Büyük Salonlar İçin En İyi TV Arkası Düzenlemeleri

Salon dekorasyonun günümüzdeki merkez noktası olan televizyonlar, arkasındaki dekoratif unsurlar ile bulunduğu alana canlılık ve genişlik kazandırmaktadır. Oturma konumu baz alınarak merkeze yerleştirilen TV üniteleri, yaşam alanlarının odak noktası olmasından dolayı hem gözü yormayacak hem de iç açacak tasarımlarla salonların ve odaların dekorasyonuna zenginlik katmaktadır. Oturma odası ya da salon tasarımı için odak noktası haline gelen bu alanları daha dekoratif gösterecek zengin seçeneklerden biri olan TV duvar dekorasyonu da oldukça önemlidir. Peki salon TV ünitesi dekorasyonu nasıl olmalıdır?

TV Ünitesi Monte Edileceği Odaya Göre Nasıl Seçilmelidir?

Günümüzdeki evlerin yaşam alanlarının en temel parçalarından biri olan televizyon, mobilyaların yönünü belirlemektedir. Oturma alanlarındaki en dikkat çekici eşya olan televizyon, ünite ile birleştirilerek, salonun bir parçası haline getirilmektedir. Fakat bu TV ünitesinin özenle seçilmesi gerekmektedir. Odanın boyutuna ve eşyaların yerleşimine göre seçilen TV ünitesi, duvara monteli veya ayaklı olmak üzere iki tiptir.

Eşyalarla dolu olan ve metrekare olarak çok da geniş olmayan salonlarda duvara monte edilmiş TV ünitesinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu yöntemle hem televizyon çok yer kaplamamakta hem de duvarda TV dekorasyonu odanın daha hoş görünmesini sağlamaktadır. Bu durum aynı zamanda televizyon arkası dekorasyonunun güzelliğini ön plana çıkarmaktadır.

TV Ünitesini Seçerken Alan Kullanımına Dair İpuçları

Salon ve oturma odasının oluşturulmasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta olan televizyon ünitesi dekorasyonu, alan kullanımında büyük ayrıcalıklar kazandırabilmektedir. Günümüzde ekran genişliği her geçen gün büyüyen televizyonların duvara monte edilmesi, alandan kazanmayı sağlanmada faydalı bir fikir olabilmektedir. Özel tasarım TV ünitesi modellerinin çoğunda görülen duvarda televizyon dekorasyonu, ışıklandırma ve raflar ile bir bütün halinde evlerdeki yaşam alanlarının en çekici bölgesi haline gelmektedir.

Duvara monte TV dekorasyonunun en büyük kazançlarından biri de ev sakinlerinin televizyon sehpasını diledikleri gibi süsleyebilmesidir. TV ünitesi dekorasyon ürünleriyle ilgi çekici bir görünüme sahip olan bu alan, güzelliğiyle misafirlerin dönüp bir daha bakmalarına sebep olmaktadır.

Zengin Bir TV Ünitesi İçin Duvar Kaplaması Tercih Edin!

Düz bir duvar arkasında sıradan durabilen modern tasarım TV ünitesi, çeşitli tasarımlar ile şekillendirilmiş kaplamalar ile daha zengin bir görünüme kavuşturulabilmektedir. Televizyon duvarı dekorasyonu denildiğinde bu kaplamalar en önemli parçalar haline gelmektedir. Tuğla kaplamalı duvar tasarımlarından kabartmalı olanlara ve taş tasarımlı modellere kadar sayısız seçenek ev sakinleri tarafından tercih edilebilmektedir.

TV Ünitesinin Tamamlayıcısı Aydınlatmadır!

Salonların eşsiz görüntüsüne güzellik katan TV ünitesi dekorasyon fikirleri, bulunduğu alana zenginlik kazandırsa da büyük bir alanı kaplamasından dolayı, odadaki ışığın hepsini eşit oranda üstüne çekmekte yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple TV ünitesi tasarımlarındaki en kilit noktalardan biri de ışıklandırmadır. Genellikle spot lambalar ile aydınlatılan televizyon üniteleri, eşit miktarda yayılan ışıklandırma ile muhteşem bir görüntüye kavuşmaktadır.