Boncuktan Avize Yapımı

Boncuktan avize yapımı ile eviniz için şık bir avize yapabilirsiniz. Tabii ki bu biraz zahmetli olacaktır. Dilerseniz kolay bir işlemle başlayabilirsiniz. İnternet üzerinde bu yönde birden farklı tarif bulunur. Bazıları oldukça kolay olabilir ama zor ve karışık içeriğe sahip tasarımlarda olabilir. Bu nedenle sizler basit tarifleri uygulayarak başlayabilirsiniz. İlerleyen zamanda ise kendi tasarımınızla daha şık bir avize yapabilirsiniz.

2020 Evde Boncuktan Avize Yapılışı

İhtiyacınız olan malzemeler, dilediğiniz tasarıma göre; uygun renkte boncuklar ve aynı şekilde küçük veya büyük boncuklar daha sonra boncukları istediğiniz tasarıma göre ipe dizmeniz gerekir. Tabii ki bunun için dilerseniz nakış çemberi ya da kasnak denilen ahşap malzeme kullanabilirsiniz. Elde etmek istediğiniz boncuk modeli de burada önemlidir. Sarkıt şeklinde bir boncuk avize için, kasnak ya da çember tercih edebilir ve buna dizdiğiniz boncuk sarkıtları örgü ile geçirerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Evde avize yapmak isteyenler için, boncuktan avize yapımı hoş bir seçim olacaktır. Boncuk avize detayı ile birleştiğinde hoş bir görsellik oluşturur. Öncelikle yapacağınız modeli belirleyin. Ardından ihtiyacınız olan malzemeleri temin edin. Böylece ilk etabı tamamlamış olacaksınız. Yapmak istediğiniz avize modeline göre; sarkıt ya da daire şeklindeki avize tercihine göre boncuk dizilimine geçebilirsiniz.

Evde Boncuktan Avize Yapılışı 2020

Boncuklarınızı daire şeklindeki bir cam fanusun etrafına ya da benzeri bir malzemenin etrafına geçirerek de avize yapabilirsiniz. Ya da çember şeklindeki kasnak, nakış çemberi vb. malzeme ile sarkıt da yapabilirsiniz. Bunun için bunun kararını vermeniz gerekir. Böylece zevkinize göre tercih ettiğiniz boncukları ipe dizmeye başlayabilirsiniz.

Dizdiğiniz ip dizilimini ise en sonra, çembere sarkıt şeklinde örerek geçirmeniz gerekir. Ya da fanus şeklindeki dairenin etrafına dizdiğiniz boncukları örerek geçirebilirsiniz. Bu gibi detaylar modele ve zevkinize göre değişmektedir.

Evde Boncuktan Avize Yapılışı

Evde Boncuktan Avize Yapımı Örnekleri

Evde boncuktan avize yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler genel olarak aynıdır. Elektrik için, duyu sistemi, bunu eski avizenizin sistemini dahil ederek karşılayabilirsiniz. Ya da satın alabilirsiniz. Daha sonra ise modele göre, boncuk dizilimi ve boncuğu geçireceğiniz çember veya fanus daire tercihinizdir.

2020 Boncuktan Avize Yapılışı

Bu yönde boncukları ve ilgili malzemeleri de temin etmeniz gerekir. Boncukları geçireceğiniz halkaları, tuhafiye vb. yerlerden temin edebilirsiniz. Daha sonra boncukları misinalara dizerek halkaya zevkinize göre geçirebilirsiniz. Dilediğiniz herhangi bir renkte ve boyutta boncuk kullanabilirsiniz.

Boncuktan Avize Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Boncuktan avize yapımı için, belirli malzemelere ihtiyacınız vardır. En önemlisi zevkinize göre tercih edeceğiniz renkte ve boyutlarda yeteri kadar boncuk ve kasnak ya da çember, yani dizdiğiniz boncukları geçireceğiniz malzemedir.

Ayrıca elektrik sistemi-duyu ve tabii ki dizimi yapacağınız ip gibi ek detaylardır. Dilerseniz fanus vb. bir malzeme etrafına da dizdiğiniz boncukları sarabilirsiniz. Böylece de hoş bir avize ortaya çıkarmanız mümkündür. Her birini zevkinize göre tercih ettikten sonra işleme başlayabilirsiniz.

Boncuktan Avize Yapılışı 2020

Boncuklar, çember-halka veya fanus ve tabii ki yapacağınız boncuk avize modelinin zorluğuna göre farklı malzemelere de ihtiyacınız olacaktır. Model tercihinize göre malzemeleri belirleyebilirsiniz. Ama bizler sizlere basit ve pratik bir şekilde uygulanabilir avize malzemelerini belirtmek istiyoruz. Böylece kolay bir şekilde şık bir avize yapabilirsiniz.

Boncuktan avize yapımı; boncuk dizilimi ve geçireceğiniz çember, fanus gibi ana malzemeler ile kolaylıkla tamamlanabilir. Böylece hoş ve pratik bir avizeye sahip olabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Boncuk, zevkinize ve modele göre tercih edeceğiniz boncuklar.
  • 2 adet ayarlanabilir, nakış çemberi. Ya da vb. halka veya fanus.
  • Makas
  • İp