Benzersiz Tasarımları ile Ortamın Odak Noktaları

Duvar saatleri hiç şüphe yok ki ev dekorasyonu denince akla ilk gelen dekoratif parçalar, yüzlerce farklı tasarıma ve tarza sahip olan dekoratif duvar saatleri yaşam alanlarını tamamlayan aksesuarların başında yer alıyor. Aksesuar diyoruz çünkü duvar saatleri arasında farklı formları ile dikkat çeken, şık ve gösterişli tasarımları ile ortamın odak noktası haline gelmeyi başarabilen önemli öğeler.  Dekoratif saatlerin çok geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu düşünürsek, bu kadar çok modelin ve tarzın olması aslında hiçte şaşırılacak bir durum değil. Farklı açıdan bakarsak bu kadar uygun fiyatlara sahip olunabilen ve  dekorasyona görsel açıdan büyük katkı sağlayabilen, ayrıca dekorasyon tarzını ve kişisel zevkleri net şekilde yansıtabilen kullanışlı ve dekoratif dekorasyon öğeleri oluklarını söyleyebiliriz saatlerin. Bu nedenle ister lüks duvar saatlerini tercih edin, ister modern duvar saatlerini tercih edin, bu tercihiniz bulunduğu ortamın havasını değiştirecektir.

Modern Duvar Saatleri

Modern Duvar Saatleri
Modern Duvar Saatleri

Evde, ofiste yada bahçede, her alan farklı bir hava ve şıklık katan dekoratif duvar saatleri mutfak, yatak odası yada salon gibi alanların vazgeçilmez parçaları. Duvar saatleri dekorasyon içerisinde geniş kullanım alanına sahip olmasından dolayı kullanıcılarının karşısına bir hayli fazla model seçeneği ile çıkıyor. Seçenekler arasında yer alan klasik duvar saatleri, modern duvar saatleri veya çarpıcı tasarımıyla ortamda odak noktası haline gelebilen yüzlerce farklı model seçeneği günümüzde artık rahatça bulunabiliyor.

Lüks Duvar Saatleri

Lüks Duvar Saatleri
Lüks Duvar Saatleri

Duvar saatleri arasında bilindiği gibi klasik çarklı ve dijital modeller var, klasik tarza sahip saatler dekorasyonda daha çok tercih edilen modeller. Saat tercihlerinde en büyük rol tabi ki tasarımın çerçevesi, ahşap, metal, cam yada plastik gibi bir çok farklı seçenek söz konusu. Ayrıca dekorasyondan ödün vermeyenler için lüks duvar saatleri de ortamda kendini ilk gösteren dekorasyon ürünleri arasında yer alıyor.

Duvar saati seçerken öncelikli olarak dikkat etmemiz gereken husus; dekorasyona uygun materyale sahip ve oda içinde öne çıkan dokuları tamamlayan bir duvar saati olmasıdır. Basit bir örnek verecek olursak ortamın dekorasyon tarzı ilk bakışta sıcak ve samimi bir etkiye sahipse ahşap duvar saatleri bu etkiyi başarılı şekilde arttıracaktır. Bir ortamın dekorasyon tarzı belirgin hatlara sahip ise model seçimi yapmak bu anlamda daha rahat ve basit olacaktır. Yani en basit ifadeyle, kullanacağınız alanı tamamlayacak nitelikte bir duvar saati tercih etmelisiniz.

Ayrıca 2019 En Şık Saat Dekorasyonu yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Kişisel zevklere göre tercih edilen dekoratif duvar saatleri bazen ortamın en dikkat çeken parçaları olabiliyorken, bazende şık tasarımı ile dekorasyonu tamamlayan ve göze hoş gelen, abartısız tamamlayıcı parçalar olabiliyorlar. Bugün yazımızda yer verdiğimiz duvar saatleri ebat, model ve tarzları ile kullanıldıkları ortamın odak noktası haline gelebilen ve mekanda farklılık yaratabilen özel tasarımlar. Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz modern ve lüks, birbirinden şık ve dekoratif büyük duvar saatleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

[galeri]