Cam Balkonlar İçin Perde Modelleri

Cam balkonlar için perde modelleri nasıl olmalı? Cam balkonlarda hem estetiği hem de mekan kullanımını destekleyecek perdeler tercih edilmelidir. Kalite ve görselliği ile konforlu bir mekan kullanımını da destekleyen modeller olmalıdır. Böylece son derece şık ve ışık geçirgenliği ayarlanabilen cam balkon düzeni oluşturulabilir.

Cam Balkolar İçin Perde Modelleri2019 Cam Balkon İçin Perde

Kalın Kumaşlı ve Parçalı Perde Modelleri

Cam balkonun en belirgin özelliği cam yüzeyin fazla olmasıdır. Bu fazla aydınlık ve güneş alan mekan için perde de ona göre seçilmelidir. Özellikle de yaz aylarının yoğun güneş ışığını engelleyen perde modelleri etkili olmaktadır. Bu perdeler hem güneşi engelleyen kalın yapıda hem de farklı desenlerle şık görünümde olmaktadır. Bu perdelerin parçalı olması ise çeşitli kullanım imkanı sunacaktır.

[haber id=”8417″]

 Parçalı ve kalın perde modelleri ile isteğe göre güneş ışığından faydalanmak ta mümkün olacaktır. Kumaş seçenekleri ile bu çeşitliliği arttırmak ta mümkündür. Bu model cam balkonlar için perde modelleri arasında yaz ayları için ideal seçenekler oluşturmaktadır.

Zebra Perde ModelleriCam Balkon İçin Perde 2019

Cam balkonlar için perde modelleri uygulamalarında zebra perdelerde oldukça etkili olmaktadır. Zebra perdelerin yarı geçirgen özelliği ile aydınlık bir ortam elde etmek mümkün olmaktadır. Bu perde modelleri cam balkonlarda dört mevsim kullanılabilmektedir. Kumaş ve tülün bir arada kullanıldığı perde modeli olarak oldukça etkili sonuç vermektedir. Zebra perde seçeneklerinde renk farklılıkları ile dekorasyon desteklenmektedir.

Kolay kullanımı ise büyük avantaj sağlamaktadır. Son yılların en çok sevilen zebra perde modelleri cam balkonda da estetik görünüm sağlamaktadır. Özellikle de kış ve bahar aylarında hem ışığı geçirmekte hem de görüş sağlamaktadır.

Şık ve estetik görüntüsü ise balkon dekorasyonunu daha kaliteli hale getirmektedir. Kalın perde ve tül perde şeklinde kullanılabilmektedir. Bu sayede enerji tasarrufu için de etkili bir çözüm olmaktadır. Stor perde tekniği ile etkili kullanım fırsatı da sunmaktadır.

Plise Perde ModelleriCam Balkon İçin Perde plisel,

Panjura benzer sistemle çalışan sistem plise perdeleri daha işlevsel kılmaktadır. Bu mekanizma ile perde son derece kullanışlı olmaktadır. Parça parça olan perdeler alan kullanımına göre gölge ve ışıklandırma yapma imkanı sunmaktadır. Alanın en iyi şekilde ışıklandırılması sağlanıyor. Aynı zamanda da cam balkonun son derece estetik bir görünüme sahip olmasını desteklemektedir.

Etkili kullanımı yanında temizliğinin de son derece kolay yapılmaktadır. Cam üzerine monte edilmesi ise minimum yer kaplama avantajını sağlamaktadır. Bu sayede de cm balkon için en etkili perde modeli seçenekleri arasında yer almaktadır.

Dekoratif ve Kullanışlı Tül Perde ModelleriCam Balkon İçin renkli tül Perde

Tül perde seçeneklerinde kullanım farklılıkları da kullanıcı ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu perde modelleri son derece kullanışlı seçeneklerle kullanıcıya sunulmaktadır. Sıcak yaz akşamlarında rüzgarı hissetme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda sinek ve böceklerin balkona girişini de önlemektedir. Farklı şekillerde dekore edilerek özellikle geceleri etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

[haber id=”12199″]

Kalın perde modelleri ile birlikte kullanılarak etkili bir çözüm sunmaktadır. Zarif ve son derece kullanışlı alternatiflerini de bulmak mümkün olmaktadır. Tül perde kullanımı ile hem gerekli mahremiyet hem de hava akımı sağlanabilir.

Özgün Perde Modellericam balkon içi n zebra perdeleri.

Cam balkonların genel dekorasyonu ile uyumlu perdeler çok daha iyi olmaktadır. Özgün perde modelleri kullanıcının isteği üzerine üretilmektedir. Kumaş ve renk seçimi son derece pratik kullanım tekniği ile birleştirilmektedir. Bu da özellikle dekorasyonu tamamlanmış balkonlarda etkin olarak kullanılmaktadır.

Modern ve şık bir görsel oluştururken kullanım kolaylığı da sunmaktadır. Bu modellerde de raylı sistem ya da stor perde sistemi kullanılabilmektedir. Özel tasarım perde modelleri kullanıcı isteğine ve ihtiyacına göre belirlemektedir.

Cam Balkon Perdesi Nasıl Olmalı?

Cam balkonlarda en çok dikkat edilmesi gereken durumların başında, ortalama 50 santimetrede bir açılabilen cam modelleri için, buna uygun bir perde seçimi yapılması gelmektedir. Her bir panel için direkt olarak bu boyutlarda kesilmiş perdeler, şık bir görünüme sahip olmayacaktır.

Cam Balkonlar için Perde

Ortalama iki cam balkon panelinin uzunluğunda, yani 100 ila 150 santimetrelik zebra perdelerin kullanımı mümkündür. Böylece her zaman için şık bir görüntü oluşması sağlanacak, perdelerin tümünün etkilenmediği, camın da rahatlıkla açılabildiği bir tasarım ortaya çıkacaktır. Zebra perdeler, cam balkonlarda en çok ilgi gösterilen, rahatlıkla güneş ışınlarını alabilecek yapıya sahip olan modellerdir.

[galeri]