Bisiklet Dekorlu Yaratıcı Dekorasyonlar

Dekorasyonda bisikletler genelde dekoratif objeler olarak karşımıza çıkar, evde küçük aksesuarlar olarak, bahçede ise çiçekleri sergilemek için tercih edilen dekoratif saksılar olarak. Bugün yazımızda ise dekor objesi olarak kullanılan gerçek bisikletlerin yer aldığı ev dekorasyon modellerine yer vermek istedik. Yazımızda bisiklet tutkunları için oldukça ilham verici örneklerin yer aldığını belirtelim, özellikle dekorasyona biraz farklılık katmak isteyenler için oldukça orjinal bir fikir. Dekoratif büyük bisiklet modelleri özel olarak temin edilebileceği gibi, bulduğunuz klasik bir bisikleti dekoratif hale getirmeniz de mümkün. Ayrıntılar yazımızın devamında.

Dekoratif Büyük Bisikletler

Dekoratif Büyük Bisikletler
Dekoratif Büyük Bisikletler

Bisiklet dekorları daha çok geniş mekanlarda tercih ediliyor, iç dekorasyon tarzları bisikletlerin en çok Endüstriyel – Loft tarzı dekorasyonlara yakıştığını söyleyebiliriz. Özellikle Endüstriyel tarzı büyük ve rahat mekanların boşluklarını değerlendirmek için son derece dekoratif bir fikir, hatta bu tarz geniş, yani eski fabrika ve depo gibi sanayi amaçlı kullanılan mekanların yaşam alanlarına dönüştürme projelerinde çok şık bir aksesuar olarak değerlendirilebilir.

Bu tarz yaşam alanları için küçük objelerin çok fazla farklılık yaratma şansı olmadığı için, bisikletler oldukça sıra dışı ve mekanın havasını değiştirebilecek bir dekorasyon fikri diyebiliriz.

Bir çok farklı şekilde dekorasyona dahil edilmiş bisiklet dekoru var, duvara asılı, tavanda yada yerde, yatay yada dikey olarak kişinin zevkine göre farklı şekilde tercih edilebiliyor. Tabi ki küçük daireler için tercih edilebilecek bir dekor olmasa’da, bisiklet meraklıları için kesinlikle ilham verecek fikirler söz konusu.

Peki dekoratif büyük bisikletler nasıl temin edilebilir? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Özel olarak dekoratif bisiklet aramak yerine, ikinci el klasik bisiklet satan kişileri arayarak işe koyulabilirsiniz. Özellikle eski ingiliz ve rus yapımı bisikletler dekoratif olarak oldukça tercih edilmektedir. Bunun yanında yine eskilerden çocukluk zamanlarımızdan pinokyo model bisikletler de yine dekoratif olarak tercih edilebilecek ürünler. Ayrıca bu tip ürünlerin görüntüsünü veya rengini beğenmemiş olabilirsiniz. Ancak çok kolay bir işçilikle istediğiniz renge sprey boya yardımı ile çevirebilir ve dekorasyonunuza uyum sağlamasını sağlayabilirsiniz. Eğer loft tarzda bir dekorasyon tercih ediyorsanız bu dekoratif bisikletleri ev içerisinde kullanabilirsiniz. Ancak biraz daha küçük bir eve sahipseniz, bahçede bisikletlerinizi çiçeklerle süsleyerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

[galeri]