Cam Kavanoz Süsleme Teknikleri Ve İlham Veren Fikirler

Cam Kavanoz süsleme tekmikleri için İlham Veren Fikirler; Ev dekorasyonu için renkli ve yaratıcı fikirler arayanlar için yazımızda basit cam kavanozlar ile ortaya çıkan birbirinden güzel ve dekoratif eşya fikirlerinden bahsetmek istiyoruz. Basit cam kavanozlar biraz el becerisi ile nasıl dekoratif birer eşyaya dönüşebilir gelin hep beraber inceleyelim.

Cam kavanozlar hemen her evde bulunan, çoğu zaman mutfakta fazlalık yaratan parçalardır, ev hanımları cam kavanozları depolama amaçlı kullanır genelde ancak bazı anneler cam kavanozlar ile evde farklılık yaratmaya karar vermiş ortaya harika fikirler çıkmış. Size ilham vereceğini düşündüğümüz cam kavanoz süsleme teknikleri ile evinize renkli ve dekoratif aksesuarlar yapabileceksiniz, aynı zamanda bir çok farklı işe yarayan eşya haline getireceğiniz cam kavanozlar ile ev dekorasyonuna renk katabilirsiniz.

Bebek sahipleri özellikle bu konuda ilham alacaklardır çünkü sürekli alınan cam kavanozdaki bebek mamaları sayesinde ellerinin altında bir çok cam kavanoz depolanmış olacaktır. Eviniz de kullanmadığınız bu cam kavanozlar oldukça kullanışlı ve işinize yarayacak birer dekorasyon ürüne dönüşebilir.

cam kavanozlar ile yaratıcı fikirler
Cam kavanozları dönüştürün, evinize renk katın !

Çalışma masası için değerlendirin 

Çocuklu evler için cam kavanozlar çalışma ortamını daha düzenli ve eğlenceli bir hale getirebilir. Çocukların hem eğlenerek hem de düzenli olmayı öğrenmeleri için cam kavanozlar ile çocuk malzemelerini renklerine göre ayırabilir ve çocuğunuzla daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Hem çocuklarınız ile güzel vakit geçirmiş olursunuz hem de çocuklarınızın hayal güçlerini artırıcı bir etkinlik de yapmış olursunuz.

fotoğrafları cam kavanozlarda saklayın
fotoğrafları cam kavanozlarda saklayın

Kavanozlarda fotoğraflar 

Evinize kendinizin yapacağı dekoratif ve eğlenceli bir aksesuar olarak düşünebilirsiniz kavanozlara resimler yerleştirmeyi. Hem size özel hemde oldukça eğlenceli bir değişiklik olabilir. Cam kavanozları değerlendirmenin belkide en keyifli yollarından bir tanesi.. Ayrıca evdeki boş zamanlarınızı değerlendirmek için evde yapılabilecek hobiler edinmek istiyorsanız yapılabilecek eğlenceli bir hobi de olabilir.

cam kavanozlar ile asılı vazo yapımıCam kavanozları vazo olarak kullanın

İşte size yaratıcı bir fikir daha, kullanmadığınız cam kavanozları dekoratif vazolar haline getirebilir ve evinizin farklı alanlarında değerlendirerek dekorasyona renk katabilirsiniz. Cam kavanozların içine ister gerçek, ister yapma çiçekler yerleştirerek mutfak, balkon yada oturma odası gibi alanları renklendirebilirsiniz. Yağımı son derece basit olan bu ufak düzenleme ile daha kişisel bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Ayrıca kendi emeğiniz ile yaptığınız bir dekorasyon ürünü olduğu için de oldukça severek kullanacağınız bir ürün olacaktır.

renli cam kavanozlar ile takvim yapımı

Kavanozlar ile eğlenceli takvim yapımı

Çocuklarınızın severek ve eğlenerek öğrenmesi için cam kavanozlardan eğlenceli takvimler yapabilir, çocuk odasına yada antre bölgesine renk katabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kavanoz kapaklarını renkli şekillerde boyayın ve üzerine silinebilir bir kalemle rakamları yazın, işte bu kadar basit. Böylece çocuklarınızı da evde hobi yapabilecekleri bir alternatif hobi yapmasını öğretmiş olursunuz.

