezgah üstü dekoratif aksesuarlar arasında romantik tasarımlara sahip hediyelik sabunlar banyoda mutlaka yer vermeniz gereken renkli ürünler arasındalar. Bir çok farklı modele sahip olan dekoratif banyo sabunları yüzlerce farklı rengi ve dekoratif paketleri ile banyoya hareket katan ufak detaylar arasındalar.

Farklı şekilleri ile banyoda önemli bir rol oynayan dekoratif banyo bardakları canlı renkleri ve birbirinden farklı tasarımları ile banyo tezgahlarında ilgi çeken ve dekorasyona renk katan ufak detaylar arasındalar. Diş temizlik ürünlerinizi saklayabileceğiniz dekoratif banyo bardakları klasik, modern yada country tarzları ile yüzlerce farklı modele sahip hesaplı tasarımlar.

Country tarzından hoşlanıyorsanız ve banyonuzda zarif aynı zamanda romantik bir tarz arıyorsanız birbirinden özel tasarımları ile banyoda çekici bir etki yaratabileceğiniz seramik sabunluklar ve seramik çöp kovaları ve 2019 misafir havlu modelleri ile çok özel bir banyoya sahip olabilirsiniz. Galerimizde ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ve sizler için seçtiğimiz 2019 dekoratif banyo ürünleri ve fiyatları ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Banyolar evlerde en az kullanılan bölümler olarak bilinse de aslında çok önemli ve en sık kullanılan alanlar arasında yer alıyor. Küçük alanlarda, büyük ihtiyaçlar giderilmekte olan banyoların dekorasyonu konusunda da son dönemlerde büyük bir gelişme var. Artık aileler banyolarını dekore eder iken hem güzel görünmesine, hem de işlevsel olmasına özen gösteriyor.

Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Banyoların şık ve güzel görünmesi kadar işlevsel olmasına da özel göstermek istiyorsanız işlevsel ve çok bölmeli ince dolapları yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte güzel görünüm için ise rengarenk paspas takımı tercih edebilirsiniz. Gerek küçük banyolarda, gerekse de büyük banyolarda olmazsa olmazlardan biri de aynalardır. Büyük veya küçük tüm aynaları kullanarak banyonuzu mükemmel hale getirebilirsiniz.

[galeri]