Çağrı Merkezi Mobilyası Seçimi

Çağrı Merkezi Nedir, Nasıl Kurulur?

Çağrı merkezleri son 30 yıl içinde dünyada en çok önem verilen destek hizmetleri listesinin başında yer almaya başladılar. Ticari firmalara büyük kolaylıklar sağlayan çağrı merkezleri, müşteri hizmetleri için ayrılan bütçelerde önemli düşüşler sağlamaları nedeniyle de önem kazanan işletmeler konumuna geldiler. Ticari şirketler kendilerine ait çağrı merkezleri kurmak yerine, kurulu bir düzeni olan ve aldıkları eğitimle birlikte firmanın müşterilerine her konuda destek sağlayabilecek personeli bulunan çağrı merkezleri ile çalışmayı tercih ediyorlar. Dolayısıyla çağrı merkezlerinin şirketlerin ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini gösteren alt yapıyı hazırlamaları ve çalıştırdıkları personele en iyi koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu durumda işe en başından başlamak, çağrı merkezlerinin tasarım aşamasından başlayarak çağrı merkezindeki farklı alanlarda kullanılacak olan mobilyalardan bahsetmek gerekiyor.

Çağrı merkezlerinin öneminin artmasıyla birlikte sıfırdan çağrı merkezlerini tasarlayan yani çağrı merkezinin havalandırmasını, zemin problemlerini ve çözümlerini, yerleşim düzenini ve mobilyalarını planlayan firmalar hizmet vermeye başladı. Yani uygun bir çağrı merkezi yaratmak için bu işi profesyonel olarak yapan, konuda uzmanlaşmış olan kişilerden yardım alınabilir. Ama baştan sona kadar her ayrıntıyı düşünerek çağrı merkezi yaratan bu firmalardan yararlanmayı değil de çağrı merkezini kendiniz tasarlamayı ve dekore etmeyi de seçebilirsiniz. Bu durumda çağrı merkezi mobilyalarının seçimi hususunda birkaç ayrıntıya dikkat çekmek yerinde olabilir.

Çağrı Merkezi Mobilyalarının Seçimi

Çağrı merkezleri, çalışanlarının büyük çoğunluğunun gün boyunca şirketlerin müşterileriyle direkt olarak konuştukları, muhatap oldukları yerlerdir. Dolayısıyla birçok iş yerinin sürekli bahsettiği müşteri memnuniyetinin çağrı merkezleri için gerçekten de hayati bir kavram olduğu söylenebilir. Dolayısıyla müşterilerin memnun olmasını sağlayacak olan personelin çalışma ortamının çok iyi olması gerekecektir. Tabi ihtiyacı olan tüm malzemelere kolay şekilde ulaşabilen ve mümkün olduğu kadar rahat bir şekilde çalışan personelin eğitim aldığı, toplantı yaptığı ve dinlendiği alanların da uygun bir şekilde dekore edilmesi gerekir. Böylece müşterilerle görüşme yapmadıkları anlarda şarj olmaları, performanslarını yükseltmelerini sağlayan aktivitelere katılmaları sağlanabilir.

O halde çağrı merkezi personelinin çalıştıkları istasyonların personelin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıda olması gerekir. Bu konuda çağrı merkezlerini A’dan Z’ye tasarlayan üreticilerden yardım alabilirsiniz. Çok sayıda personelin çalıştığı çağrı merkezlerinin alanın en verimli şekilde kullanmak üzere üretilmiş olan çalışma istasyonları, çağrı merkezi mobilyaları arasında en önemli mobilyalar olarak gösterilebilirler. Uzman firma tarafından üretilen çalışma istasyonunun tek kişilik birimleri, çağrı merkezi personelinin bilgisayar, telefon, ofis malzemeleri, dosyalar vb. çalışma araçlarını rahatlıkla kullanmalarını sağlamak üzere üretilirler. Çalışma koltukları ya da sandalyeleri çalışanların uzun süre boyunca oturacakları düşünülerek ergonomik olarak imal edilir. Çalışanların psikolojik olarak rahatlamalarını, gevşemelerini sağlayacak olan renklerden ve buna uygun şekilde tasarlanarak üretilen çalışma istasyonları, kablolama ve kullanılacak malzemeleri depolama alanlarına da sahiptirler. Gerekli olduğunda birbirlerinden ayrılabilen ya da birbirleriyle birleştirilebilen çalışma istasyonları, çağrı merkezi personelinin üst düzeyde iş performansına ulaşmalarını sağlayacaklardır.

Yine aynı uzman firmalar tarafından özellikle çağrı merkezleri için üretilen ve dinlenme alanlarında ya da eğitim alanlarında kullanılmak üzere imal edilmiş olan mobilyalar, çağrı merkezi çalışanlarının ve bu iş yerlerinin bütününün gösterdikleri performansın en üst seviyeye çıkmasını sağlayacaktır. Sonuç olarak çağrı merkezini sıfırdan tasarlamak üzere yardım almasanız bile, çağrı merkezleri için özel olarak üretilmiş olan çağrı merkezi mobilyalarından faydalanmanız, çağrı merkezi olarak hizmet veren iş yerinizin en iyi şekilde işlemesini sağlayacaktır.

Ofis Mobilya Seçimi

Ofis Mobilya Seçimi
Ofis Mobilya Seçimi

Yazımızda genel olarak her ne kadar çağrı merkezi mobilyalarına yönelmiş olsak da, ofis mobilya seçimi için de ideal ürün tercihlerinden bahsettiğimizi düşünüyoruz. Yaptığınız iş ne olursa olsun, ofis ortamında yalnızca ihtiyacınıza yönelik ürünler bulundurmalısınız. Ayrıca günün büyük bölümleri ofislerde geçtiğinden ofis mobilya seçimi yaparken ergonomik ve göze hitap eden ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Rahat olmayan koltuklar, olması gerekenden yüksek masalar ofiste geçirdiğiniz süreyi verimsiz hale getirecek ve sizi yoracaktır. Ayrıca bir diğer önerimiz de ofis dekorasyonunda sizi dinlendirecek, göz yormayacak renkleri tercih etmenizdir.

Ofisinize Tarz Katmak İçin 7 Basit Öneri

Daha fazla detay için çağrı merkezi mobilyası üretimi sağlayan rubiby web sitesinde bulunan http://rubiby.com/urun/detay/cagri-merkezi-mobilyalari linkini ziyaret edin.