Beyaz Renkli Mobilyalarla Kullanılacak Dekorlar

 Beyaz Renkli Mobilyalarla Kullanılacak Dekorlar; Dekorasyon konusu bugün iç mimarlık kapsamı içinde olan başlı başına bir eğitim ve sanat yetisi olarak karşımıza çıkan kavramdır. Günümüzde her türlü mekanı birbirinden ayıran dekorlar vardır. İster ev olsun ister işyeri renkli ve beyaz mobilyalar ile kullanılacak dekorları doğru bir biçimde belirlemek ise ayrı bir yeti isteyen durumdur.

 Beyaz Renkli Mobilyalarla Kullanılacak Dekorlar

Dekorasyon Yapmanın İncelikleri Nelerdir?

İster renkli olsun, ister beyaz mobilyalar ile dekore edilen ortamlarda dekorasyon yapılırken eğer bu dönemde bir dekorasyon yapılıyor ise mutlaka evlerde de duvar kağıdı kullanılacak ise modadan da uzak kalmamak adına öncelikli olarak duvar kağıdı modelleri 2019 neler onlara bakmak gerekir.   Bu noktada 2019 duvar kağıtlarının çok değişik seçeneklerinin olduğunu belirtmek gerekir. Beyaz Renkli Mobilyalarla Kullanılacak Dekorlar

Bur arada beyaz olan mobilyalarda beyaza yakışacak ortama uygun her renk her tür doku kullanılabilir. Lakin renkli olan mobilyalarda mutlaka kullanılan mobilyaların rengine ve dokusuna uygun olan duvar kağıtları seçilmelidir. Dekorasyon yaparken mutlaka genel konsepte uygun bir biçimde objeler seçilmelidir. Modern mobilyalar ile modern objeler, klasik olan mobilyalar ile klasik objeler bir arada kullanılmalıdır.

Dekorasyonda Fayans Kullanmanın Önemi

Dekorasyon yaparken fayans modelleri de dekorasyonun en önemli ürünleri arasındadır. Özellikle mutfak banyo gibi alanlarda sıradanlıktan uzak bir dekorasyon yapabilmek için doğru fayansları seçmek gerekir. Duvar kağıdı  ya da duvar boyası ile uyumlu olan fayansların kullanımına özen gösterilmelidir. Yerlerde desenli olan fayanslar var ise o zaman bulunulan ortamlarda kullanılan diğer mutfak banyo ürünleri fayansa uygun tarzda olmalı.

Salon Dekorasyonuna Yakışan Objeler

Evin her yerinde kendisine has bir döşeme yapılabilir. Bir oda son derece modern, bir oda son derece klasik olarak döşenmiş olabilir. Salon dekorasyonunda tarzı ne olursa olsun aynalar, tablolar, dekoratif duvar süsleri,  irili ufaklı mumlar, canlı taze çiçekler, zigon sehpalar, lambader, dekorasyonun yapısına uygun avizeler kokular, tütsüler kullanılabilir. Beyaz Renkli Mobilyalarla Kullanılacak Dekorlar

Tablo Kullanımının Dekorasyonda Yeri

Gerek salon dekorasyonunda gerek ise evin değişik yerlerinde tablolar renkli ve beyaz mobilyalar ilke kullanılan dekor malzemeleri arasındadır. Doğal taş tablo yapımı son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi. Doğal taşların toplanması ile biraya gelen bu tablolar her türlü evde kanvas tablolardan daha çok ilgi görüyorlar. Ama bunun yanında her türden tablonun evlerin içine bir derinlik kattığı ise kesin.

[haber id=”1392″]

Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Biraz da her türlü mobilya ile kullanılacak evlerin olmazsa olmazı olan perde seçimi konusuna. Kadife tarzında olan perdeler klasik mobilyalar ile kullanılmalıdır. Eski usul dantel perdeler ise country tarzında döşenen evler için idealdir. Desenli olan perdeler tek renk koltuk takımlarının olduğu her yerde rahatlıkla tercih edilebilir. Sebze meyve motifli olanlar ise mutfakların baş tacıdır.

 Beyaz Renkli Mobilyalarla Kullanılacak Dekori

 Beyaz Renkli Mobilyalarla Kullanılacak Dekorlar konusunda en önemli detay tül perdeler, güneş koruyucu perdeler de evlerde kullanılan perde türleridir. Kalın tül perdeler ara odalarda tek başına kullanılabilir. Perdeler kapalı ya da açık olduğu zamanlarda odanın daha ferah daha aydınlık görünmesine katkı sunmalıdır. Perde boyları da çok uzun ya da çok kısa olmamalıdır. Çok kısa olanlar minyatür gibi durabilir. Uzun perdelerde ise kolayca kirlenme sorunu ortaya çıkabilir.

Renk Konusunda Özel Önem Arz Eden Detaylar

Hangi renk olursa olsun koltuk döşeme renk uyumu konusu oldukça önem arz eden bir husustur. Kullanılan obje ne olursa olsun evin içinde renk konusunda gereken özen gösterilmelidir. Bu noktada uyumu yakalamak son derece önemli bir sanattır.  Koyu renklerden olabildiğine uzak kalınmalıdır. Açık, aydınlık, eşe huzur ve dinginlik veren renkler kullanılmalıdır.

Dekorasyonda Renk Uyumu

Dekorasyon için sarı ve beyaz renklerinin birlikte kullanımı, gri ve turuncunun beraber kullanımı da oldukça hoş bir uyum yakalanmasını sağlayacaktır. Görünümün ortamdaki mobilyaları ön plana çıkarması bu şekilde mümkün oluyor.

Dekorasyonda Renk Uyumu

Kahverenginin tercihinde dahi direkt olarak duvar boyası, fayanslar, parkeler veya camın çerçevelerinin rengi, odanın ahengini son derece büyük bir değişime tabii tutuyor. Krem rengi ve kahverengi için tonları, krem renginde ara tonlarda belirleyerek, kahverenginde daha koyu tonlarda tercih etmeniz gerekmektedir. Böylelikle direkt olarak siyah ve beyaz uyumunda olduğu gibi, evinizde salon başta olmak üzere tüm odaları son derece şık görünüme sahip olacak hale getirebilirsiniz.

[galeri]