Bebek Odası Dizaynı

En değerliniz, bebeğiniz dünyaya gözünü açarken onun ferah, rahat ve güzel bir odaya sahip olmasını isteyen aileler arasında yer alıyorsanız en güzel bebek odası dizayn seçeneklerini sizlere sunmak istiyoruz. Rahatlığı ve kullanımı ile dikkatleri üzerine çekecek olan bebek odası dizayn örneklerinde gerek renk uyumları, gerek mobilyaların yerleşimi ve seçimi, gerekse de düzen konusunda sizlere önerilerimiz olacak. Lafı uzatmadan hemen en güzel bebek odası dizaynı konusunda detaylara göz atalım.

Siyah Beyaz Bebek Odası Dizaynı

Bebek odası dekorasyonu yaparken en çok tercih edilen renklerin ikisi siyah ve beyaz oluyor. Kız ve erkek bebekler için daha önceki zamanlarda mavi ve pembe renkler ilgi görür iken artık daha soft ve daha güzel bir görüntü ortaya çıkartan siyah-beyaz kombini tercih edilmektedir. Siyah ve beyazın ahengi ile hazırlanan bebek odası dekorasyonları aynı zamanda ferahlık katması ile de ilgi gören renkler arasında yer alıyor.

Siyah Beyaz Bebek Odası Dizaynı

Siyah beyaz bebek odası dekorasyonuna en güzel örneklerden biri yukarıdaki görselde yer alıyor. Dekorasyonu incelediğimizde odada ki siyah ve beyaza ek olarak sadece iki parça üründe kahverenginin harika görüntüsünden yararlanılmış. Beyaz duvarların üzerinde yer almakta olan siyah yıldız desenleri, beyaz halının üzerindeki siyah işlemeler ve renk detayları, kullanılan duvar raflarının mükemmel görüntüsü bebek odasında harika bir kombin ortaya çıkartmış durumda.

Soft Renkler ile Bebek Odası Dizaynı

Dekorasyonda soft renkler son dönemlerde tüm odalar ve ofisler ile birlikte bebek odalarında da tercih edilmeye başlandı. Bebek odalarının daha ferah bir ortam olmasını sağlamakta olan soft renkler ile hazırlanan şık bebek odası dizaynı örneklerinden biri de aşağıdaki dekorasyon.

Soft Renkler ile Bebek Odası Dizaynı

Sadece gri ve beyaz tonlarında tercih edilen mobilyalara ek olarak yatak örtüsünün de aynı renk tonlarında seçilmiş olduğunu görüyoruz. Duvarlarda yer almakta olan birkaç çerçeve ile süslenerek hazırlanan bebek odası dekorasyonunda renklerin şık görüntüsü ile birlikte birbirine uyumu ve odayı aydınlık tutması da dikkat çekiyor.

Modern Bebek Odası Dizaynı

Eğer kaliteli ve modern bir bebek odası tercih etmek istiyorsanız ne kadar az eşya kullanırsanız o kadar iyi olacaktır. Gri tonlarında hazırlanan ve cibinlik kullanılan beşik çok şık bir görüntü ortaya çıkartır iken aynı tonlardaki duvar kağıdı kaplaması da bir o kadar modern görüntü sunuyor.

Modern Bebek Odası Dizaynı

Bebek odalarının ferah bir yaşam alanına sahip olması için minimum eşya kullanımı aynı zamanda modern görünümü tetikler iken birkaç parça şık ve kolay bir şekilde yerleştirebileceğiniz aksesuarlar ile odaya renk ve kullanım açısından kolaylık sağlayabilirsiniz.

Küçük Bebek Odası Dizaynı

Eğer bebeğiniz için geniş bir alan hazırlama imkanınız yok ve küçük bir odada dekorasyon dizaynı yapmak isterseniz aşağıdaki örneğimiz tam size göre. Hem odanın küçüklüğü, hem de doğru dizayn ile ne kadar ferah bir ortam olabileceğinin sırrı. Odanın en iyi şekilde güneş ışığı alıyor olması, duvarlarda tercih edilmiş olan duvar kağıtları ve kabartma ürünlerinin şıklığı, mobilyaların boyutları gerçekten özenle seçilmiş.

Küçük Bebek Odası Dizaynı

Bebek odası için ne kadar çok eşya seçmek yerine kullanacağınız ürünlere yer vermeniz daha güzel ve doğru seçenek olacaktır. Bebek için beşik, küçük bir bebek dolabı, komodin ve anne ile bebek arasındaki en büyük bağın kurulacağı emzirme koltuğu bir bebek odası için yeterli olacaktır.

[haber id=”21392″]