Boyanabilir Duvar Kağıdı Modelleri Hala Dikkatinizi Çekmedi Mi?

Son yıllarda duvar kağıtları dekorasyonda büyük bir yere sahip oldular. Sıradan tek renk duvar boyaları kullanmak yerine uzun ömürlü ve rengarenk duvar kağıtları daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca üzerlerinde bulunan işlemeler sayesinde de ev dekorasyonuna farklı bir hava katıyorlar. Hal böyle olunca duvar kağıdı üreticileri bu ilgiyi fark etti ve boyanan duvar kağıtları üretmeye başladılar. Peki nedir bu boyanabilir duvar kağıtları?

Boyanabilir Duvar Kağıtları

Duvar dekorasyonunda şıklığı ve zarafeti sevenlerin bir numaralı tercihi boyanabilir duvar kağıdı modelleri olarak öne çıkmaktadır. Kabartma desenlere sahip duvar kağıtlarını istediğiniz şekilde boyayarak kendi tarzınızı ve zevkinizi duvarlarınızda sergileyebilirsiniz. Kolay temizlenmesi ve boyanması ile duvar kağıdı tercihlerinde ilk sırayı alan boyanabilir duvar kağıtları, gösterişi sevenlerin dikkatini çekmektedir.

Boyanabilir Duvar Kağıdı Modelleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

boyanabilir duvar kağıtları
boyanabilir duvar kağıtları

Çok farklı desene sahip kabartma baskılı duvar kağıtları ile ofis ve evinizde farklı dizaynlar yapabilirsiniz. Desen çeşitliliğini değerlendirerek birkaç deseni bir arada kullanabilir, böylece hiçbir yerde görülmeyen, farklı duvar dekorasyonlarına imza atabilirsiniz.

Dekoratif Köpük Duvar Panelleri başlıklı yazımızı inceleyerek  farklı duvar dekorasyonlarına imza atabilirsiniz.

Boyanabilir Duvar kağıdı modelleri duvarlarınıza lüks bir görünüm kazandıracağı için dekorasyonunuza da gösterişli bir katkı sağlayacaktır. Zira bu tip duvar kağıtlarında tek renge boyamanız gibi bir zorunluluğunuz yok. Biraz hayal gücü ile istediğiniz renklerde ve desenlerde boyama yapabilmeniz mümkün. Ayrıca dekorasyonunuza kendi el emeğinizi de katacağınızdan evinizi daha çok seveceğinizden emin olabilirsiniz.

Boyanabilir duvar kağıtlarını gösterişli ve lüks salon dekorasyonu için tercih ederek salon dekorasyonunu daha da gösterişli hale getirebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi olan duvar kağıdı desenlerinde modern, avangard, klasik, country tarzı duvar kağıdı desenlerini bulabilir, bu şekilde dekorasyondaki tarzınızı daha güçlü yansıtabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda mükemmeli yakalamak için yeni sezon perde modellerini de incelemenizi öneririz. işte 2019 Perde Modelleri İle Yeni Bir Başlangıç Yapın başlıklı yazımız.

Küçük çocuklu ailelerin en önemli sorunu çocukların duvarı çizmesi veya boya kalemleri ile boyamasıdır. Boyanabilir duvar kağıdı modelleri tam da bu bağlamda ailelerin imdadına yetişmektedir. Özellikle çocuk odaları için farklı, neşeli ve eğlenceli boyanabilir duvar kağıtlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta bu duvar kağıtlarını çocuklarınızla birlikte boyayarak, onlara odalarını şekillendirme şansı verebilirsiniz.

Kabartma desenli duvar kağıtlarını değişik şekillerde boyayabilirsiniz. Resim yapmayı seven biri iseniz duvar kağıtlarınızı tuval rahatlığında boyayarak duvar dekorasyonunu çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kaliteli ve ekonomik olan boyanabilir duvar kağıtlarının önerilen boyanma sayısı yedidir. Bu sayının üzerine çıkıldığında duvar kağıtlarınız özelliğini kaybedebilir. Bu bağlamda kendinden kabartma desenli duvar kağıtlarını uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Rengini beğenmediğiniz ve sıkıldığınız takdirde farklı bir renkle boyayarak dekorasyonunuzda farklılık yaratabilirsiniz.

Boyanabilir Duvar Kağıtlarında Hangi Boyayı Kullanmalıyım?

Boyanabilir duvar kağıtlarında su bazlı silikonlu boyalar önerilmektedir. Bu boyaları dilediğiniz zaman silebilir, yıkayabilir ve değiştirebilirsiniz. Kaliteli bir boya ile profesyonelce boyanmış bir duvar kağıdını rahatlıkla 2-3 yıl kullanabilirsiniz.

Boyanabilir Duvar Kağıtları Nasıl Boyanır?

boyanabilir duvar kağıdı
boyanabilir duvar kağıdı

Duvar kağıdınızı boyamadan önce duvara çok iyi yapıştırdığınızdan emmin olmalısınız. Gerekirse duvar kağıdını yapıştırdıktan 2-3 gün sonra boyamalısınız. Çünkü zemini iyi kurumayan duvar kağıdında siz boya yaparken kaymalar, delinmeler ve tahribatlar oluşabilir. Bu da emeklerinizin ve bütçenizin boşa gitmesi demektir.  Su bazlı silikonlu boyalar, boyanabilir duvar kağıtları gibi esnek bir yapıya sahiptir. Bu da duvar kağıdı ile boyanın iyi kaynaşmasını ve uyumda tam not almasını sağlayarak sonucun daha mükemmel olmasını sağlayacaktır.

Duvar kağıdı boyamasında yağlı ve plastik boya kullanımı yapılarındaki kalınlık ve yoğunluk nedeni ile önerilmemektedir.

Çünkü duvar kağıdı yumuşak ve hafif boyayı sever. Bu nedenle silikonlu su bazlı boyanın ayarını da iyi yapmalısınız. Çok inceltilmiş boya duvar kağıdınızın renginin açılmasına neden olarak istediğiniz görüntüyü oluşturmanıza mani olacaktır.  Boyanın kıvamını satış temsilcinizden iyice öğrendikten ve ayarladıktan sonra duvarlarınızı boyayabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda fark yaratmak, ofis dekorasyonunda ise çalışma performansını artırmak için boyanabilir duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Daha detaylı görsel ihtiyacınız varsa aşağıdaki 2019 boyanabilir duvar kağıdı modelleri resim galerisini inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

[galeri]