Çatı Katı için Perde Modelleri

Ev sahiplerine sunulan çatı kati için perde modelleri birçok farklı talep göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Çatı katları için ayrı ebatlarda ve motiflerde imal edilmiş olan perde modelleri de mevcut. Bu ürünler görsellerine bakarak incelenebilir ve kısa bir sürede sipariş edilebilir.

[haber id=”8906″]

Her birinin garanti süreleri 2 ile 4 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Kumaş kalitesine göre fiyat farklılıkları da bulunmaktadır. Dileyenler kısmen pahalı olan perdeler için kredi kartını kullanarak taksitli ödeme imkanlarından faydalanabilir.

Çatı Katı için Perde Modelleri

Çatı Katı için stor Perde Modelleri
Çatı Katı için stor Perde Modelleri

Çatı katları genellikle basık ve karanlık yerlerdir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken birçok altın kuralı da beraberinde getirir. Bu alanlar için seçilecek olan yanlış perdeler çatı katlarının çok daha kullanışsız olmasına neden olabilir. Aynı zamanda ışık ayarlarının daha nizami yapılabilmesi için de mümkün mertebe dikkat etmek gerekiyor. Öncelikli olarak azami oranda dikkat edilmesi gereken yegane faktör renktir.

Çatı katında kullanılacak bir perdenin koyu renklerde olmamasına ihtimam gösterilmelidir. Bordo, siyah ya da koyu kırmızı gibi renk seçimler çatı katları için uygun değildir. Bunun yerine klasik olarak beyaz ya da krem renkleri seçilebilir. Daha zengin bir görüntü ortaya çıkarmak isteyenlerse sarı ya da süt mavisi renkleri arasında bir tercih yapabilir. Bunun dışında fiyatlar da dikkat gösterilmesi gereken bir diğer seçenek. Ürün ve fiyat karşılaştırması mutlaka yapılmalıdır. En uygun fiyata aynı perdeyi almak mümkün olabilmektedir.

[haber id=”14809″]

Çatı katları genelde standart odalara oranla daha dar olmaktadır. Bu nedenle metrelik ölçümlere de özen gösterilmelidir. Aynı zamanda boy hesaplamaları da düzgün yapıldıktan sonra sipariş verilmelidir. Uzun gelen perdeler makas yardımıyla kesilebilir. Simetrik ya da asimetrik kesimlerde çatı katları çok daha dekoratif hale getirilebilir.

Çatı Katları için Stor Perde Tercihleri

Çatı Katı için stor Perde Modelleri
Çatı Katı için stor Perde Modelleri

Stor perdeler çatı katları ve benzeri yerler için ideal olmaktadır. Çünkü hem tül hem de perde olarak kullanılmak gibi bir avantaja sahiptir. Gündüzleri tül olarak kullanılıp güneş ışığından faydalanmak mümkündür. Böyle bir tercih ekonomik olarak da rahatlatıcıdır.

 Geceleri perde olarak kullanılabilen bu ürünler çift yönlü olarak değerlendirilmeye açıktır. Mekanizmalı olan versiyonları uygun ve pratik kullanımlar için idealdir. Güneşin UV ışınlarına karşı ekstra korunaklı olan bu perde çatı katlarında talep edilen dekoratif bütünlüğü de sağlayabilir.

Çatı Katları için Desenli Perdeler

Çatı Katı için Perde Modelleri
Çatı Katı için Perde Modelleri

Çatı Katı için Perde Modelleri bünyesinde çatı katlarını çok daha havadar ve renkli gösterecek perde modelleri de tercih edilebilir. Bunların başında birbirinden farklı desenlere ev sahipliği yapan modeller geliyor. Sade ve minimal tercihler için kelebek desenli modeller revaçtadır. Daha sevimli ve renkli tercihler için ise kedili, köpekli ve sevimli hayvanların yer aldığı motifler değerlendirilebilir.

 Bunun dışında ay, güneş ve yıldızlardan oluşan ve gökyüzü efektine sahip olan modeller de mevcut. Desenli perdeler ne kadar dar ve havasız olursa olsun çatı katlarına ayrı bir hava vermekte kullanılabilir.

[haber id=”15033″]

Etek Dilimli Perde Modelleri

Çatı Katı için Perde Modelleri.
Çatı Katı için Perde Modelleri.

Çatı katlarında güneş ışığından faydalanmak her zaman istenildiği kadar mümkün olmaktadır. Bunun önüne geçmek için etek dilimli perde modelleri büyük bir alternatif oluşturuyor. Yarı yarıya dilimlenmiş olan bu perdeler ergonomik bir görüntüye sahiptir. Etek dilimleri sayesinde güneş ışığının içeri girmesi çok daha kolay olmaktadır.

  Çatı Katı için Perde Modelleri olarak genelde beyaz ve krem gibi renkleri tercih edilmektedir. Ancak yeni çıkan modelleri arasında birbirinden farklı renk katalogları da sunuluyor. Kırmızı ve koyu gri olan versiyonları da uygun renkler arasında gösteriliyor. Etek dilimli perde modelleri çatı katlarının çok daha rahat bir şekilde dekore edilmesini de kolaylaştırmaktadır.

Çatı Katı Üçgen Perde Modelleri

Çatı katları için perde seçimi en çok zorlanılan konulardan bir tanesidir. Genellikle hobi amaçlı kullanılan çatı katları, kullanan kişinin yaratıcılığına uygun şekilde dizayn edilmelidir. Bu noktada da perde seçimi öncelikli bir konudur. Çatı katı pencereleri birbirinden farklı modeldedir. Bu yüzden her çatı katı penceresine her perde uygun olmayabilir. Örneğin, dikdörtgen bir pencereye üçgen perde modeli almak yanlış bir tercih olur.

Çatı Katı Üçgen Perde Modelleri

Üçgen perde kullanım alanı olan pencere modelleri arasında rustik tarzdaki perde modelleri çatı katınız için dikkat çekici olabilir. Ya da kruvaze perde seçimi ile çatı katınıza şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ayrıca zebra ve stor perdelerde de üçgen modellere rastlamak mümkündür. Çatı katınız için alışılmışın dışında bir tarz arıyorsanız örgü modeller tarzınızı yansıtabilir.

 

[galeri]