Carpex Koku Makineleri

Koku; hafızalarda en uzun süre kalan, kişiyi bir anıya, umuda, hüzne taşıyan bir imzadır. Kokunun bu denli etkili olması, her kokuyu farklı renklerle, eşyalarla, kişilerle, anılarla özdeşleştirme nedeniyle kurumsal kimlik açısından da çalışmalar yapılmasını gerektirmiştir. Carpex, kokunun etkisini ve değerini bilen bir kuruluş olarak koku makineleri üretilmesine ve koku hafızasının derinlemesine incelenmesi konusuna yönelmiş ve bu konuda bireysel ve kurumsal çözüm örnekleri üretmiştir.

Kokunuz gizli imzanızdır!

Koku hafızasının önemini bilen kurumlar ve şirketler, bir pazarlama stratejisi kurmak veya kurumsal kimlik oluşturmak amacıyla Carpex koku makinesi çözümlerine başvurur. Şirketlerden havaalanlarına, spor salonlarından bankalara pek çok müşteri ağına sahip olan Carpex, koku makinesi dendiğinde akla gelen ilk firma. Sosyal olarak sıkça ziyaret edilen alanların kokuları, kişilerin hafızalarında olumlu veya olumsuz çağrışımlar yapabilir. Örneğin; hastanelerde burnunuza gelen asit ve ilaç kokusu, hastanelerin sizde kötü bir çağrışım oluşturmasına ve bu alanlara travmatik bir korku eğilimi beslemenize neden olur.

Kokuların Renklerle İlişkisi Nedir?

Kokuların bazıları, özünü aldığı madde dolayısıyla veya yaygın başka sebeplerle bazı renkleri akla getirmektedir. Kurumsal kimlik oluşturulurken kurum logonuzun rengiyle uyumlu bir koku seçerek Carpex’ten size uygun bir ofis koku makinesi edinmeniz, kurumsal kimliğinizin kokusuyla ve rengiyle bir bütün olarak algılanmasını sağlayacaktır. Örneğin; kırmızı rengin tutkuyu ve özgüveni ifade ettiği düşünülürse kırmızı rengi çağrıştıran karanfil kokusu müşteride doğal olarak markaya karşı bir algı oluşmasını sağlayacaktır. Bir mağazaya girdiğinizde, mağazanın sizi güzel kokularla karşılayan bir atmosferi var ise doğal olarak oranın gerçekten güzel ve kaliteli bir mağaza olduğu duygusu içinize yerleşir. Bunun etkisini bilen mağaza sahipleri, Carpex mağaza koku makinesi ile müşterilerinin satın alma kararlarını olumlu etkileyecek çalışmalar yapmaktadırlar.

Kurumsal Kimliğinizi Vurgulayın!

Carpex koku makineleri, kurumsal kimliğiniz ile müşterilerinizde yaratmak istediğiniz algıyı istediğiniz biçimde düzenlemenize yardımcı olur. Müşterilerinize aktif bir imaj çizmek isterseniz bunlara uygun konsept çalışması ve koku düzenlemesi yapmalısınız. Yine müşterilerinizin girdikleri atmosferde huzurlu ve dingin bir havaya bürünmesi de konsept ve koku birlikteliği ile kolaylıkla sağlanır. Tercihlerinize uygun çözümler Carpex tarafından size sunulur ve kurumsal kimlik çalışmanızı eksiksiz tamamlamanızı sağlanır. Koku kullanımı ile müşteri sayısındaki ve müşteri memnuniyetindeki artış gözlemlenmiş ve kanıtlanmış bir gerçektir. Bu noktada Carpex, kurumsal kimliğinizle uyumlu, müşterilerinizin de memnun olacağı koku çalışmaları için size fikir verecek ve üstün teknolojiye sahip koku makinesi ile atmosferinize olumlu katkılar sağlar.