Büyük Duvar Saatleri ile Dekorasyon Fikirleri

Büyük Duvar Saatleri ile Dekorasyon Fikirleri; Duvar dekorasyonu iç mekanlar için son derece önemli, mekânın tarzına dair izlerin yer aldığı özel ve kişisel duvarlar için en önemli aksesuarlar arasında yer alan duvar saatleri büyük önem taşıyor. Son yıllarda öne çıkan tasarımlar arasında vintage / retro tarzı büyük duvar saatleri. Çok büyük ebatlara sahip duvar saatleri ile dekorasyonda farklılık yaratabilir, dikkat çekici ve size özel bir stil elde edebilirsiniz. Özellikle oturma odaları, merdiven duvarları ve çalışma odalarında mekânın tarzına göre dekoratif büyük duvar saatleri tercih edebilir ve görsel açıdan uyumlu bir dekorasyon tarzına sahip olabilirsiniz.

retro tarzı büyük duvar saatleri

Dekorasyonda değişiklikler yaparken en ufak parçadan en büyüğüne kadar yapılan seçimlerde dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta bulunur. Yani duvar saati seçerken belli başlı detayları göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Aşağıda yer verdiğimiz detaylar seçimlerinizde size yol gösterecektir.

Duvar Saati Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Duvar saati seçerken ilk olarak mekânın dekorasyon tarzına uyumlu renk ve çizgileri ile iç mekânı tamamlayıcı özelliğe sahip tasarımlar seçilmelidir. Genel olarak renk skalalarından hangi renklerin birbiri ile uyum gösterdiklerine bakabilirsiniz.
  • Tasarımı satın almadan önce dayanıklılığı konusuna özellikle dikkat etmelisiniz. Kaliteli malzemelerden tasarlandığına, paslanmayan bir gövdeye sahip olmasına ve ufak darbelerde kolayca deforme olmamasına dikkat edebilirsiniz. Fiyatları ucuz olan ve genelde sokaklarda satılan ürünler pek kaliteli değildir. Pahalı olsa dahi bir ürünü tek seferde almak ve uzun yıllar kullanmak önemli bir noktadır.
  • Duvar saati sesinden hoşlanmıyorsanız seçeceğiniz tasarımların sessiz mekanizmaya sahip olup olmadığını mutlaka satıcıya sormalısınız. Hatta satın almadan önce orada deneme yapabilirsiniz.
  • Duvar saatini kullanacağınız alanın büyüklüğü uyumlu bir görünüm açısından son derece uyumludur. Duvar saati seçerken saatin boyutlarını mekâna göre uygun olarak seçebilirsiniz. Ancak farklılık yaratmak istiyorsanız büyük duvar saatlerini özgürce tercih edebilirsiniz. Büyük duvar saatleri tercih ettiğinizde çevresine herhangi bir şey daha asmamanız. Duvarınızda yalnızca saat asılı olmalıdır. Bu dekorasyon kurallarından biridir.

Büyük Duvar Saatleri ile Dekorasyon Fikirleri

Evinizin tarzı ne olursa olsun dekoratif duvar saatleri ile çekici duvar dekorasyonları elde edebilirsiniz. Özellikle günümüzde hemen her tarzda birbirinden yaratıcı saat tasarımlarını hemen her yerde kolayca bulabiliyoruz. Son dönemde oldukça popüler olan ve son derece stil sahibi bir duruşa sahip olan retro ve vintage tarzı büyük duvar saatleri ile oldukça çekici ve özel bir tarz elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Vintage Saatler ile Duvarlara Tarz Katın!

Büyük dekoratif duvar saatleri belirli bir tarza sahip iç mekanlarda farklı bir hava katıyor açıkçası. Retro tarzı, vintage ya da iskandinav tarzı dekorasyonlar için duvarda mutlaka kullanılması gereken tasarımlar diyebiliriz. Modern dekorasyon içinde kullanılabilir ancak retro tarzı tasarımlar ve eski görünümlere sahip büyük duvar saatleri saydığımız tarza sahip iç mekanlar ile tam anlamıyla uyumlu ve mekânın tarzını tamamlayan özelliğe sahipler.

Büyük duvar saatleri arasında modern ve klasik birçok farklı stil bulunuyor, ancak eskitilmiş görünümlere sahip ahşap ve metal büyük dekoratif duvar saatleri daha orijinal ve şık bir görünüm için son derece ideal tasarımlar. Büyük duvar saatleri arasında bahsettiğimiz retro ve vintage eskitilmiş görünüme sahip tasarımlar düz duvarda olduğu kadar tuğla ve taş kaplama duvarlarda özellikle bambaşka bir hava katıyor mekâna…

İlginizi Çekebilir: Vintage Saatler ile Duvarlara Tarz Katın !

Retro tarzı büyük duvar saatleri

Ahşap duvar saatleri hemen hemen her eve uyum gösterse dahi, oldukça canlı renklerde olan evlere pek uyum sağlayamaz. Fakat yine de Retro tarzında birbirinden şık yeni ve modern büyük duvar saatleri bulabilirsiniz. Hatta kendi duvar saatinizi kendiniz dahi yapabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun renkleri yakaladıktan sonra klasik bir duvar saati alarak çevresini dizayn edebilirsiniz. Genel olarak duvar saatlerinin çevresinde aynalar ve ağaç dalları kullanılmaktadır.

retro tarzı büyük duvar saatleri

Eğer antika eşyalardan hoşlanıyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz galeri içerisinden bir saat modeli seçmeniz çok kolay olacaktır. Genelde bu tarz büyük duvar saatleri antika evlerle bir bütün haline gelmekte ve olduğundan çok daha şık bir görünüm kazandırmaktadır. Sonuç itibari ile saat zamanı gösterdiği için herkesin evinde bir saat bulunmalı. Peki bu neden oldukça şık ve estetik bir görünüm kazandırabilecek eski tip, Retro ya da vintage saatler olmasın ki? Bu saatler hem evinize ağır bir görünüm kazandıracak hem de sade olmasına rağmen oldukça gösterişli bir hava katacaktır.

Sizler için seçtiğimiz 2020 büyük duvar saatleri ile dekorasyon örneklerini incelediğinizde eskitilmiş ahşap ve metal saatlerin dekorasyona kattığı değeri ve etkiyi rahatlıkla görebilirsiniz.

Modern Salon Duvar Saatleri

Her evin salonunda dekorasyonun tamamlayıcılarından biri olan duvar saatleri kullanılmaktadır. Sizler de dekorasyonunuza farklı bir yön ve zevk katabileceğiniz duvar saati modelleri arasından uygun olanlarını seçerek evinizde farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle modern salon duvar saatleri konusunda çok daha iyi uyum sağlamaktadır. Modern salonlarda kullanılabilecek olan bu saatlerin büyüklüğü ve renkleri ise tamamıyla size kalmış bir seçim olacaktır.

Modern Salon Duvar Saatleri

Seçtiğiniz modele göre salonunuza farklı bir hava katacak olan duvar saati modelleri arasından salonunuzun büyüklüğüne göre seçim yapmanız çok daha iyi bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda mobilyalarınızın renklerine göre duvar saati seçimi yapmanız, dekorasyon açısından bütünlük oluşturmasını sağlayacaktır.