Çalışma Masası Düzeni Nasıl Olmalı?

Çalışma masası dekorasyonu verimli çalışma için son derece önemlidir. Dikkati toplayarak verimliliği artırmanın yolları vardır. Bu bağlamda ilk olarak çalışma masası düzeni nasıl olmalı sorusu akla geliyor. Çalışma masası sadece vakit geçirilen bir yer değildir. Çalışma masası, başarılara imza atmanızı sağlayacak, çalışma veriminizi artıracak ve en önemlisi çalışma hevesi verecek şekilde dekore edilmelidir. İlham Veren Çalışma Odası ise verimliliğinizi üst seviyelere taşıyacaktır.

Peki bu nasıl olacak?

İşte çalışma masası düzeni için iyi fikirler…

Çalışma Masası Düzeni Nasıl Olmalı?

çalışma masası düzenleme
çalışma masası düzenleme

Günümüzde çalışma alanı için ayırabileceği özel bir alana herkes sahip olmayabilir. Veya minimal alanlarda çalışmak zorunda kalabilir. Bu nedenle çalışma maaşı dekorasyonu dikkatli bir şekilde yapılarak elverişli hale getirilmelidir. Minimal ölçülerde bir çalışma alanı bile olsa çalışma masası düzenleyici araçlar ile kullanışlı hale getirilmelidir.

Çalışma Masası Düzenleme

Çalışma masası üzeri ve etrafı dağınıklıktan uzak olmalıdır. Çalışma masasının etrafındaki kablolar kutularla gizlenmelidir.

Çalışma masası işlevsel olmalıdır. Çalışma masasını ortaya konumlandırarak kenarlara işiniz kolaylaştıracak ve tüm dağınıklığı alacak duvar rafı yapabilirsiniz.

Minimal ortamlarda bulunan bir çalışma masası ise açık renklerden oluşmalı ve uygun aydınlatma ile mutlaka aydınlatılmalıdır.

Çalışma masasının üzerinin dağınık olması çalışmayı olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır. Bu nedenle çalışma masası düzenleyici kullanmalısınız. Be masa düzenleyicilerine para vermem diyorsanız kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. En kolay çalışma masası düzenleyicisi ise ayakkabı kutularının birleşmesinden yapılandır. El beceriniz ve hayal gücünüz ile işlevsel bir masa düzenleyici yapmak oldukça da eğlenceli:)

Çalışma masasının en çok kullanılan eşyalarından biri de çekmecelerdir. Ele geçen eşyalar çekmeceye atıldığı için çekmece içler acısı durumdadır. Çalışma masası düzenleyici ürünlere ek olarak çekmece düzenleyicilerde bulunmaktadır. Çekmece düzenleyici organizerler ile çalışma masası çekmeceleriniz olması gereken düzen kavuşacaktır.

Çalışma masasında bulunması gerekenler arasında kalemlikler de vardır. Ve bu kalemlikler de en az çekmeceler kadar dağınıktır. Kalemlik düzeni için kendin yap fikirleri araştırabilir ve çalışma masasında gerekli düzeni sağlayacak kalemlik modelleri yapabilirsiniz.

Kendin yap kalemlik fikirleri arasından en basiti olan uzun kutu, kavanoz ve rulo kartonları boyayarak ve yapıştırarak şık kalemlikler yapabilirsiniz.

Çalışma Masasında Olması Gerekenleri Listelersek

Çalışma masası düzeni
Çalışma masası düzeni

Çalışma masasında verimli çalışmak için sık sık kalkılmaması gerekir. Bu da çalışma masasında isinize yarayacak her şeyin olması demektir.

Çalışma masasında olması gereken eşyaları kısaca listeleyelim…

Su; çalışma masasında olmazsa olmaz eşyaların başında su gelir. Meşguliyet sebebi ile su içmeye kalkmaya üşendiğiniz durumlar için çalışma masanızda en az 2 şişe su bulundurmalısınız.

Kulaklıklar; sessiz bir ortamda çalışmak için olmazsa olmaz eşyalardandır bence. Yoğunluğunuzu işe vermek için çalışma massında kulaklık bulundurmayı unutmayın.

Atıştırmalıklar; çalışırken hemen hemen hepimiz “içim kıyıldı” deriz. İşte tam da bunun için çalışma masası dekorasyonu yaparken sağlıklı atıştırmalık kutusu da yapmalısınız.

Temizlik malzemesi; mendil türü temizleyici ürünler çalışma masasında olması gerekir. Özellikle hastalık durumlarında işinize yarayan el temizleyici ürünler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Şal veya hırka; serin havalarda işinize yarayacağı düşüncesi ile belirlenmiş bir eşyadır. Klima serinliğinden rahatsız olduğunuz anda bile kullanabilirsiniz.

İlk yardım malzemeleri; beklenmedik basit kazalarda kullanabileceğiniz yara bandı ve ağrı kesiciler bulundurmalısınız. İsteğiniz doğrultusunda göz damlası, vitamin bulundurabilirsiniz. Lens kullanan biri iseniz göz solüsyonu bulundurmanız ise şarttır.

Bütün bunlar dışında şarj cihazı ve deodorant da çalışma masası düzeni nasıl olmalı sorusunun cevabında karşınıza çıkan eşyalar arasındadır.

Çalışma masası dekorasyonunda çalışma masası düzeni nasıl olmalı resim galerimizi inceleyerek işlevsel, şık ve kullanışlı çalışma ortamları hazırlayabilirsiniz.

[galeri]