cam kavanozlardan baharatlık yapımı

Baharatlık olarak kullanın 

 Cam kavanozları mutfakta kullanmanın en akılcı yolu baharatlık olarak kullanmak. Dilerseniz cam kavanozları farklı renklere boyayabilir, kapaklarına baharat isimlerini yazarak mutfakta işe yarar bir gereç sahibi olabilirsiniz. Farklı dekoratif cam kavanozları ile baharatlık süslemeleri yapmak isterseniz de dekorasyon blog sayfalarına bakarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

cam kavanozlardan parti hediyesi yapın

Parti hediyesi olarak değerlendirin

Cam kavanozların gövdesini ve kapaklarını süsleyerek dekoratif bir hava verebilir, bu renkli kavanozları çocuğunuz için yapacağınız partilerde değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiklerinize çok hoş el yapımı bir hediye olarak düşünebilirsiniz. Böylece evde yapılabilecek değişik hobiler sayesinde sevdiklerinize kendi emeğiniz ile oldukça kullanışlı ve farklı hediyeler yapabilirsiniz.

cam kavanozlar ile saç bantlarını saklayın

Saç bandlarını saklayın

Cam kavanozlar ile yatak odasına renk katacağınız ufak değişiklikler yapabilirsiniz, örneğin toka ve saç bantları için dekoratif saklama kapları olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle renklerine göre ayırırsanız ortaya daha güzel bir görünüm çıkacaktır. Hem yatak odanızda saç bantlarınızı düzenli olarak koyabileceğiniz saklama kapları yapmış olursunuz hem de dekoratif olarak da güzel bir ürün sahibi olmuş olursunuz.

cam kavanoz süsleme teknikleri

İlginizi Çekebilir: İlham Veren Ahşap Palet Mobilyalar 2019 başlıklı makalemizde ahşap palet, ahşap palet ile ev dekorasyonu ve ahşap palet mobilya yapımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Cam Kavanozlarda Tatlı Sunumu Yapabilirsiniz

Hayatımızın birçok yerinde var olan cam kavanozları tatlı sunumlarımızda da kullanabiliriz. Çok uzun olmayan kısa cam kavanozlarımıza yapacağımız tatlılarımız sayesinde kendimiz, ailemiz ve misafirlerimiz için oldukça şık ve değişik sunum kavanozları elde edebiliriz.

cam kavanoz süsleme teknikleri

Örneğin kavanozlarımıza yaptığımız pudingleri koyarak değişik süslemeler yaparak tek kişilik oldukça sevimli ve değişik sunumlar hazırlayabiliriz. Cam kavanozlar da hazırlayacağımız bu birbirinden farklı ve renkli sunumlar genle misafirlerimizin oldukça hoşuna gideceğim değişik bir sunum olacaktır.

Mutfak Kavanoz Süslemeleri

Her kadının evinde en çok geçirdiği yerlerden biri şüphesiz mutfaktır. Mutfağın dekorasyonu ve mutfakta kullanılan malzemeler de bu sebeple son derece önemlidir. Her türlü kuru yiyeceğin rahatlıkla saklanabileceği kavanozlar genellikle mutfağın görünen kısımlarında yer alırlar. Bu sebeple de dışlarının görünümü dekorasyonda etkili bir rol oynar.

Mutfak Kavanoz Süslemeleri

Kuru bakliyat, makarna gibi yiyeceklerin konulduğu kavanozların süslü olanları diğerlerine göre daha pahalıdır. Ancak mutfak kavanoz süslemeleri sayesinde kavanozlarınızda farklı bir görünümü hiç masraf yapmadan elde edebilirsiniz. Kavanozların dışını çıkmayacak boyalar ile ya da yine makarna ve bakliyat gibi ürünler ile süsleyebilirsiniz. Hem hesaplı hem de oldukça keyifli bir yöntem olan kavanoz süslemesini dilediğiniz gibi kendi zevkinize göre yapabilirsiniz.